Книга містить блискучі за глибиною думок І формою викладу праці видатного українського поета, перекладача І вченого М. Т. Рильського, присвячені актуальним питанням культури мови І перекладацького мистецтваДата конвертації14.01.2018
Розмір445 b.
ТипКнига

Книга містить блискучі за глибиною думок і формою викладу праці видатного українського поета, перекладача і вченого М. Т. Рильського, присвячені актуальним питанням культури мови і перекладацького мистецтва. Книга складається із двох частин.

 • Книга містить блискучі за глибиною думок і формою викладу праці видатного українського поета, перекладача і вченого М. Т. Рильського, присвячені актуальним питанням культури мови і перекладацького мистецтва. Книга складається із двох частин.

 • У першій подаються праці М. Рильського з найрізноманітніших питань культури української мови. Значна частина їх майже зовсім невідома фахівцям-філологам, тим більше широкому читачеві. Деякі матеріали публікуються вперше.

 • Друга частина книги містить основні праці М. Рильського, присвячені питанням теорії перекладу і перекладацького мистецтва..Максим Тадейович Рильський відомий не лише як поет, а і як видатний учений.

 • Максим Тадейович Рильський відомий не лише як поет, а і як видатний учений.

 • У цій книжці зібрано літературознавчі та критичні статті поета-академіка.

 • Перший розділ «Очима дослідника» обіймає матеріали, присвячені дожовтневій літературі, в другому – «Над сторінками друзів» – зібрано критичні статті про поетових сучасників.

 • Збірник стане в пригоді не лише фахівцям та студентам філологічних факультетів, а й учителям, учням і якнайширшим колам читачів, які кохаються в мистецтві художнього слова.«Вибрані твори» М. Т. Рильського у двох томах – перше з видань започаткованої видавництвом «Українська енциклопедія» імені М. П. Бажана багатотомної серії «Бібліотека Української Літературної Енциклопедії: вершини письменства», в якій випускатимуться кращі твори видатних майстрів української та світової літератури, представлених в УЛЕ.

 • «Вибрані твори» М. Т. Рильського у двох томах – перше з видань започаткованої видавництвом «Українська енциклопедія» імені М. П. Бажана багатотомної серії «Бібліотека Української Літературної Енциклопедії: вершини письменства», в якій випускатимуться кращі твори видатних майстрів української та світової літератури, представлених в УЛЕ.

 • У першому томі вміщено вірші та поеми, написані Максимом Рильським у різні періоди творчої діяльності. Вони дають можливість осягнути основні теми і мотиви поетичної спадщини митця, відчути неповторний світ образів, дум і поривань автора, просвітлено-життєлюбний дух поета.

 • Том супроводжується ґрунтовною вступною статтею, науково-енциклопедичними коментарями і примітками, бібліографією тощо.У другому томі вміщено переклади різних за жанром і тематикою поетичних творів авторів з країн близького і далекого зарубіжжя, здійсненні М. Т. Рильським.

 • У другому томі вміщено переклади різних за жанром і тематикою поетичних творів авторів з країн близького і далекого зарубіжжя, здійсненні М. Т. Рильським.

 • Читач має можливість відкрити безцінні здобутки світової літератури, творчо осягнуті одним з найавторитетніших представників української перекладацької школи.Його хвилюють, йому до серця близькі імена Шекспіра і Шопена, Олдріджа і Щепкіна, Кропивницького і Лисенка, Заньковецької і Саксаганського, Паторжинського і Довженка, Бучми і Ревуцького, бо вони справжні художники і справжні новатори. Їхнє життя – то життя в мистецтві високої гуманної ідеї, пристрасної думки, людської краси і класичної довершеності. Їхня натхненна творчість глибоко національна і водночас, чи саме тому, й становить органічну частку той загальнолюдської культури, до якої стремить наше суспільство і розвиток якої прискорює своєю творчістю й своїми роздумами про мистецтво Максим Рильський.

 • Його хвилюють, йому до серця близькі імена Шекспіра і Шопена, Олдріджа і Щепкіна, Кропивницького і Лисенка, Заньковецької і Саксаганського, Паторжинського і Довженка, Бучми і Ревуцького, бо вони справжні художники і справжні новатори. Їхнє життя – то життя в мистецтві високої гуманної ідеї, пристрасної думки, людської краси і класичної довершеності. Їхня натхненна творчість глибоко національна і водночас, чи саме тому, й становить органічну частку той загальнолюдської культури, до якої стремить наше суспільство і розвиток якої прискорює своєю творчістю й своїми роздумами про мистецтво Максим Рильський.У книжці зібрані основні літературно-критичні та історико-літературні статті видатного українського радянського поета-академіка. В центрі уваги автора корінні питання розвитку радянської літератури – партійність і народність, громадянська позиція письменника, сутність методу соціалістичного реалізму, діалектика традицій і новаторства, національне й інтернаціональне, питання майстерності.

 • У книжці зібрані основні літературно-критичні та історико-літературні статті видатного українського радянського поета-академіка. В центрі уваги автора корінні питання розвитку радянської літератури – партійність і народність, громадянська позиція письменника, сутність методу соціалістичного реалізму, діалектика традицій і новаторства, національне й інтернаціональне, питання майстерності.Книжка складається з двох частин.

 • Книжка складається з двох частин.

 • Перша являє собою проблемний і разом з тим предметно-конкретний розгляд творчості поета, побудований в основному за хронологічним принципом, чим і зумовлений її поділ на три об'ємні розділи («Слово про рідну матір», «Ялова земля», «Третє цвітіння»).

 • Друга частина дослідження – «Аналізи та інтерпретації на рівні мікро» присвячена окремим проблемам поетики і творчої психології поета – з заключним і певною мірою підсумковим для цілої праці розділом на тему, визначальну для творчості митця в тоталітарному суспільстві, - «Своє і чуже».Основним предметом розгляду в цій книзі буде поезія – оригінальна поезія – Максима Рильського, але для доказовості й повноти характеристики автор не обминатиме різноманітних даних і з інших сфер та видів його творчої праці: переклади, проза (цікава, але невелика обсягом), критика, літературознавство, публіцистика. Йдеться бо не тільки про поезію як літературний рід, але й про дещо ширше – про світ поета.

 • Основним предметом розгляду в цій книзі буде поезія – оригінальна поезія – Максима Рильського, але для доказовості й повноти характеристики автор не обминатиме різноманітних даних і з інших сфер та видів його творчої праці: переклади, проза (цікава, але невелика обсягом), критика, літературознавство, публіцистика. Йдеться бо не тільки про поезію як літературний рід, але й про дещо ширше – про світ поета.Поезія та музика…Ці дві посестри слугували видатному українському поетові все його життя , та й він віддавав їм найцінніші зерна свого таланту. Блискучий знавець українського фольклору, тонкий цінитель професійного музичного мистецтва, до авторитетної думки якого прислуховувалися славетні композитори, лишив багато поезій, статей, спогадів, висловлювань про місце музики в житті людини, про співаків та композиторів. Оцінки Максима Тадейовича вражають своєю влучністю, глибокою ерудицією, а до його чудових поезій – щирих, ніжних, пристрасних – повсякчас зверталися і звертаються талановиті композитори, бо вони – сама пісня.

 • Поезія та музика…Ці дві посестри слугували видатному українському поетові все його життя , та й він віддавав їм найцінніші зерна свого таланту. Блискучий знавець українського фольклору, тонкий цінитель професійного музичного мистецтва, до авторитетної думки якого прислуховувалися славетні композитори, лишив багато поезій, статей, спогадів, висловлювань про місце музики в житті людини, про співаків та композиторів. Оцінки Максима Тадейовича вражають своєю влучністю, глибокою ерудицією, а до його чудових поезій – щирих, ніжних, пристрасних – повсякчас зверталися і звертаються талановиті композитори, бо вони – сама пісня.

 • Кожен, хто шанує творчість Рильського, кохається в пісні, безперечно зацікавиться цією книгою.
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка