Година спілкування



Скачати 96.21 Kb.
Дата конвертації14.02.2019
Розмір96.21 Kb.
ТипПовідомлення

ВІДДІЛ ОСВІТИ КОЗІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Година спілкування



Підготувала :

класний керівник 7-А класу

Козівської ЗОШ І-ІІІст №2

Гурська Наталія Петрівна
2012

Тема: «Сім чудес світу … Моїми очима»

Мета:

  • розглянути матеріали про найвизначніші пам'ятки світової культури;

  • розвивати в учнів логічне мислення та зорову пам'ять;

  • виховувати любов до прекрасного, інтерес до історії;

  • виховувати повагу, взаєморозуміння, доброту;

  • стимулювати учнів розуміти й цінувати те, що їх оточує.


Є два способи життя:

ви можете жити так, ніби чудес не буває,

і ви можете жити так, ніби все на цьому світі диво.

Альберт Ейнштейн

Хід заняття

  • Вправа «Коло ідей»

  • Чудо, диво це …. (учні по черзі дають своє визначення для поняття «чудо».

  • Асоціації з цифрою 7. (асоціації, прислів’я, приказки, сталі вирази)

  • Повідомлення теми, мети заняття

Кожен з нас не раз у своєму житті чув вираз «Сім чудес світу». Не раз ми задавалися питанням, що це за чудеса і чому їх саме сім? Відповісти на ці питання ми постараємося разом з вами під час сьогоднішнього заняття.

Вважається, що дива світу створювалися протягом величезного проміжку. Багато великих подій сталося за цей час - цілі народи зникли з лиця землі, одні цивілізації змінювалися іншими. Але мистецтво і поняття прекрасного зародилися ще задовго до всього цього, вони супроводжували зміни і залишали свій слід в релігіях, світоглядах і поняттях краси у різних народів. Суворі часи, а іноді й люди, безсердечна знищували пам'ятники прекрасного, і внаслідок цього від багатьох з них залишилися тільки руїни. Звичайно, чудес було набагато більше, ніж сім, але традиційно виділяють сім - їх для нас зберегли історичні дані.

Чому ж вважається, що чудес світу все-таки було саме сім? Стародавні греки приписували числа «сім» найвища досконалість. Вони вважали, що це число має магічну силу і тому сприяє усілякому благополуччю. Сім чудес світу були оспівані у віршах і прозі, вчені старовини писали про них. Згідно з усіма цими джерелами сім чудес світу були воістину великими творами древніх майстрів, вони вражали уяву сучасників своєю монументальністю і красою.

Зараз нерідко ми чуємо вислів «Це восьме чудо світу» - натяк на бажання примкнути до чудовій сімки, але давайте ж не будемо переписувати історію на наш манер, а залишимо досягнення великих культур в незайманому вигляді для наших нащадків.

Зараз ми запишемо визначення та назви усіх чудес світу у правильному порядку, після чого кожна група зможе презентувати кожне з чудес, інформацію про які ви готували вдома.

Сім чудес світу – список найпрославленіших пам’яток. античної культури, з якого до наших часів збереглася лише Піраміда Хеопса.


  • Піраміда Хеопса в Гізі

  • Висячі сади Семіраміди в Вавілоні

  • Храм Артеміди в Ефесі

  • Статуя Зевса в Олімпії

  • Мавзолей в Галікарнасі

  • Статуя Бога Геліоса на острові Родос

  • Александрійський маяк на острові Форос


Єгипетські піраміди

Єгипетська піраміда - найдавніше з семи чудес світу. До цього ж це єдине чудо, яке збереглося до наших днів. Велика піраміда була самою високою спорудою в світі - 147 м, утримуючи цей рекорд майже 4 000 років. Її збудували як гробницю Хуфу, відомого грекам, як фараон Хеопс. Вона стоїть на давньому цвинтарі в Гізі, на протилежному від Каїра - столиці сучасного Єгипту, березі р. Ніл. На будівництві працювало 100 000 чоловік. Піраміду будували 20 років і завершили в 2 580 році до е. н. Вона створена з 2 млн кам'яних блоків, вага кожного з 2,5 т. Коли основна споруда була завершена, вона нагадувала ряд східців, які потім закрили блоками з білого вапняку з відшліфованою блискучою поверхнею. Блоки були настільки відшліфовані, що між ними неможливо було просунути навіть лезо ножа.

Загальна вага блоків, які пішли на будівництво піраміди Хеопса складала 5,7 млн тон.
Висячі сади Семіраміди

Грецькі і римські письменники розказують, що Висячі сади були збудовані близько 600 років до н. е. по наказу повелителя Вавилона Навуходоносора ІІ. Місто Вавилон лежало на берегах ріки Євфрат, на південь від сучасного м. Багдада, столиці Іраку. Їх збудували для дружини царя Амітіди, яка сумувала за гірськими лісами своєї батьківщини Мідії. Спочатку будівельники звели потужні склепіння, які спираються на кам'яні стовпи. Зверху на них насипали родючу землю і висадили дерева, кущі та квіти. Навуходоносор наказав звезти рослини з усього світу. Сади буди збудовані у вигляді терас, сама верхня з яких піднімалась над землею на 40 метрів. Успіх садівників залежав від гарної системи поливу, для якого використовували воду з Євфрату. Воду піднімали на верхню терасу за допомогою ряду відер, які кріпилися до колеса, колесо обертали раби. Потім вода збігала водоспадом і струмками, що давало змогу землі завжди залишатися вологою. Сади були зруйновані в результаті повені Євфрату. Греки назвали цей сад «Висячими садами Семіраміди», пов'язавши їх з іменем відомої ассірійської цариці.



Статуя Зевса.

Майже 3000 років Олімпія була важливим релігійним центром Південно-Західної Греції. Греки поклонялися Зевсу, царю богів. У V ст. до н. е. громадяни Олімпії вирішили збудувати храм Зевсу. Величну споруду будували з 466 по 456 рр. до н. е. Для створення статуї Зевса був запрошений видатний афінський скульптор Фідій. Спочатку він збудував дерев'яний каркас, який служив богу кістяком, після цього каркас покрили пластинами з слонової кістки, які заміняли богу шкіру, та золотими пластинами, які заміняли одяг. Зевс сидів на троні, який був інкрустований чорним деревом і дорогоцінним камінням. Завершена статуя досягла 13 м в висоту і майже торкалась стелі. Складалося враження, що якби бог встав, то головою зніс би дах. Вдовж стін збудували площадки для глядачів, щоб люди піднявшись на них, могли побачити обличчя бога. Після завершення в 435 році до н. е. статуя на протязі 800 років залишалася одним з найвеличніших чудес світу.


Храм Артеміди в Ефесі.

Крез був останнім царем Лідії, давньої області в Малій Азії, яка входить в територію сучасної Турції. Він славився своїм багатством. Крез вирішив збудувати храм на честь богині місяця, покровительки тварин і молодих дівчат. Греки звали її Артеміда, а римляни - Діана. Храм був збудований з вапняку і мармуру, який видобували в горах конструкція храму складається близько з 120 мармурових колон. Гігантські колони у висоту сягали 20 метрів. Художники прикрасили храм скульптурами і орнаментом. Двосхилий дах був зроблений з мармурових плит. По кутках даху були розміщені чотири мармурових бика гігантських розмірів. У центрі головної зали стояла статуя Артеміди висотою 15 м. Основа статуї була дерев'яна, а зверху вона була прикрашена золотими прикрасами і дорогоцінностями. Через 200 років в 356 році до н. е. храм був спалений. Підпалив його чоловік на ім'я Герострат, який просто хотів прославитися. Його спалили в той самий день, коли народився Олександр Великий, 21 червня 356 року до н. е.



Мавзолей в Галікарнасі.

Мавсол був правителем Карій, яка входила в Персидську імперію з 377 до 353 рр. до н. е. Столицею області був Галікарнас, сучасне місто Бодруш в Турції. Мавсон мріяв збудувати гробницю для себе і своєї дружини. Це повинна була бути унікальна гробниця. Мавсон помер до закінчення будівництва гробниці, але його дружина продовжувала керувати будівництвом до повного завершення в 350 році до н. е. Вона була названа Мавзолеєм у честь царя. Попіл царської сім'ї зберігався в золотих урнах усипальниці гробниці. Ряд кам'яних левів сторожував це приміщення. Над масивною кам'яною основою піднімалася споруда, яка нагадувала грецький храм, оточений колонами і статуями. Через вісімнадцять століть землетрус зруйнував Мавзолей. Мавзолей вражав своєю архітектурною ідеєю: в грецькій архітектурі в ньому поєднувались всі три видатних стилі - дорійський (іонічний), коринфський і іонічний.






Родоський Колос

Колосом називають гігантську статую, яка стояла в портовому місті на Родосі -острові Егейського моря, біля берегів сучасної Турції. У кінці IV ст. до н. е., святкуючи перемогу над греками, народ Родосу вирішив збудувати статую богу сонця Геліосу, якому завдячували за захист. Точно не відомо, який вигляд мала статуя і де вона стояла. Але створював скульптор Харет 12 років. Бронзова оболонка кріпилася до залізного карнизу. Статую будували знизу, поступово з'єднуючи частини. Її обмощували піском і глиною, засипаючи закінчені частини статуї. Є припущення, що вона стояла в центрі міста і дивилася в море. Приблизно через 50 років після завершення будівництва Колос упав. Під час землетрусу він переломився на рівні колін. Такою статуя пролежала близько 900 років.



Фароський маяк

У ІІІ ст. до н. е. на маленькому острові Фарос в Середземному морі, біля берегів Олександрії був збудований маяк, щоб кораблі могли успішно обминути рифи на шляху в Олександрійську бухту. Це був перший у світі маяк, і простояв він 1 500 років. На будівництво маяка пішло 20 років, воно було завершене в 280 році до н. е. під час правління Птоломея ІІ, царя Єгипту. Фароський маяк складався з трьох мармурових башт, які стояли на масивних кам'яних блоках. Перша башта була прямокутна, в ній були кімнати, де жили робітники і солдати. Над нею розташувалася менша восьмикутна башта. Верхня башта формою нагадувала циліндр, в якому горів вогонь, який допомагав кораблям успішно досягти бухти. На вершині башти стояла статуя Зевса Спасителя. Загальна висота маяка 117 метрів. Щоб підтримувати полум'я, потрібно було багато палива. За полум'ям стояли бронзові пластини, які направляли світло в море. З кораблів його було видно на відстані 50 км. У ХІІ ст. н. е. Олександрійська бухта була замулена, кораблі не могли нею користуватися. У XIV ст. маяк був зруйнований землетрусом.




  • Презентація

Ознайомлення 3 «7 Новими чудесами світу» та «7 Чудесами України» (презентація)




  • Відеоперегляд «Чудеса мира глазами ребенка»




Однажды в школе проходил урок на тему "Семь чудес света".
Задание заключалось в том, чтобы каждый ученик написал семь чудес света на свой взгляд. Когда учитель собирал тетради он заметил, что одна девочка еще не закончила. Учитель спросил, не нужна ли ей помощь.
Ученица ответила: "Да. Я долго сомневалась, какие выбрать. На свете так много чудес".
Тогда учитель предложил зачитать, что она выбрала. Девочка некоторое время колебалась, но решилась прочитать.
"Для меня семь чудес света это -1. Видеть 2. Слышать 3. Двигаться 4. Осязать 5. Чувствовать 6. Смеяться 7. Любить"


  • Притча «У чому сенс щастя?»

Один торговець відправив свого сина довідатися про Секрет Щастя в наймудрішого зі всіх людей. Юнак сорок днів ішов через пустелю й, нарешті, підійшов до прекрасного замка, що стояв на вершині гори. Там і жив мудрець, якого він шукав. Однак замість очікуваної зустрічі з мудрою людиною наш герой потрапив в залу, де все вирувало: торговці входили й виходили, у куті розмовляли люди, невеликий оркестр грав солодкі мелодії й стояв стіл, заставлений вишуканими стравами цієї місцевості. Мудрець розмовляв з різними людьми, і юнаку довелося біля двох годин чекати своєї черги.

Мудрець уважно вислухав пояснення юнака про мету його візиту, але сказав у відповідь, що в нього немає часу, щоб розкрити йому Секрет Щастя. І запропонував йому прогулятися по палацу й прийти знову за дві години.

- Однак я хочу попросити про одну послугу, - додав мудрець, простягаючи юнаку маленьку ложечку, у яку він капнув дві краплі масла. - Увесь час прогулянки тримай цю ложечку в руці так, щоб масло не вилилося.

Юнак почав підніматися й спускатися по палацовим сходам, не спускаючи очей з ложечки. За дві години він повернувся до мудреця.

- Ну як, - запитав той, - ти бачив перські килими у моїй їдальні? Ти бачив парк, який головний садівник створював протягом десяти років? Ти помітив прекрасні пергаменти в моїй бібліотеці?

Юнак у зніяковілості повинен був зізнатися, що він нічого не бачив. Його єдиною турботою було не пролити краплі масла, які довірив йому мудрець.

- Ну що ж, повертайся й ознайомся з чудесами мого Всесвіту, - сказав йому мудрець. - Не можна довіряти людині, якщо ти не знайомий з домом, у якому вона живе.

Заспокоєний, юнак взяв ложечку й знову пішов на прогулянку по палацу; цього разу, звертаючи увагу на всі твори мистецтва, розвішані на стінах і стелях палацу. Він побачив сади, оточені горами, найніжніші квіти, витонченість, з якою кожне із творів мистецтва було розташовано саме там, де потрібно.

Повернувшись до мудреця, він докладно описав усе, що бачив.

- А де ті дві краплі масла, які я тобі довірив? - запитав Мудрець.

І юнак, глянувши на ложечку, виявив, що все масло вилилося.

- Ось це і є та єдина порада, що я можу тобі дати: Секрет Щастя в тім, щоб дивитися на всі чудеса світу, при цьому ніколи не забуваючи про дві краплі масла у твоїй ложечці.



Автор притчі: Паоло Коельо


  • Творче завдання «7 чудес світу моїми очима»

Оскільки ми інколи не задумуємося, що для нас є даром, цінністю, сприймаємо усе як належне, то учні мають можливість подумати, взяти до уваги різноманітні чудеса світу, про які говорилося, слова дівчинки з відеофільму, та самим написати власні «Чудеса світу моїми очима»


  • Метод «Мікрофон»

Продовжити речення « На сьогоднішньому занятті ….»


  • Домашнє завдання «7 чудес нашого класу/школи»

Створити мультимедійну презентацію, чи в паперовому варіанті проект «7 чудес нашого класу/школи», доповнити матеріал фотографіями.
(презентації додаються)



Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка