Хід уроку I. Організаційний момент



Скачати 46.83 Kb.
Дата конвертації29.12.2017
Розмір46.83 Kb.
ТипДовідка

Вступ до розділу. Світ поезії
Мета: вчити учнів відчувати красу поетичного слова; розвивати здатність сприймати звукові словесні образи, емоційно реагувати на художнє слово, мовне чуття, інтуїцію; виховувати емоцію читача.
Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою

Чорногузик через річку

У червоних черевичках

Чимчикує чимдуж в брід —

Чапля кличе на обід!



Чемно чапля відчинила,

Частуванням стіл накрила.

У чудову пору цю

Чай смачний із чебрецю.









2. Гра «Прочитай приказку»

— Прочитайте слова якнайшвидше. Удруге у кожному слові швидко читайте тільки другу букву.

Агроном, море, алея, сонце, один, ананас, сім, айстра, океан, муха, арка, yyацетон, вісім, азарт, серп, крик, сни, золото, знак, мама, удар, сум, сміх, сцена, місяць. (Голодній курці зерно на думці.)

Агент, клас, сало, одяг, тьотя, ткач, томат, сніг, лялька, квас, сіно, сварка, yyоса, горе, тмин, сам, університет, мер, абияк, масло, струм, сом, іграшка, зозуля, емаль. (Гладь коня вівсом, а не батогом.)


III. Перевірка домашнього завдання

Учні розповідають, як зимує коник-стрибунець.



Довідка

Самі коники взимку гинуть, а зимують лише яйця, які були ними відкладені.

Самки коника відкладають яйця на рослини чи в ґрунт, де вони зимують. Навесні із них виходять личинки, які схожі на дорослих особин, але менші за розміром і без крил. З часом вони перетворюються на крилатих комах.
IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми починаємо вивчати новий розділ. Прочитайте його назву (с.100).

— Назвіть свої улюблені вірші.

— Кого з українських поетів ви знаєте?

— Які поезії пам’ятаєте?

— Що хочете дізнатися в новому розділі?

— Чого чекаєте від цих уроків?
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Опрацювання статті «Світ поезії» (с. 100)

1) Виразне читання статті вчителем.

— Які почуття викликав у вас прослуханий текст?



2) Повторне читання тексту учнями «ланцюжком» за абзацами.

3) Аналіз змісту тексту з елементами вибіркового читання.

а) Лірика.

— Хто найтонше відчуває красу, яка нас оточує?

— Як поети зображують життя?

— Які твори називаються лірикою?

— Послухайте ліричні рядки поезії П. Тичини.

Ой не крийся, природо, не крийся.

Що ти в тузі за літом, у тузі...

Безгоміння і сум. Безгоміння і сон.—

Тільки зірка упала...

— Який настрій передає поет у цих рядках?

— До кого він звертається?

— За чим сумує?

— Кого називають ліричним героєм?



Фізкультхвилинка

б) Ліричний герой.

— Послухайте вірш Михайла Стельмаха та уявіть ліричного героя.


Поміж березами дівча іде

Рожевий схід. Галуззя молоде

Пісні виспівує привітні.

Поміж березами дівча іде

У хусточці блакитній.


Рукою гладить пасмо золоте,

Іде, співаючи, в долину...

І, може, більше дівчину ніде

Ніколи не зустріну.



— Яким настроєм пройнятий вірш?

— Які почуття передає поет?

— Якою ви уявляєте дівчину?

в) Пейзажна лірика.

— Що належить до пейзажної лірики?

— Послухайте вірш Ліни Костенко.

СЮ НІЧ ЗОРІ ЧОМУСЬ КОЛЮЧІ


Сю ніч зорі чомусь колючі,

як налякані їжачки.

Сю ніч сойка кричала з кручі,

сю ніч ворон сказав: «Апчхи!»



Сю ніч квітка питала квітку:

Що ж це робиться, поясни?

Тільки вчора було ще влітку,

а сьогодні вже восени!



— Які художні засоби застосовує поетеса, передаючи свої роздуми і почуття?

— Знайдіть у вірші епітети (Зорі колючі); порівняння, (зорі, як налякані їжачки); уособлення (сойка кричала, ворон сказав, квітка питала).



2. Бесіда за картиною Іллі Остроухова «Золота осінь» (с. 100)

— Що художник зобразив на картині?

— Що він намалював у центрі картини? вдалині?

— Які фарби обрав художник для своєї картини?

— Який настрій вони створюють?
VI. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Що вас найбільше вразило?

— Про що б хотіли дізнатися на наступних уроках?



— Чого навчитися?
VII. Домашнє завдання

Підготувати запитання за текстом «Світ поезії».

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка