Комп’ютерна графікаДата конвертації08.01.2019
Розмір490 b.Комп’ютерна графіка – розділ інформатики, який вивчає засоби і способи створення й обробки графічних зображень за допомогою комп’ютерної техніки. Комп’ютерна графіка – галузь людської діяльності, пов'язана з використанням комп'ютерів для створення зображень і обробки візуальної інформації, отриманої з реального світуОсновні сфери застосування технологій комп’ютерної графіки: - графічний інтерфейс користувача; - спецефекти, кінематографія, телебачення; - цифрове телебачення, Інтернет, відеоконференції; - обробка цифрових фотографій; - комп'ютерні ігри, системи віртуальної реальності.Комп'ютерна графіка застосовується для візуалізації даних у різних сферах людської діяльності:

 • у медицині - комп'ютерна томографія;

 • в науці - наприклад, для наочного зображення складу речовини, побудови графіків;

 • в дизайні - для реклами, поліграфії, моделювання, та ін.Комп'ютерна графіка застосовується для візуалізації даних у різних сферах людської діяльності:Засоби отримання графічних зображень

 • Графічний планшет

 • Цифрова фотокамера

 • Слайд – сканер

 • Сканер

Види комп'ютерної графіки

Графічні об'єкти, як і текст, зберігаються на носіях у вигляді файлів даних.

Графічні файли даних бувають статичними та анімаційними.

В залежності від цього розрізняють:
  • статичну графіку
  • малюнки
  • фотографії
  • креслення
  • схеми
  • діаграми
  • тощо
  • динамічну графіку
  • анімація
  • відео
Двовимірна і тривимірна графікаЦей тип графіки насамперед призначено для застосування у сферах, пов'язаних із традиційними технологіями друку (видавнича та рекламна діяльність, картографія, фотографія, розробка креслень тощо), а також для публікації в Інтернеті та створення інтерфейсу користувача.

Цей тип графіки насамперед призначено для застосування у сферах, пов'язаних із традиційними технологіями друку (видавнича та рекламна діяльність, картографія, фотографія, розробка креслень тощо), а також для публікації в Інтернеті та створення інтерфейсу користувача.

Тривимірна графіка

Тривимірна графіка (3D) — розділ комп'ютерної графіки, сукупність прийомів і інструментів (як програмних, так і апаратних), призначених для зображення об'ємних об'єктів.

Векторні, растрові та фрактальні зображення

Зазвичай комп'ютерну графіку розділяють на векторну і растрову, хоча відособляють ще і представлення зображень фрактального типу.

Векторна графіка

Малюнок зберігається у файлі як набір координат, векторів та інших чисел, що характеризують набір примітивів. Тому він має невеликий розмір.

Основна властивість векторної графікиРастрова графіка

Як правило, піксели такі малі, що на екрані вони зливаються, і зображення видається цілісним, хоча в разі збільшення добре видно його зернисту структуру.

Фрактальна графіка

Фрактал — це об'єкт, що будується за певними математичними формулами (як графік) і окремі елементи якого успадковують властивості батьківських структур.

Порівняння растрових та векторних зображеньРастрова графіка

Переваги

Векторна графіка

Переваги

Фрактальна графіка

Переваги

Тривимірна графіка

Переваги

Кодування повноколірних зображень

Фотографічну якість мають повноколірні зображення з глибиною кольору 24 або 32 біти.

Колірна модель RGB

Колірна модель RGB є моделлю випромінюваного світла.

Колірна модель CMYK

Колірна модель CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, blacK) є моделлю відбитого світла.

Колірна модель CMYKКолірна модель HSB

Третя модель, яку називають HSB (Hue, Saturation, Brightness) або HSV (Hue, Saturation, Value), визначає колір за допомогою трійки чисел, кожне з яких відповідає одній з базових його характеристик.

Роздільна здатність пристроїв відтворення графіки

Як растрові, так і векторні зображення відтворюють переважно на растрових пристроях, зокрема на моніторах, лазерних та струминних принтерах.

Фізична роздільна здатність монітора

Фізична роздільна здатність монітора — це кількість пікселів (фізичних точок екрану монітору), що припадають на одиницю довжини зображення на екрані.

Програмні засоби комп'ютерної графіки

Графічний редактор – це прикладна програма, яка дає користувачеві змогу створювати й редагувати на екрані комп'ютера зображення та зберігати їх для подальшого використання.

Формати графічних файлів

Від формату графічного файлу залежить спосіб зберігання даних малюнка (у растровому чи векторному вигляді), а також алгоритм їх стиснення.

Розглянемо найпростіші формати графічних файлів:
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка