Книги ювіляри 2011 року 285 років Дж. Свіфт “Мандри Гулівера” (1726) Головною книгою Джонатана Свіфта став роман «Мандри до різних далеких країн світу Лемюеля Гуллівера, спочатку лікаря, а потім капітана кількох кораблів»Скачати 55.22 Kb.
Дата конвертації29.12.2017
Розмір55.22 Kb.
ТипКнига

Книги - ювіляри 2011 року

285 років

Дж. Свіфт “Мандри Гулівера” (1726) Головною книгою Джонатана Свіфта став роман «Мандри до різних далеких країн світу Лемюеля Гуллівера, спочатку лікаря, а потім капітана кількох кораблів». Уперше цей твір було видано у 1726 році і йому судилася всесвітня слава. Книга стала класикою етично-політичної сатири, хоча особливо широкою популярністю користуються її скорочені переробки для дітей.

195 років

Е. Гофман «Лускунчик та Мишачий Король» (1816) Лускунчик — головний персонаж казки Е. Гофмана “Лускунчик і Мишачий Король” (1816). Він забавна іграшка, яку подарував на Різдво маленькій дівчинці Марі її хрещений батько Дроссельмайер.

185 років

Перший російський переклад казок братів Вільгельма та Якоба Грімм (1826) «Казки» перекладалися різними європейськими мовами: датською, голландською, англійською, французьку. У Росії спочатку з'явилися як переклад з французькою. В. А. Жуковський у журналі «Дитячий співрозмовник» 1826 року опублікував дві казки: «Милий Роланд і дівчина Ясний Цвіт» і «Царівна-шипшина». Перший повний російський переклад «Казок» братів Грімм з’явився у 1863-1864 рр.

185 років

Дж. Ф. Купер “Останній з могікан ” (1826) Фенімор Купер (1789-1851) — перший американський романіст, який отримав світове визнання ще в XIX ст. Роман "Останній з могікан" — один з найвідоміших творів письменника. У романі прославлені сміливість, стійкість, вірність своєму народові — риси, якими наділені могікани Чінгачгук та його син Ункас, останні представники приреченого на вимирання шляхетного індіанського племені.

180 років


О. Пушкін “Про царя Салтана, про сина його славного й могутнього богатиря князя Гвідона Салтановича та про прекрасну царівну Лебедицю ” (1831) Пригоди відважного царевича Гвідона, прекрасної царівни-Лебідь і царя Салтана нагадають про те, що любов, вірність і сила духу перемагають усі перешкоди.

180 років


М. Гоголь “Вечори на хуторі біля Диканьки. Повісті, видані пасічником Рудим Паньком” (1831) Відгук О. С. Пушкіна: «Зараз прочитав «Вечори біля Диканьки», -- писав великий поет. -- Вони здивували мене. Ось справжня веселість, щира, невимушена, без манірності. А місцями яка поезія! .. Все це так незвичайно в нашій нинішній літературі, що я й досі не схаменувся ... »

180 років


В. Гюго “Собор Паризької Богоматері ”(1831)В історичному романі В. Гюго йдеться про любов диякона Собору Паризької Богоматері Фролло і служителя того ж собору горбаня Квазімодо до красуні циганки Есміральди. Письменник показує картину середньовічного життя Парижа

175 років


М. Гоголь «Ревізор» (1836)

Поява комедії «Ревізор» у 1836 році викликала у читачів піднесені і хвилюючі почуття. 175 років минуло з тих пір, однак твір не втратив актуальності й сьогодні.Вплив комедії «Ревізор» на суспільство залишається величезним. Прізвище Хлестакова вживатися як ім’я загальне. А хлестаковщиною називають будь-яке нестримне фразерство, брехню, безсоромні хвастощі у поєднанні з крайньою несерйозністю.

170 років


Дж. Ф. Купер “Звіробій, або Перша стежка війни ”(1841) Дія роману «Звіробій» американського письменника Джеймса Фенімора Купера відбувається в сорокових роках XVIII століття, за часів освоєння європейськими колонізаторами безкрайніх просторів Північної Америки.

140 років


Л. Керрол “Аліса в Задзеркаллі” (1871) “Аліса в Задзеркаллі” («Крізь дзеркало, і що там побачила Аліса») — дитяча книжка англійського математика й письменника Льюїса Керрола, написана в 1871 як продовження книги «Аліса в країні чудес». Дівчинка Аліса вирішила жартома увійти в дзеркало і опинилася в Задзеркаллі, де світ існує у вигляді великої шахової дошки.

120 років


А. Конан-Дойл “Пригоди Шерлока Холмса” (1891) “Пригоди Шерлока Холмса” — збірник англійського письменника сера Артура Конан-Дойля, котрий містить 12 детективних оповідань, де головним героєм є Шерлок Холмс та його друг і колега Джеймс Ватсон. Вийшов у 1892 році і є першим збірником оповідань про Холмса.

85 років


К. Чуковський “Федорине горе”,“Диво-дерево”, “Плутанина”, “Телефон” (1926) Вірші Корнія Чуковського дивовижно легко запам’ятовуються дітьми. “Самі лізуть з язика”, -- кажуть малюки. Кожний рядок його віршів переповнений радістю. Письменник стверджував, що діти створені для щастя та сміху, тому намагався своїми казками дарувати якомога більше радості.

85 років


А. Мілн “Вінні-Пух” (1926) Перед написанням "Вінні-Пуха" у житті А. Мілна трапилась визначальна подія: 1920 року у нього народився перший і єдиний син на ім'я Крістофер Робін Мілн, для якого згодом і було написано цю книгу, і який став одним з її головних героїв. Перші 10 розділів побачили світ у 1926 році у книзі "Вінні-Пух". Відтоді ведмедик Вінні-Пух став одним із найулюбленіших героїв для дітей усього світу

75 років


А. Барто «Іграшки» (1936) Найперші дитячі іграшки - брязкальця. Збірник Агнії Львівни Барто – це і є брязкальце, тільки віршоване. Якщо звичайні іграшки вчать малюків розрізняти форму і колір предметів, то «крихітні» вірші А. Барто дозволяють їм зробити перші кроки у світі почуттів, образів і слів.

75 років


О. Бєляєв «Стара фортеця» (1936) Роман складається з трьох книг — «Стара фортеця», «Будинок із привидами», «Місто біля моря». Першу книгу (під назвою «Підлітки») вперше було надруковано 1936 року в журналі «Молода гвардія». 1937 року вона вийшла окремою книжкою як повість «Стара фортеця».

70 років


Л. Пантелєєв “Чесне слово ” (1941) Л. Пантелєєв вважав, що найкращі людські якості – чесність, хоробрість, гідність – виявляються не тільки у виняткових обставинах, але і в звичайнісінькій, буденній обстановці. Ось чому, написане в мирні дні оповідання "Чесне слово" про вірність маленького хлопчика даному слову, було дуже актуальним у перші дні війни. Твір не тільки опублікували, але й читали по радіо.

65 років


О. Ільїна “Четверта висота ” (1946) Ця повість про героїню Великої Вітчизняної війни Гулю Корольову. Про її дитинство, шкільні роки, про те, як вона побувала в Артеку, як знімалася у фільмах, про її юність і трагічну загибель на фронті.

.

60 років


М. Носов “Вітя Малєєв у школі та вдома ” (1951) Вітя Малєєв – учень четвертого класу московської школи. Він живе з батьками та сестричкою. А ще у нього є найкращий друг, трохи дивакуватий Костя Шишкін. Протягом одного навчального року хлопчики переживуть як смішні, так і складні ситуації, навчаться дружити і допомагати один одному.

60 років


Дж. Родарі “Пригоди Чиполіно” (1951) Персонажі казки – овочі та фрукти: швець Виноградинка, кум Гарбуз, дівчинка Редиска, хлопчик Вишенька…Головний персонаж – хлопчик-цибулинка Чиполіно, який бореться проти утисків бідняків з боку багатіїв – синьйора Помідора, принца Лимона.

50 років


М. Носов “Пригоди Толі Клюквіна” (1961) ¨ Толя хоче піти до друга пограти в шахи, але дорогу йому перебігає кішка. І це було тільки початком незвичайного дня, сповненого смішних і анекдотичних випадків. Це одне із найсмішніших оповідань М. Носова. Ось уже дійсно де пригоди!

45 років


Б. Заходер “ Товарищам дітям ” (1966). Поет Борис Заходер – один з найулюбленіших дитячих поетів, а його вірші, казки та перекази знають і діти, і дорослі. На його книжках виросло вже кілька поколінь читачів.

45 років


О. Пройслер Трилогія: “Маленька Баба Яга”, “Маленький водяний ”, “Маленький привид ” (1966) ¨ Напевно, ви зустрічали дітей, які бояться Баби-Яги, привида чи водяного? Це тому, що вони не чули незвичайних історій німецького казкаря О. Пройслера про маленьку Бабу-Ягу, яка купила собі мітлу в магазині, про забавного мандрівника маленького привида і про маленького водяника, який більше за все на світі любить печену на вогнищі картоплю. Так навіщо їх боятися, якщо вони так схожі на нас?

40 років


М. Носов. Трилогія про Незнайку (1971) Немає, мабуть, на світі людини, незнайомої з героями творів Миколи Носова: шибениками, непосидами, фантазерами, винахідниками, одне слово, звичайними хлоп'ятами, які проте завжди потрапляють у смішні і найнеймовірніші ситуації. А непередбачуваний Незнайко і його друзі-коротунчики із Квіткового міста стали улюбленими героями не тільки в нашій країні, а й у всьому світі.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка