Комунальний закладСкачати 202.51 Kb.
Дата конвертації26.04.2019
Розмір202.51 Kb.

ДЕПАРТАМЕНТ КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА»

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

ЗАПОРІЖЖЯ 2015
Молодіжний роман : літературний огляд / Уклад. : Т. М. Білан ; ред. В.В. Писанець ; Запорізька обл. б-ка для юнацтва. – Запоріжжя, 2015. – 16 с.

Літературний огляд книг українських та зарубіжних письменників про юнацтво, молодь і підлітків на шляху їх розвитку, пошуку свого місця в житті, часто нелегку взаємодію із зовнішнім світом, але знайдений вихід із ситуацій; про навіжені пригоди; кохання і містику; про вміння робити добро.

Розрахований на широке коло читачів та бібліотечних фахівців, що працюють з молоддю.

Укладач: Т.М. Білан

Редактор, відповідальна за випуск: В.В. Писанець

Яка література стає культовою серед людей віком від 13 до 19?

Часто це – твори, що розповідають про звичні і знайомі для молодих людей проблеми, конфлікти, переживання. Світове літературознавство дало чимало визначень так званому молодіжному роману, що простежує формування характеру головного героя у складній взаємодії із зовнішнім світом. Доводить розвиток героя до закономірного фіналу – дорослішання. Де описується конфлікт підлітка з певною соціальною проблемою.

А ще існують тонкі літературні прийоми, які завойовують довіру молодих: розповідь від першої особи, тобто від імені героя.


♦ «Сучасні підлітки потребують чесності» - так вважає відома польська письменниця Барбара Космовська, авторка багатьох романів, у т.ч. й для молоді, які користуються великою популярністю. Вона зізнається, що пише для непростої аудиторії і намагається бути максимально щирою, а тому не боїться на сторінках своїх книжок говорити про складні та болючі речі – розлучення батьків, смерть близької людини, анорексію, першу закоханість, проблеми з алкоголем, бідність тощо. Авторка впевнена - «щоб написати справжній роман, потрібно бути собою, а не загравати із читачем його сленгом. Будь-яка фальш призведе до нашої поразки, як і надмірна «правильність». Адже колись ми так само блукали власними просторами й сподівалися на розуміння. Розуміння – це найкраща спільна мова з юним читачем».

Космовська Б. Буба : роман / Барбара Космовська ; пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2010. – 240 с. – (Прикольна книжка).

Ксомовська Б. Буба: мертвий сезон : роман / Барбара Космовська ; пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2011. – 224 с. – (Прикольна книжка).

Якщо тобі 16 років, твоя мати письменниця, батька частіше можна побачити на екрані, ніж удома, а старша сестра вирішила стати кінозіркою, життя здається не таким уже й легким. Але у Буби є улюблений дідусь Генрик, а також улюблені джинси і мартенси. Захоплива і сповнена теплого гумору книжка про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, першого кохання, гіркоту поразки та шалені і великі перемоги над собою.

♦ В сучасній українській літературі є по-справжньому цікаві твори для підлітків. Причому не фентезі, а талановита психологічна проза, яка жваво й цікаво «проговорює» реальні проблеми й вимальовує «живі» характери.

Повість однієї з найпопулярніших сучасних українських письменниць Ірен Роздобудько «Арсен» розповідає про дорослішання, життєво важливі трансформації свідомості і пошук моральних орієнтирів у житті.Роздобудько, І. Арсен : повість / Ірен Роздобудько. – К. : Грані-Т, 2012. – 224 с.

Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, тому і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати — особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка «забрала» в нього тата; чимало дізнатись — адже історія його роду стала «візитівкою» цілого села. А ще — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди… Відкриваючи родинні таємниці, хлопець відкриває себе.


♦ Багато схожих проблем доводиться вирішувати і 13-річному Грегуару з повісті Анни Гавальди «35 кіло надії». Анна Гавальда – одна з найпопулярніших сучасних французьких письменниць, знана за такими романами для дорослих, як «Просто разом» та «Я її кохав. Я його кохала».

Гавальда А. 35 кило надежды / Анна Гавальда ; пер. Н. Хотинская. – М. : Флюид, 2007. – 80 с.

Книга у формі щоденника 13-річного хлопчика, якому тільки потрібно зробити крок – крок назустріч дорослому життю. Грегуар був цілком щасливою дитиною, доки не пішов до школи. А тоді виявилося, що він має синдром розсіяної уваги, через який йому дуже складно вчитися. Він кілька разів залишається на другий рік, зрештою, його зовсім виганяють зі школи й не хочуть більше нікуди приймати. У найкритичніший момент улюблений дідусь Грегуара впадає в кому, і в хлопчика зовсім опускаються руки. Однак та сама любов до дідуся зрештою і рятує Грегуара. Не маючи жодної опори у житті, окрім вмираючого дідуся, герой створює її сам: це ті самі 35 кіло надії, які знаходились всередині нього. Дуже зворушлива й тепла історія зі щасливим фіналом про формування характеру, зусилля над собою заради того, кого любиш.


Лєберт, Б. Крейзі : роман / Беньямін Лєберт ; пер. з нім. С. Онуфрів. – Львів : Кальварія, 2008. – 176 с.

Беньяміну Лєберту було 16 років на момент написання «Крейзі». На відміну від багатьох молодіжних романів, ретельно продуманих дорослими письменниками, цей є автобіографією і першим твором автора, але відразу став національним бестселером у Німеччині.

Головний герой Беньямін, він же - Бенні – інвалід. Змінивши багато шкіл через погану успішність, Бенні опиняється в школі-інтернаті Нойзеєлєн. Сім`я - це тема, яка мучить хлопця не менше, аніж хвора нога. Власне, ставши жертвою сімейних проблем, а саме через те, що батьки постійно сваряться і все йде до розлучення, його і відправляють до інтернату, який став першим місцем, де знайшлися справжні друзі.

Популярність «Крейзі» у Німеччині має подвійну причину: молодь пізнає у героях себе і свої проблеми, дорослі починають краще розуміти своїх часто відсторонених від них дітей. А ще роман містить важливе нагадування про те, що «інваліди теж люди. Хоч трохи своєрідні».


♦ Італійський письменник Нікколо Амманіті в романі «Я заберу тебе з собою» розкриває не менш драматичну долю підлітка.

Амманити Н. Я заберу тебя с собой : роман / Никколо Амманити ; пер. с ит. Е. Жирновой. – М. : Иностранка, 2012. – 544 с.

Читач спостерігає за долею двох героїв у маленькому італійському містечку. П`єтро Мороні виріс у складній родині – батько алкоголік, мати – несповна розуму, брат – дебіл. Хлопець закритий, любить читати і спостерігати за тваринами. В школі йому важко, тут він – «біла ворона». Є тільки єдина подруга Глорія, якій він довіряє. Здається ніби весь світ проти нього і одного разу накопичений протест призводить до трагедії.

А сорокарічний плейбой Граціано привертає до себе увагу жителів рідного міста, особливо жінок, хоча особисте життя не вдається. Герої нічого не знають один про одного і тільки в кінці історії їх шляхи перетинаються. Але як?
♦ Життєпис міської неформальної, але дуже активної молоді 90-х пропонує сучасний український письменник Антон Кушнір в романі «URBAN STRIKE».

Кушнір А. URBAN STRIKE : роман / Антон Кушнір. – К. : Нора-Друк, 2011. – 272 с. – (Популярні книжки).

Багато сучасної молоді пережило моменти, описані автором: флеш-моби, акції протесту, які межують з бешкетом, екстремальні розваги.Випадково знайдена адреса електронної пошти змінює життя журналіста Майка. Він стає активістом химерного угруповання Urban Strike, яке організовує зухвалі витівки. Тут світ і побут «спальних» районів, звичні стереотипи «свій-чужий».

Але за сумнівними розвагами, екстравагантною поведінкою стоїть ідеологія – ідеологія свободи людини у місті, серед інших людей, серед бар’єрів, турнікетів, стоянок, рекламних банерів.


♦ Сучасній молоді та її проблемам присвячені останні романи відомої української письменниці Люко Дашвар. Головні герої, сучасні студенти, що винаймають разом житло у Києві, з`являються в романі «РайЦентр».

Дашвар Л. РайЦентр : роман / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2009. – 272 с.

«Всі мої романи — просто історії. А от «Райцентр» — зріз нинішнього молодіжного суспільства» - говорить авторка.

Роман багатоплановий – тут і сучасне політичне середовище й історичні персонажі часів Сагайдачного, але головна лінія – історія Люби, яка покохала, але через це кохання не змогла зрадити себе, свої ідеали, тому і гине. В цьому романі читач знайомиться й з іншими героями – Макаром, Максом та Гоциком, які потім стають головними персонажами трилогії і яких авторка змусить шукати відповіді на всі нерозв’язані питання «Райцентру».

За словами письменниці, її герої — типові сучасні молоді люди.Дашвар Л. Биті є. Макар : роман / Л. Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. – 288 с.

Відповідь, як жити, є у Макара: він переступає через моральні принципи і стає коханцем немолодої жінки. Макар – хамелеон, все в його житті ніби позичене. Дуже любить гроші і ніяк не може вибрати – гроші чи кохання? Тут і політика і рейдерські захвати. Саме на такій захопленій фабриці читач і залишає головного героя на роздоріжжі.Дашвар Л. Биті є. Макс : роман / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. – 300 с.

Макс - типовий мажор, син багатих батьків. Самозакоханий метросексуал. Приймає фінансову допомогу рідних і гидує нею. Пішов з дому, але прожив так тільки півроку. Він — ілюстрація до знецінення поняття «праця». Макс і пальцем не поворухнув, щоб врятувати свою кохану. Взагалі люди для нього пішаки, а він – король на шаховій дошці.Дашвар Л. Биті є. Гоцик : роман / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. – 272 с.

Гоцик після життя в Києві та смерті Люби повертатися до рідного села не захотів, ліпше все покинути й податися світ за очі, кудись до Європи. Там якраз поневіряється його мати. Друга чи ворога зустрів Гоцик у своїх мандрах? Взагалі він принциповий, бунтар. Та чи вистоять ці принципи у двобої з людською гідністю, дружбою та коханням? Доведеться вибирати.Дашвар Л. На запах м`яса : роман / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 368 с.

Вибирати доводиться і Майці – головній героїні роману Люко Дашвар «На запах м`яса». 25-річна городянка, перспективний менеджер столичної компанії, кидає тепле, але руйнівне місто й зненацька купує хату в селі. Тут на неї чекає маса емоцій, крутих поворотів у житті, що кардинально змінюють ставлення до життєвих цінностей.

Жага багатства, влади, примарного благополуччя, бажати більше, ніж потрібно – все це м'ясо. Майя хотіла втекти від цього. Та чи зможе задушити потяг до нього?
Положій Є. По той бік Пагорба : роман / Євген Положій. – К. : Нора-Друк, 2010. – 208 с.

Герой роману сучасного українського письменника Євгена Положія «По той бік пагорба» - боксер на прізвисько Вуж. Раз за разом він повертається на 20 років у минуле, в юнацьку компанію, яка вирішувала свої підліткові проблеми на Пагорбі у маленькому українському селі. Чи можна виправити помилки юності і перемогти час? Що сталося з героєм в юності, що поставило печать на подальше життя? Підліткові мрії, кохання та зради, відповіді на вічні питання – все це для юнацтва в книзі письменника.


♦ Змогу повернути минуле, або зустрітися з привидами минулого має героїня роману Сесилії Ахерн «Там, де ти».

Ахерн С. Там, где ти : роман / Сесилия Ахерн. – М. : Иностранка, 2009. – 496 с.

Дивна дівчинка Сенді Шорт, що пережила емоційне потрясіння в дитинстві, коли без вісти пропала однокласниця, зовні і внутрішньо відрізняється від своїх однолітків. Її мучать самотність, комплекси і страхи та ніхто не може захистити. Все життя вона шукає: в дитинстві – загублені речі, а коли виросла – загублених людей, для яких авторка придумала паралельний світ. Саме в такий світ і потрапила головна героїня. А ось для чого?


♦ Тільки опинившись на межі життя та смерті, людина починає цінувати прості речі.

Коельйо П. Вероніка вирішує померти : роман / Пауло Коельйо. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 288 с.

Вероніка – героїня книги популярного бразильського письменника Пауло Коельйо «Вероніка вирішує померти», спробувала добровільно піти з життя від нудьги і розчарування. Не стала піаністкою, як мріяла, не проявила самостійності, а поклала на батьків повноваження вирішувати свою долю, не знайшла справжніх друзів, не дозволила собі закохатися.

І тільки опинившись у психіатричній клініці, де лікують тих, кого вдалося врятувати після спроби суїциду, Вероніка змінюється. Лікар дав рецепт, від якого кожен новий день сприймається як диво.

♦ Маленьку історію про хворого хлопчика, яка вмістила в себе високу філософію буття, смерті, страждання, розповідає сучасний французький письменник Ерік Еммануель Шмітт у повісті «Оскар і Рожева пані».Шмітт Е.-Е. Оскар і Рожева пані : повість / Ерік Еммануель Шмітт ; пер. з франц. Олени Борисюк. – Львів : Кальварія, 2009. – 96 с.

Повість написана у формі 14 листів 10-річного хлопчика Оскара, невиліковно хворого на рак. Він відчуває, що ні хіміотерапія, ні пересадка кісткового мозку не принесли йому полегшення. Своїх батьків Оскар вважає легкодухими, бо вони бояться відверто сказати синові про те, що він сам уже добре усвідомлює: жити йому залишилося зовсім мало. І тільки «Рожева пані» із лікарні підтримує його, порадивши написати листа Богу і уявити, що кожен прожитий ним день є десятиріччям.

«…Я зрозумів, що одна з найпрекрасніших речей – це уява, фантазія. Саме тому вигадав Рожеву пані – таку собі Шахерезаду, яка завжди має напоготові якусь історійку. Завдяки уяві, фантазії, яка водночас містить у собі і смак правди, і смак витівки, ця жінка допомогла хлопчикові жити» - говорить письменник. В той час, коли медицина вже безсила, може допомогти людяність.
♦ Хто не чув про ліцей слухняних дружин, до уваги роман Ірен Роздобудько «ЛСД. Ліцей слухняних дружин».

Роздобудько І. ЛСД. Ліцей слухняних дружин : роман / Ірен Роздобудько. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 320 с.

Головна героїня Пат - вихованка ліцею, де готують ідеальних дружин для багатіїв. Їх переконують, що справжнє життя полягає у покірному служінні майбутньому чоловікові. Та випадкове знайомство з саксофоністом, який завітав до закладу під час розслідування вбивства однієї з вихованок, остаточно відкриває їй очі. Світ, в якому вона живе, це суцільна брехня і омана, а насправді існує інше життя – вільне і прекрасне.

Пат втікає з ліцею і опиняється на вулиці. Чи зможе вона вижити у світі, про який нічого не знає? Особливо рекомендується ця книга дівчаткам, які люблять гламурні журнали і серіали про попелюшок.

♦ Всі люблять романтичні або магічні історії, особливо у молодому віці. Коли ти юний, здається будь яка казка може стати реальністю. Так письменниця Сесилія Ахерн любить у своїх книгах застосовувати магічний прийом для вирішення всіх проблем.Ахерн С. Волшебний дневник : роман / Сесилия Ахерн. - М. : Иностранка, 2010. – 448 с.

16-річна Тамара Гудвін з книги «Чарівний щоденник», донька багатих батьків, живе в «шоколаді». Але життя кардинально змінюється: самогубство батька, втрата спадку, хвороба матері. Тепер вона вимушена жити в селі, у родичів. Тамара нудьгує в селі, але раптом з`являється пересувна бібліотека і її господар дарує дівчині чарівний щоденник. Якщо в ньому щось написати, то він пише у відповідь. Книга допоможе Тамарі не тільки подорослішати, але й знайти інші життєві цінності.


♦ Французький письменник Марк Леві написав багато добрих, романтичних історій, адресованих переважно молоді.Леві М. Викрадач тіней : роман / Марк Леві ; пер. з фр. М. Венгренівської, Ж. Шевченко . – К. : Махаон-Україна, 2012. – 304 с.

Роман «Викрадач тіней» - це історія мрійливого хлопчика, наділеного особливим даром: він може спілкуватися з людськими тінями і навіть їх викрадати. Переїхавши у провінційне містечко, у новій школі однолітки його не приймають, потім розлучаються батьки і життя взагалі стає нестерпним, але є дивовижний дар. Тіні діляться з ним таємницями і просять допомоги для своїх власників і хлопчик прагне змінити на ліпше долю тих, хто йому дорогий.

Ставши дорослим і отримавши професію лікаря, чудовий дар знову стає у нагоді для зцілення людей. А от чи вилікує він свою душу, що шукає втрачену любов?
♦ Роман Анни Гавальди «Просто разом» - це мудра і світла книга про кохання і самотність, життя, щастя. Про те, що навіть дивна, маргінальна, не пристосована людина стає сильною, коли її люблять і сприймають.

Гавальда А. Просто вместе : роман / Анна Гавальда. – М. : Астрель ; АСТ, 2010. – 573 с.

Каміла, Філібер і Франк мешкають разом. У Каміли жахливе житло, професія – прибиральниця, складні стосунки з матір`ю. Це книга про добрі вчинки. Всі люди самотні, але зустрічаються такі, які доповнюють один одного. Філібер знайшов у Камілі ідеального співрозмовника, Франк – ідеальну жінку, Полета – подругу й ідеальну доглядальницю. Всі вони дуже різні, але їм добре разом. Вони просто живуть, просто разом.
♦ Книги української письменниці Нати Ігнатової присвячені проблемам сучасної молоді, випробуванням любов`ю, дружбою, грошима, славою, успіхом.

Ігнатова, Н. Диваки : романтична історія для дорослих дітей : роман / Ната Ігнатова. – Донецьк : ЦСО, 2012. – 288 с. – (Просто романтики)

Ігнатова Н. Миттєвості буття : молодіжно-романтична історія / Ната Ігнатова. – Донецьк : ЦСО, 2012. – 351 с.

Ігнатова Н. Доторкнутися до небес : роман / Ната Ігнатова. – Донецьк : Проспект-Прес, 2013. – 415 с.

Трилогія про молодих людей, яких називають диваками. Вони різні – зі своїми надіями, переконаннями. Але цих молодих людей об’єднує особливе сприйняття світу через призму добра і справедливості. Для них дружба – це не лише пісні під гітару у зоряну ніч чи прогулянки під літнім дощем, а перш за все - здатність прийти на допомогу, не роздумуючи, порадіти чужому щастю, навіть, коли власне серце розривається від болю. Без таких диваків світ був би одноманітним і буденним.


♦ Хто з нас не мріяв про пригоди, далекі країни, небезпеки та подвиги?

От і герої романів сучасного українського письменника-мандрівника Макса Кідрука «Навіжені в Мексиці» та «Навіжені в Перу» Макс і Тьомик не тільки мріяли, але й поїхали до Мексики та Перу шукати пригоди і робити бізнес «по-українськи».Кідрук М. Навіжені в Мексиці. Хуліганські оповідання / Макс Кідрук ; худож. А. Носач. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. – 286 с.

Кідрук М. Навіжені в Перу : оповідання / Макс Кідрук ; передм. С. Притули, худож. А. Носач. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. – 304 с. : іл.

Сам автор комедійно-пригодницьких романів радить прочитати їх усім романтичним відчайдухам: «…рекомендуються всім тим, хто віддає перевагу навіженим пригодам перед глевким комфортом та домашнім спокоєм, для кого шерхіт вітру, заміняє найсолодшу музику, а сама дорога і є життям. Всі історії написані майже на реальних подіях».

Чудовий гумор і напружений сюжет книг не дадуть нудьгувати читачеві. Макс і Тьомик, ці невтомні шукачі пригод, постараються.
♦ Повна пригод і небезпек буде подорож Рі Доллі з книги Даніела Вудрелла «Зимова кістка».

Вудрелл Д. Зимняя кость : роман / Дэниэл Вудрелл ; пер. с англ. М. Немцова. – СПб : Азбука, Азбука – Аттикус, 2012. – 224 с.

17-річна дівчина рано стала дорослою, адже під її опікою мати несповна розуму і два молодших брати. Батько втік, залишивши їм борги і небезпечних друзів. Що їм залишилось, так це – будинок. І той суд може відібрати. Відправляючись на пошуки батька, який імовірно вже загинув, Рі витримає все і не зупиниться ні перед чим. Сильний характер героїні, небезпечні пригоди, суворий побут без прикрас. Книга не стільки для юнацтва, скільки для дорослих.

♦ Якщо підлітки всього світу божеволіють від романів Стефані Майер про вампірів, то українським читачам пощастило не менше, бо у них тепер є роман Дари Корній «Гонихмарник». Роман, наповнений поліським фольклором, міфами, легендами, вірою, що все живе навколо, а головне – кохання.

Корній Д. Гонихмарник : роман / Дара Корній ; передм. Люко Дашвар ; худож. А. Єрьоміна. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2010. — 336 с. : іл.

Дія роману відбувається на Волині, де живуть напівлюди-напівдемони. Їх називають гонихмарниками, дводушниками і вони майже не відрізняються від звичайних людей. Гарненьким дівчатам слід триматися від таких подалі, хоча це дуже важко. Аліна, що з роду знахарок, та Гонихмарник-Сашко закохалися, але зловісний ланцюг нещасть з минулого стає на перешкоді.В захоплюючому українському містичному романі переплітається реальність з українськими легендами.
♦ Що таке підлітковий роман? Це сплав пригод, детективу, містики і хорору. Саме такими романами прославився Карлос Руїс Сафон – один з найуспішніших іспаномовних письменників. Його книга «Тінь вітру» перекладена 45-ма мовами світу.

Сафон К.Р. Тень ветра : роман / К.Р. Сафон ; пер с исп. М. Смирновой и В. Темнова. – М. : АСТ, Астрель, 2011. – 476 с.

Головного героя Даніеля Сампере читач зустрічає 10-літнім хлопчиком, якого батько, господар книжкової лавки, одного разу приводить на Кладовище Забутих Книг, де він може вибрати собі одну книгу. І він вибирає книгу Хуліано Каракаса, ще не знаючи, як вона змінить все його життя.

Літературний триллер в стилі Умберто Еко. Книга про Барселону, книги, кохання. Читачеві разом з героєм доведеться зустріти зловісних незнайомців, блукати лабіринтами минулого і головне – розкрити таємницю книги, яка містичним чином змінює життя тих, хто до неї доторкнувся.


Алфавітний покажчик авторів:

Амманіті Нікколо – С. 5

Ахерн Сесилія – С. 8,10

Вудрелл Даніел – С. 12

Гавальда Анна – С. 4,10

Дашвар Люко – С. 6,7

Ігнатова Ната – С. 11

Кідрук Макс – С. 11

Коельйо Пауло – С. 8

Корній Дара – С. 12

Космовська Барбара - С. 3

Кушнір Антон – С. 6

Леві Марк – С. 10

Лєберт Беньямін – С. 5

Положій Євген – С. 8

Роздобудько Ірен – С. 4,9

Сафон Карлос Руїс – С. 13

Шмітт Ерік-Еммануель – С. 9Використані джерела інформації:
1. Анна Гавальда навчає просто бути разом. І бути щасливими : [Про роман Анни Гавальди «Просто разом»] [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://sumno.com/literature-review/vony-zumily-buty-razom/. - Мова укр. - Перевірено 21.05.2015.

2. Беньямін Лєберт : Крейзі [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://book.ua/book/1184. - Мова укр. - Перевірено 12.05.2015.

3. Вздульська В. 35 кіло надії [Електронний ресурс] / Валентина Вздульська. – Режим доступу : http://kazkarka.com/books/35-kilo-nadiji.html. - Мова укр. - Перевірено 12.05.2015.

4. Вертипорох О. Сьогодні, у Всесвітній день книжки, премію «Дебют року» отримав Антон Кушнір з книжкою «Urban Strike» / Олекса Вертипорох [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/18479/. – Мова укр. – Перевірено 12.05.2015.


5. «Гонихмарник» vs «Сутінки» : [Про роман Дари Корній «Гонихмарник»] [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://sumno.com/literature-review/gonyhmarnykvs-sutinky/. - Мова укр. - Перевірено 21.05.2015.

6. «Грані-Т» й Ірен Роздобудько підготували добрий сюрприз для українських підлітків [Електронний ресурс] . – Режим доступу : http://www.grani-t.com.ua/about/news/2664. - Мова укр. - Перевірено 12.05.2015.

7. Ерік Еммануель Шмітт. Оскар і Рожева пані [Елктронний ресурс]. – Режим доступу : http://liturok.in.ua/svitlit/6clas/hrestomatia6/54-erk-emmanuel-shmtt-oskar-rozheva-pan.html. - Мова укр. - Перевірено 19.05.2015.

8. Ірен Роздобудько написала роман про ЛСД та слухняних дружин [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://vsiknygy.net.ua/news/29341/. - Мова укр. - Перевірено 19.05.2015.

9. Корчук І. Максим Кідрук: «Я – не герой Макс з «Навіжених»…» / Інна Корчук [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://archive.wz.lviv.ua/articles/91478. - Мова укр. - Перевірено 21.05.2015.

10. Левицька В. Навіжені повертаються! : [Про роман «Навіжені в Перу»] / Віта Левицька. - [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/11236/. - Мова укр. - Перевірено 21.05.2015.


11. Люко Дашвар продовжила «Райцентр» написавши перший роман нової трилогії [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://vsiknygy.net.ua/news/11044/. – Мова укр. – Перевірено 12.05.2015.


12. «Навіжені в Мексиці»: Нова авантюра Макса Кідрука [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://sumno.com/literature-review/meksykanska-avantyura/. - Мова укр. - Перевірено 21.05.2015.

13. Роман Люко Дашвар «На запах м’яса» – як здобич перетворюється на хижака [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://sumno.com/literature-review/roman-lyuko-dashvar-na-zapah-myasa-yak-zdobych-per/. - Мова укр. – Перевірено 12.05.2015.


14. Слідами тіні вітру : [Про роман Карлоса Руїса Софрона «Тінь вітру»] [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://sumno.com/article/slidamy-tini-vitru/. - Мова укр. - Перевірено 21.05.2015.

15. Федюк Т. Без дидактики та повчань: рецензія на «Арсен» Роздобудько [Електронний ресурс] / Тарас Федюк. – Режим доступу :


http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertainment/2013/12/131213_book_2013_review_rozdobudko_fedyuk. - Мова укр. - Перевірено 12.05.2015

16. Шафунова М. Рецензии и отзывы на книгу «Там, где ты». Сесилия Ахерн / Марина Шафунова [Елктронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.labirint.ru/reviews/goods/181201/ . - Мова рос. - Перевірено 19.05.2015.

КЗ «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» ЗОР

просп. Леніна, 210; м. Запоріжжя; 69037Тел./факс: (061) 224-07-29; тел.: (061) 224-07-28; 224-51-60

Ел. пошта: younglib.zp@gmail.com

Сайт: http://younglib.zp.ua/

Приєднуйтесь до нас в: YouTube, Twitter, Facebook, ВКонтакті

Скачати 202.51 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка