Книги-ювіляри 2015 року 830 років від написання «Слово о полку Ігоревім»Скачати 72.68 Kb.
Дата конвертації29.12.2017
Розмір72.68 Kb.

Книги-ювіляри 2015 року

830 років від написання «Слово о полку Ігоревім» (1185)

c:\users\вика\searches\desktop\завантаження.jpg

"Слово о полку Игореве" было написано в XII в. Это произведение посвящено неудачному походу князя Игоря против половцев, взятию его в плен и возвращению на родину. "Слово" состоит из вступления, трех частей и концовки. Во вступлении автор вспоминает вещего певца Бояна, который прославляет воинские подвиги русских князей. Первая часть "Слова" — рассказ о походе Игоря. Вторая часть "Слова" переносит читателя в Киев. Киевский князь Святослав, умудренный опытом полководец и государственный деятель, горько сетует на своих младших двоюродных братьев. Эти отважные, но безрассудные начальники решили: "Будем одни мужественны, одни захватим будущую славу, да и прежнюю сами поделим". Великое горе принес их необдуманный поход.

230 років від дня виходу книги Р.Е.Распе «Пригоди барона Мюнхгаузена» (1785)

c:\users\вика\searches\desktop\завантаження (1).jpg

дійсно жив у XVIII столітті в Німеччині барон Мюнхаузен. Він був військовим, якийсь час служив в Росії і воював з турками. Повернувшись в свій маєток в Німеччині, Мюнхаузен незабаром став відомий як дотепний оповідач. У 1785 році німецький письменник Е. Распе обробив ці розповіді і видав їх. Згодом до них були приєднані фантастичні розповіді інших письменників про пригоди Мюнхаузена. Але автором книги прийнято вважати Е. Распе. У цьому творі відбилися характерні риси німецьких баронів і поміщиків: некультурність, самовпевненість і хвалькувате зазнайство.

Коли книга здобула популярність, то ім'ям Мюнхаузена стали називати людей, постійно брешуть і приписують собі ті якості, яких у них немає.295 повісті Д.Дефо «Робінзон Крузо» (1719)

c:\users\вика\searches\desktop\t33d3.jpeg

Повна назва твору «Життя, незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо, моряка з Йорка, який прожив 28 років у повній самотності на безлюдному острові біля берегів Америки поблизу гирла річки Оріноко, куди він був викинутий корабельною аварією, під час якої весь екіпаж корабля крім нього загинув.

195 років поемі О. С. Пушкіна «Руслан і Людмила»

http://booklya.com.ua/files/books/61120_1.jpg

Светозар, великий князь киевский, устраивает пир в честь своей дочери Людмилы. Претенденты на руку Людмилы — витязи Руслан, Ратмир и Фарлаф — окружают прекрасную княжну. Людмила подает руку Руслану. Князь одобряет выбор дочери, и пир переходит в свадебное торжество. Баян предрекает в своих песнях беду, грозящую молодой чете.  Вдруг страшный гром потрясает хоромы. Когда все приходят в себя, оказывается, что Людмила исчезла. Светозар в отчаянии обещает руку Людмилы тому, кто возвратит исчезнувшую княжну. Руслан спасает Людмилу от чар карлика Черномора.

180 років повісті М.В.Гоголя «Тарас Бульба» (1835)

c:\users\вика\searches\desktop\726adfecaaac.jpg

«Тара́сБу́льба»— повістьписьменника

М. В. Гоголя з циклу повістей «Миргород». Найдовша з повістейписьменника. Центральнимидійовими особами твору єзапорозькікозаки, а місцемдії —Українапершої половини 17 ст.Головний герой — козацький полковникТарас Бульба.
175 років збірці Т.Г. Шевченка «Кобзар» (1840 р.)

http://900igr.net/datai/literatura/shevchenko-taras/0016-047-pershu-zbrku-svokh-poetichnikh-tvorv-shevchenko-vidav-1840-pd-nazvoju.jpg

«Кобзар» — поетична книжка, дивовижно багата на теми і ідеї, образи і жанри, ритми і віршові розміри, тропи і стилістичні фігури. Тут знайдемо ліричні та епічні вірші, громадські та інтимні твори, романтичні балади і різних жанрів поеми: ліро-епічні, сатиричні, драматичні, поетичні памфлети і епіграми, пейзажні зарисовки і жартівливі вішрі, послання і переспіви. У «Кобзарі» — минуле і сучасне українського народу, його історія і побут, філософія і мораль. У невеликих за обсягомтворах Т. Шевченко зумівохопитипитання, щохвилювали народи, а то й планету.

170 років казці Х.К.Андерсона «Снігова королева» (1844)

c:\users\вика\searches\desktop\anne_anderson03.jpg

Казка оповідає історію дітей Герди і Кая, що товаришували до того весняного дня, коли в очі Кая влучив уламок диявольського дзеркала і змінив його світогляд таким чином, що все гарне і добре він сприймав тепер як потворне та погане. Добрийхлопчикперетворився на норовливудитину, злу і жорстоку. Крім того, він став повністюзалежнимвіднезнайомоїжінки, яка заманила його до себе. Одного разу незважаючи на попередження хлопчик прив'язавсвоїсані до каретизимовоїдами і поїхав з нею в невідомомунапрямку. Цебула титулована Снігова королева, правителькакрижаноїземлі, що не знала жоднихтеплих, щирихпочуттів. Вонахотілавикористати Кая для своїхцілей. Покинута сумна Герда вирушила на пошуки Кая, і незважаючи на численнінебезпеки, однак, післябагатьохпригод, змоглазнайтисвого друга та зцілитийого..

145 років повісті-казці Л.Керрола «Аліса в країні див»

c:\users\вика\searches\desktop\завантаження (2).jpg

«Аліса в Країні чудес»—новела, написана англійським професором математики ЧарлзомЛютвіджемДоджсоном (він же ЛьюїсКеррол); опублікована 26 листопада1865.

Історіясповненасатиричнихнатяків на друзів та ворогів Доджсона, пародій на шкільнівірші, яківикладали в британських школах в XIX столітті.

Як продовженняісторіїбуланаписана«Аліса в задзеркаллі».

«ПригодиАліси в країні чудес» маливизначнийвплив на жанр художньої фантастики.125 років віршу Л. Українки «Contra spemspero» (1890)

http://go4.imgsmail.ru/imgpreview?key=ea86961ebe7da2b&mb=imgdb_preview_795

«Contraspemspero!» (лат. Без надії сподіваюсь!) — вірш Лесі Українки. Впершенадруковано у збірці «На крилахпісень», 1893, Тема - роздуми про негаразди у життіпоетеси та їїсподівання на краще.

Головною ідеєютвору є віра в те, щопіслячорноїжиттєвоїсмугинастанебіла.

Головна думка - рішучістьгероїні у змаганні з власниминегараздами.


125 років казці І. Франка «Лис Микита» (1890)

http://s45.radikal.ru/i108/1108/1c/d48159fe123c.jpg

Лис Микита — персонаж казок Івана Франка «Лис Микита», "Фарбований лис" Відомий український письменник І.Я. Франко написав низку чудових поезій та оповідань для дітей, оповів чимало казок, найкращі з яких увійшли до збірки «Коли ще звірі говорили», вперше виданої 1903 року у Львові. Для широкого кола читачів.

80 років казковій повісті П.Треверс «Ме́ріПо́ппінс» (1934)

c:\users\вика\searches\desktop\завантаження (2).jpg

Ме́ріПо́ппінс—няня-чарівниця, що виховує дітей в одній з лондонських сімей. В Україніпокищо видано лишедвііз семи повістей про дивовижну няню: "МеріПоппінс" та "МеріПоппінсповертається».

Перша повість про чарівну няню починається з описуневлаштованогопобутусім'їБенксів, де не зовсімудачливий голова сімейства разом із дружиною не можевправитися з дітьми. Бенкси одну за іншоюнаймають нянь, але ціспробизакінчуютьсяневдало, покивідповідальний пост в домі не займаєзагадкова молода дама ізрішучими манерами.75 років казці О. Іваненко «Три бажання» (1940)

http://bookbox.com.ua/uploads/posts/2013-10/1381857119_trybazhannya_201210.gif

У книгу"Три бажання" української письменниці Оксани Іваненко увійшли казки та оповідання. Першу своюказку О. Д.Іваненко написала у шістьроків. 1933 року з’явилася перша казка О. Іваненко „Сандалики, повнаскорість!”. Цейтвірбуловідзначено на першійреспубліканськійконференції з питаньдитячоїлітератури, щовідбулась 1934 року. Згодомбулинаписаніновіказки: „Чудесна квітка”, „Казка про веселу Аль”, „Три бажання”.

70 років казці А. Ліндгрен «ПеппіДовгопанчоха» (1945)

http://go1.imgsmail.ru/imgpreview?key=7a7eaf7dd61f7430&mb=imgdb_preview_998

ПеппіДовгапанчоха — персонаж низки дитячих книжок шведськоїписьменниці АстрідЛіндгрен, чудернацька дівчинка, що мешкає у маленькому містечку в Швеції в невеличкому будинку з садочком. Їй дев'ятьроків, і в неї нема батьків. Її мама померла й стала янголом, а татобув моряком, з якимПеппі плавала морями всьогосвіту. Разом з ПеппінавілліХованкаживутьмавпочка пан Нільссон та кінь. Пеппімає руде волосся, заплетенеукіски, щостирчатьобабічголови, і всіянеластовиннямобличчя. Пеппідужесильна, дужчаніж десять поліцаїв. Пеппі спить з ногами на подушці й робить, щоїйзаманеться.

60 років повісті М.М.Носова

«Пригоди незнайка та його друзів» (1954)

c:\users\вика\searches\desktop\neznayka.jpg

В 1954 р. «Пригоди Незнайка та йогодрузів» вийшлиокремою книгою.

Друга їїчастина, «Незнайко в Сонячномумісті», вийшла в журналі «Юність» у 1958 р. і одразубула видана «Детгизом».

Третяповість-казка «Незнайко на Місяці» булавпершеопублікована в 1964-1966 рр. ужурналі «Семья и школа», а в 1967 роціз’явиласьокремимвиданням у видавництві «Детская литература». СамеНезнайко та його весела компаніядрузів-коротульок принесла автору велику славу.


30 років оповіданню В. Нестайка «П’ятірка з хвостиком» (1985)

п’ятірка з хвостиком

Дорогідрузі! Якщови читали повість «Одиниця «з обманом», то, мабуть, пам’ятаєтечетвертий «Б», про якиййогокласнийкерівникЛiнaМитрофанівна говорила:
«Мій четвертий „Б“ — неможливий!..
Мій четвертий „Б“ — найкращий!..
Мій четвертий „Б“ доведе мене до інфаркту!..
Мій четвертий „Б“ тільки й тримає мене на cвiтi!..»
Але там, де є четвертий «Б», неодмінномусить бути i четвертий «А». Бо де ж це чувано, щобклас «Б» у школібув, а класу «А» не було.
I я вирішивнаписатище одну повість — про четвертий «А». І написав «П’ятірку з хвостиком», повість, де на вас чекаютьодразудвiтаємниці. «П’ятірку з хвостиком» i «Одиницю «з обманом» об’єднав я у повість-дилогію, тобто у повість, яка складається з двохчастин.
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка