Київська міська рада IІ сесія VІI скликання Стенограма пленарного засідання 13. 11. 2014 Головуючі: Київський міський головаСторінка1/21
Дата конвертації11.06.2019
Розмір3.18 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

IІ сесія VІI скликання

Стенограма

пленарного засідання

13.11.2014

Головуючі:

Київський міський голова

В.В.Кличко

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради

О.Ю.Резніков

м. Київ

<--- 13 Ноября 10 ч 18 м 54 с ---- Второй --->

Головуючий: Ми починаємо працювати. Шановні депутати! Будь ласка, вставляйте картки, реєструйтеся! Проходьте, будь ласка, до залу!

Шановні депутати! В залі зареєстровано 63 депутати. Кворум є. Починаємо, засідання ІI сесії Київради VІІ скликання оголошую відкритим.

Пропоную виконати Державний Гімн України.

Депутати Київради виконують Державний Гімн України.

<--- 13 Ноября 10 ч 21 м 55 с ---- Седьмой --->

Головуючий: Шановні депутати, переходимо до роботи! На пленарному засіданні присутній Тимченко Сергій Миколайович - заступник прокурора міста Києва.

Традиційно я хочу привітати іменинників, що недавно відсвяткували свої дні народження. Це: Харченко Олександр Володимирович (оплески).

Кустова Вікторія Валентинівна (оплески).

Костенко Людмила Василівна (оплески).

Гриценко Олексій Анатолійович (оплески).
<--- 13 Ноября 10 ч 24 м 55 с ---- Первый --->

Гордон Дмитро Ілліч (оплески).

Береговий Юрій Миколайович (оплески).

Чумакова Наталія Вікторівна (оплески).

Калініченко Олег В"ячеславович (оплески).

Матузко Олена Олександрівна (оплески).

Бричук Костянтин Григорович (оплески).

Мондриївський Валентин Миколайович (оплески).

Гусовський Сергій Михайлович (оплески).

Луценко Ігор Вікторович (оплески).

Від нас всіх, так ми бачимо, час між сесіями був наповнений днями народження, хочемо побажати всім здоров'я, миру і плідної праці для того, щоб кияни подякували і були вдячні за вашу плідну роботу. Щастя в особистому житті, щоб вам щастило, і удачі в добрих справах на благо киян.

(Оплески).

Шановні депутати! Перед тим, як перейти до розгляду проекту порядку денного, я хочу звернути увагу, що...

Пропоную перейти до порядку денного, який вам зараз роздано при реєстрації, до нього внесені питання, які опрацьовані відповідно до Регламенту Київради.

У порядку денному на сьогоднішній день заплановано 163 питання, з них: 35 загальних питань, 8 питань власності, 120 питань землекористування та містобудування.

Пропоную прийняти порядок денний за основу. Прошу депутатів визначатись. Будь ласка!

Голосування:

За - 84, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Відповідно до статті 29 Регламенту Київради дозвольте внести як невідкладні наступні питання до порядку денного.


<--- 13 Ноября 10 ч 27 м 55 с ---- Второй --->

У зв"язку з необхідністю збільшення доходу бюджету міста Києва та забезпечення виконання соціальної програми у місті Києві прошу внести проект рішення "Про повторне звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо невідкладного внесення змін до Бюджетного кодексу України стосовно зарахування до доходів бюджету міста податку на доходи фізичних осіб".

Прошу голосувати за внесення питання до порядку денного. Будь ласка, визначаємося!

Голосування:

З метою вирішення житлових питань киян - учасників АТО...

Вибачаюся! Результати голосування хочу оголосити!

За - 80, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Резніков О.Ю.: Утримався - 1.

Головуючий: Утримався - 1, рішення прийнято.

З метою вирішення житлових питань киян - учасників АТО та членів родин військовослужбовців, що загинули під час проведення АТО, вношу питання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок комунальному підприємству з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення "Спецжитлофонд" в селі Биківня у Деснянському району міста Києва для житлового будівництва, малоповерхового (до 4-х поверхів), наземних поверхів, учасникам АТО, пораненим і для членів родин, в яких військовослужбовці загинули при проведенні антитерористичної операції, та для соціально-побутового будівництва.

Прошу проголосувати за внесення цього питання у порядок денний. Прошу визначатися!

Голосування:

За - 86, проти - 1, утр. - 0. Рішення прийнято.

У зв"язку з недопущенням законодавчого звуження прав освітян вношу проект рішення про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.<--- 13 Ноября 10 ч 30 м 56 с ---- Второй --->

Прошу проголосувати за внесення питання до порядку денного! Прошу визначатися!

Голосування:

За - 82, проти - 0, утр. - 2. Рішення прийнято.

Шановні депутати! Є у когось пропозиції щодо наповнення поряду денного. Будь ласка, надаю слово Чернікову Олександру Михайловичу.

Черніков О.М.: Згідно протоколу центральної виборчої комісії від 26.10.14 Кононенко Ігоря Віталійовича та Грановського Олександра Михайловича обрано народними депутатами України.

Результати виборів до Верховної Ради України та списки новообраних депутатів України офіційно оприлюднені в газеті "Голос України" вчора, 12-го, № 218.

Поступили їх заяви щодо складання повноважень. Прошу проекти рішень, які зараз множаться, включити до порядку денного щодо складання їх повноважень як депутатів Київради.

Головуючий: Дякую! Ставлю на голосування! Прошу визначатися! До включення до порядку денного даного питання.

Голосування:

За - 85, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Перед тим, як надати слово, Дмитро Ілліч, вам, я хочу кілька слів сказати. Я зараз повинен поїхати. Олексій Юрійович, Ви далі будете проводити засідання. Я хочу поставити в курс справ депутатів Київради. У нас... Ми багато разів уже казали, і сьогоднішній день, ми проголосували питання щодо повернення податку на фізичних осіб. Щоб податки киян залишалися у місті Києві.

У нас на сьогоднішній день склалася критична ситуація в галузі медицини. Відсутність фінансування Кабінету Міністрів на сьогоднішній день і заборгованість по захищених статтях у нас 150,3 млн. грн.

Може комусь ці цифри нічого не кажуть.


<--- 13 Ноября 10 ч 33 м 56 с ---- Седьмой --->

Але хочу нагадати, до мене вчора звернулися, наш департамент поставив такі цифри, що по програмі "Здоров"є киян" заборгованість 46 млн. і 24 млн. - заборгованість на гемодіаліз. Це искусственная почка. 415 людей отримують допомогу щодня і заборгованість вже така, що нам уже кредит, гроші не дають поставщики цього препарату. Що це означає?

Означає, якщо ліків не буде, то завтра 415 людей можуть померти, тому що ліків немає, тому що фінансування немає. Із цих 415 - 20 є переселенцями з зони антитерористичної операції. Також у нас велика заборгованість, 18,5 млн., - на інсулін.

У нас, на жаль, критична ситуація у медичних закладах з харчуванням. Немає чим харчувати людей, 18,7 млн. грн. Задолженость велика по зарплаті - 5,2 млн. на сьогоднішній день. Це вісім закладів, у тому числі два дитячих будинки і два дитячих санаторія. На грудень також ситуація критична. Я зараз з цими цифрами виїжджаю до спілкування з Прем"єр-міністром і сподіваюся, Кабінет Міністрів ту заборгованість, яка є перед киянами, зможе повернути. В іншому випадку у нас не залишається інших речей, як вимагати, щоб ті гроші, які є грошима киян, залишалися у Києві, щоб кияни могли фінансувати і також медичну галузь. Питання невідкладне і прошу, Олексію Юрійовичу, продовжити засідання.

Слово також Дмитру Іллічу Гордону. Будь ласка!

Гордон Д.І.: Шановний Віталію Володимировичу, шановний Олексію Юрійовичу! Я прошу включити як невідкладне питання про кінотеатр "Жовтень", першим до розгляду, тому що вчора ледь не запалала кіностудія Довженка. Завтра, хто буде наступний? Ми бачимо злочинну схему, стійку злочинну схему рейдерського захвату цих приміщень. Я прошу надати слово про кінотеатр "Жовтень" передусім. Дякую!

Резніков О.Ю.: Пане Дмитре! У нас у порядку денному є питання кінотеатру "Жовтень".


<--- 13 Ноября 10 ч 36 м 56 с ---- Второй --->

Ви маєте на увазі змінити черговість розгляду? Давайте тоді після затвердження в цілому поставимо питання окремим рішенням про зміну в черговості. Добре?

Будь ласка, Даниленко Віталій Васильович!

Даниленко В.В.: Шановні колеги! На попередній сесії було знято питання ТОВ "Технотрек" про передачу земельної ділянки по вулиці Чапаєва у зв"язку з необхідністю проходження профільної комісії з питань культури та туризму. Ця комісія надала позитивний висновок. Є протокол. Прошу доповнити порядок денний цим питанням!

Резніков О.Ю.: Колеги запитують в чому невідкладність. Поясніть, будь ласка! Включіть мікрофон Даниленку!

Даниленко В.В.: Невідкладність в тому, що це підприємство немає договору оренди. Там дуже висока орендна ставка, біля 10%. Нам необхідно наповнення міського бюджету. У нас по лінії спорту, сім"ї та молоді недостає коштів порядку 70 мільйонів. Це хоч якісь, але копійки додатково. Дякую!

Резніков О.Ю.: Є ще запитання до пана Даниленка? Ставлю на голосування пропозицію депутата Даниленка про включення до порядку денного зазначеного питання. Прошу визначатися!

Голосування:

За - 74, проти - 0, утр. - 6. Рішення прийнято.

Будь ласка, наступний Левада Сергій Якович!

Левада С.Я.: Уважаемый головуючий! Уважаемые коллеги! Прошу снять на доработку вопрос 13 стосовно розірвання договору оренди. Я як суб"єкт подання прошу данный вопрос поддержать в связи с тем, что есть понимание на сегодняшний день между застройщиками и громадою. В течение месяца мы должны разработать единый документ для снятия этог1о социального напряжения. Спасибо!

Резніков О.Ю.: Питання 13-те якого розділу, пан Левада?

Левада С.Я.: 13-й пункт.

Резніков О.Ю.: Про розірвання договору оренди "СХІД-2" на вулиці Сормовській, 3.

Шановні колеги! Ставлю на голосування пропозицію пана Левади про зняття питання з порядку денного, розділ 13, по адресі: вулиця Сормовська. Прошу визначатися? Хто за те, щоб підтримати прохання суб"єкта подання, голосуємо! Розділ 13 - розірвання договору.


<--- 13 Ноября 10 ч 39 м 57 с ---- Первый --->

Голосування:

За - 76, проти - 0, утр. - 4. Рішення прийнято.

Будь ласка, наступний Головня Роман Григорійович!

Головня Р.Г.: Доброго дня! У мене два питання, які я прошу внести до порядку денного, це виступи. Вже Віталій Володимирович наголосив на серйозній проблемі в сфері охорони здоров"я і сьогодні у нас буде доповідь начальника департаменту. У мене є прохання, щоб ми включили до порядку денного виступ голови профспілок, медичних профспілок міста Києва - Канаровська Лариса В"ячеславівна.

Резніков О.Ю.: Пане Романе, зразу реагую, у нас включений цей вже лист, у порядку денному зазначений.

Головня Р.Г.: І з приводу громадських слухань, які відбулися на комісії культури та туризму, щодо призначення начальника управління охорони культурної спадщини.

Резніков О.Ю.: Включено у порядок денний, пане Романе!

Будь ласка, Старостенко Ганна Вікторівна!

Старостенко Г.В.: Шановні колеги! Я також прошу включити сьогодні у порядок денний заслуховування керівника Київського осередку освітянських профспілок, так як ми будемо сьогодні розглядати проект рішення про звернення до Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Президента щодо недопущення зниження соціальних стандартів для працівників освіти. Дякую!

Резніков О.Ю.: Пані Ганно, а якщо це буде так звучати, оскільки сам, у порядок денний вже питання ми проголосувати, то ми поставимо на голосування дозвіл, згоду депутатів Київської міської ради, щоб виступ представника профспілок під час обговорення цього питання?

Старостенко Г.В.: Приймається.

Резніков О.Ю.: Такий варіант у вас приймається.

Тоді зараз ми закінчимо формування порядку денного і зразу проголосуємо вашу пропозицію.

Шановні колеги, інші пропозиції щодо наповнення або зняття.

Випадково? Ні, чекайте, порядок денний, наповнення або зняття, давайте не плутати одне з іншим.

Дуже дякую!

Тоді інших пропозицій немає, ставлю на голосування про затвердження порядку денного в цілому з пропозиціями, які вже проголосовані, разом.

Будь ласка, шановні колеги, прошу визначатись! Хто за те, щоб затвердити порядок денний в цілому? Голосуємо!

Голосування:

За - 90, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Тепер, оскільки ми ще не завершили з порядком денним остаточно, ставлю на голосування пропозицію депутата Гордона про те, щоб змінити черговість розгляду питання, яке у нас у порядку денному в питаннях власності
<--- 13 Ноября 10 ч 42 м 57 с ---- Седьмой --->

під № 5 "Про передачу в оренду цілісного майнового "Жовтень". Є пропозиція поставити одним із перших. Тому є пропозиція після питання "Про підтримку депутатських запитів органам та посадовим особам" поставити розгляд цього питання. Так, пане Гордон? Підходить таке формулювання? Після гемодіалізу? А гемодіаліз у нас, зараз, хвилиночку, буде 31-им. 31-им у нас гемодіаліз. Давайте, кожне окремо голосується. Тому давайте, "Жовтень" хочете раніше? Є пропозиція після заяв. Давайте, дійсно, можливо більше скажемо, по насиченості звернення до Верховної Ради - більш потужне питання, після цього "Жовтень", якщо ви не заперечуєте. Так?

Ставлю на голосування пропозицію про зміну черговості розгляду питання стосовно кінотеатру "Жовтень", поставити на позицію його обговорення та ухвалення після голосування з питань звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів та Президента України. А запити раніше! Ставлю на голосування. Будь ласка, прошу визначатися!

Голосування:

За - 82, проти - 1, утр. - 0. Рішення прийнято.

Наступна пропозиція депутата Старостенко, під час обговорення питання про звернення до Верховної Ради та Кабміну стосовно проблем освітян дати згоду на виступ представника профспілок освітян - Яцун Олександр Михайлович, з регламентом виступу до 3 хвилин. Якщо заперечень немає, прошу визначатися, шановні колеги! Голосуємо, хто "за"!

Голосування:

За - 80, проти - 1, утр. - 0. Рішення прийнято.<--- 13 Ноября 10 ч 45 м 58 с ---- Первый --->

Слово просить Павлик Віталій Андрійович, будь ласка!

Павлик В.А.: Шановний Олексій Юрійович, шановні колеги! Я би теж просив змінити черговість розгляду питань порядку денного. Я би пропонував вам підтримати ініціативу розглянути питання відведення земельних ділянок для учасників АТО першим питанням в блоці земельних питань. Розглянути їх першими, які були включені до порядку денного. Дякую!

Резніков О.Ю.: Віталій Андрійович, я думаю, пропозиція абсолютно слушна.

Як ви ставитесь до концепції, оскільки воно внесене як невідкладне, то за нашою ідеєю було б, щоб взагалі його розглядати за виключенням від земельних питань, а взагалі у блоці загальних одним із перших, взагалі після звернень до Верховної Ради. Тобто ще вище його поставити. Проголосоване як невідкладне, воно автоматично попадає в перші чотири питання.

Підтримуєте таку позицію? Тоді не голосуємо.

Будь ласка, Гусовський Сергій Михайлович!

Гусовський С.М.: Шановний пане головуючий, колеги! Я просив би дати можливість для виступу представнику громадськості - директору ліцею туризму Булигіній Лідії Петрівні під час розгляду питання № 22, про внесення змін до Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва. Дякую! Три хвилини їй буде достатньо.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Є пропозиція під час розгляду питання № 22 в загальних дати виступ з регламентом до трьох хвилини директору навчального закладу.

Якщо заперечень немає, ставлю на голосування про надання такої згоди Київської міської ради. Прошу голосувати!

Голосування:

За - 82, проти - 0, утр. - 1. Рішення прийнято.

Шановні колеги! Пропоную перейти вже до розгляду питань порядку денного.

Пунктом першим у нас стоїть «Про підтримку депутатських запитів органам та посадовим особам».

Вже за склавшоюся традицією я як головуючий оголошую ті запити і звернення, які поступили до президії в секретаріат. Після цього ми починаємо оголошувати, проголошувати запити від фракцій. Пам"ятаємо, що у нас є домовленість - по 4 хвилини від кожної поважної фракції і згода інших фракцій, що фракція “УДАР-Солідарність” має два рази по 4 хвилини і відповідно депутати-мажоритарщики так само мають право на виступ.

Тому, будь ласка, записуємося на виступ, я починаю оголошення депутатських запитів, які потім будуть схвалені Київською міською радою.

Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, від ... Ага,


<--- 13 Ноября 10 ч 48 м 58 с ---- Второй --->

Інформація. Інформуємо Вас про перейменування міжфракційного об"єднання "Жінки Київради", яке було утворено 9 жовтня 2014 року, у міжфракційне депутатське об"єднання "За рівнем можливостей". З повагою голова об"єднання "Жінки Київради" Назарова, співголова об"єднання "Жінки Київради" Шульга. Вітаємо, шановні колеги!

Наступне. Від Баленка Артура Ігоровича. Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо забезпечення фінансування робіт з підготовки житлового фонду до роботи в зимових умовах.

Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо виконання робіт з капітального ремонту доріг у мікрорайоні малоповерхової забудови Бортничі у Дарницькому районі.

Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо зміни маршруту № 104 муніципального автобусу в Дарницькому районі.

Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо вдосконалення функціонування електронної системи запису дітей до дошкільних навчальних закладів.

Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо розробки комплексної програми по боротьбі з небезпечною рослиною - амброзією полинчастою.

Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо надання дозволу на перенесення та встановлення світлофорного об"єкта.

Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо функціонування бюветних комплексів у Дарницькому районі.

Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо передбачення коштів для будівництва ліцею на 22 класи в 6-му мікрорайоні на ділянці 13 житлового масиву Осокорки Північні в Дарницькому районі.

Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо виділення коштів для погашення наявної кредиторської заборгованості.

Безпалий Олексій Ігорович, Київському міському голові Кличку, щодо включення до Програми економічного та соціального розвитку міста Києва на 2015 рік фінансування робіт по благоустрою дитячого майданчика на вулиці М. Залки, 4-б в Оболонському районі.

Безпалий Олексій Ігорович, також Київському міському голові Кличку, щодо включення до Програми економічного та соціального розвитку міста Києва на 2015 рік фінансування робіт по благоустрою прибудинкової території на вулиці Героїв Сталінграда, 13.

Бондаренко Дмитро Сергійович, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації), щодо внесення стадіону "Старт" до Єдиного електронного реєстру спортивних споруд.

Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київради, щодо внесення змін до Генерального плану міста Києва у зв"язку із зміною стану земельної ділянки на вулиці Шолуденка, 26-28/4.

Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації, щодо законності проведення будівельних робіт на території, прилеглій до стадіону "Старт".

Начальнику Шевченківського відділу Оболонського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідемслужби в місті Києві Чумаку, щодо надання погодження на здійснення

<--- 13 Ноября 10 ч 51 м 58 с ---- Седьмой --->

будівництва на вулиці Шолуденка, 26-28/4.

В.о. начальника Головного управління Державної фіскальної служби в місті Києві Бондаренку, про надання правоустановчих копій документів щодо земельної ділянки на вулиці Шолуденка, 26-28/4.

Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в місті Києві, щодо видачі дозвільних документів на виконання певних робіт по "Голден Хаус" (нерозбірливо) для реконструкції спортивного комплексу "Старт".

Начальнику Шевченківського районного управління Головного управління ДСНС України в місті Києві Головашу, про надання інформації щодо проведених згідно з державним наглядом у сфері техногенної та пожежної безпеки перевірок спортивного комплексу "Старт".

Управлінню охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради, про отримання інформації стосовно статусу спортивного комплексу "Стадіон "Старт" як об"єкта культурної спадщини.

Вовченко Олександр Леонідович, голові Київської міської державної адміністрації Кличку, щодо порушень житлового законодавства України посадовими особами Департаменту будівництва та житлового забезпечення при розподілі квартир пільговим категоріям киян у будинку № 40-а на вулиці Клавдіївській.

Ганноха Богдан Ігорович, заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо фінансування фахівців соціальної роботи центрів соціальних служб сім"ї, дітей, молоді та спорту міста Києва за кошти місцевого бюджету.

Конобас Максим Петрович, генеральному директору "Київпастранс" Майзелю, щодо необхідності збільшення рухомого складу тролейбусів та оптимізації графіка руху транспортного маршруту № 17.

Київському міському голові і голові Київської міської державної адміністрації Кличку, щодо необхідності відновлення штатної одиниці медичного працівника у загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва.

Кустова Вікторія Валентинівна, голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Демчишину, щодо розповсюдження механізму формування цін і тарифів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 № 198.

Левада Сергій Якович, Міністерству оборони України, щодо усунення порушень законних прав учасника АТО громадянина Борисюка М.В.

Мельничук Андрій Анатолійович, заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо включення до Програми економічного та соціального розвитку міста Києва на 2015 рік фінансування робіт з благоустрою прибудинкової території будинку № 3 на вулиці Дубініна.

Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо проведення ремонтних робіт у будинку № 27, корпус 3 на вулиці Васильківській у Голосіївському районі.

Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо включення фінансування робіт з ремонту будинку № 14 у провулку Жуковського до Програми економічного та соціального розвитку міста Києва на 2015 рік.

Заступнику міського голови - секретарю Київради Резнікову, щодо включення фінансування робіт з ремонту будинку № 3 на вулиці Стельмаха до Програми економічного та соціального розвитку міста Києва на 2015 рік.<--- 13 Ноября 10 ч 54 м 59 с ---- Первый --->

Заступнику міського голови - секретарю Резнікову, щодо включення фінансування робіт з ремонту будинку № 11/8 на вулиці Барбюса до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2015 рік.

Заступнику міського голови Резнікову, щодо включення фінансування робіт з ремонту будинку № 15 на проспекті 40-річчя Жовтня до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2015 рік.

Голові Київської міської державної адміністрації Кличку від Міщенка Олександра Григоровича, щодо проведення повірки лічильників на водопостачання.

Голові Київської міської державної адміністрації Кличку, щодо переведення квартири № 1 на вулиці Празькій, 32 в нежитлове приміщення.

Голові КМДА Кличку, щодо покращення транспортного обслуговування мешканців житлового масиву ДВРЗ.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка