Гармонія кольорових відтінків. Композиція «Осінні кольори» або «Золота осінь»



Скачати 40.51 Kb.
Дата конвертації16.01.2018
Розмір40.51 Kb.

Клас: 2

Тема: Гармонія кольорових відтінків. Композиція «Осінні кольори» або «Золота осінь».

Мета: розширити знання учнів про основні, похідні, теплі, холодні кольори; визначити кольори, які можна назвати «осінніми», ознайомити з жанром пейзажу в живописі, розвивати спостережливість, увагу, виховувати почуття любові до природи.

Обладнання: осіннє листя, ТЗН (презентація з репродукціями картин), поетапні зображення композиції, аудіозапис «Осінь щедра», матеріали та інструменти для роботи на уроці.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний момент

Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаємо

Працювати починаємо.



ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Декламування вірша А. М’ястківського «ОСІНЬ»

(на партах в учнів осіннє листя)

Ось я за сосною,

Ось і листя в’яне...

Осінь я... За мною Йдуть густі тумани.

Осінь я. Осоння Листям засипаю.

Осінь... Трави сонні Долу нагинаю.

Ранками імлиста,

Вдень — як позолота.

Обриваю листя —

Це моя робота.



ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку.

Сьогодні ми поговоримо напевно про найбагатшу пору року осінь. Ознайомимося з одним із жанрів живопису – пейзажем. Згадаємо про різнобарвність кольорів та навчимося визначати осінні кольори.



ІV. Робота над темою уроку.

1. Вступна бесіда.

- Осінь особливо м'яка, ніжна, як гарна мелодія. Слу­хаєш, спостерігаєш природу в перші осінні дні й відчу­ваєш усю її урочисту красу. У ній поєдналися чарівність барв теплого літечка з першими подихами наступних хо­лодів зими.

Золотокоса осінь володаркою стала,

Укрила рідну землю багряним покривалом.

Синочок її менший — це вересень вродливий,

Зробив жовтеньку фарбу і на дерева вилив,

А син середній — жовтень і добрий, і сміливий,

Він золотом мережив — красу не змили зливи.

Син листопад — найстарший, чудовий і кмітливий,

Зібрав опале листя і виплів гарний килим.

Зробили всю роботу, пора відпочивати,

Сім'я разом зібралась, щоб зиму зустрічати.

- Осінь можна представляти і зображати по-різному, бо кожен бачить своє. Тому сьогодні ми спробуємо відобразити її у різних кольорах. Але перед цим давай пригадаємо про найголовніші кольори, про кольори, які неможливо отримати шляхом змішування інших кольорів. Назвіть ці кольори. Так, це жовтий, синій та червоний кольори. А як вони разом називаються? Правильно, основні.

Пригадаймо, які кольори ми отримаємо, якщо змішаємо основні.

Якщо червоний колір з жовтим подружиться, який колір ми отримаємо? Правильно, жовтогарячий (оранжевий, помаранчевий). А якщо ми спробуємо змішати жовтий та синій колір? Правильно, ми отримаємо зелений колір. А який колір у нас вийде, якщо на палітрі змішаємо червоний та синій кольори? Так, ми отримаємо фіолетовий колір. А як ми можемо назвати жовтогарячий, зелений та фіолетовий кольори разом? Це які кольори? Правильно, похідні або складені кольори (ми складали два кольори та отримували третій). Ми це також запишемо (запис до словничків).

Діти, а якщо ми будемо зображати погану погоду восени. Наприклад, уявляємо перед собою картину: вже наближається зима, іде сніг з дощем, дерева голі... Якими кольорами ми це все намалюємо? Правильно, білий, синій, блакитний, фіолетовий. І ці кольори ми називаємо холодними



А якщо, перші дні осені представити? Урожай, жовто-гарячі дерева, ще досі привітне сонечко… Які відчуття ця картина у нас викликає? Так, відчуття тепла. Які кольори дають відчуття тепла? (жовті, червоні, помаранчеві, зелені..) Ми їх так і називаємо – теплі кольори.

Тепер, коли ми пригадали так багато про кольори, подивимося у вікно. Яка зараз триває пора року? Осінь. А які кольори переважають восени — холодні чи теплі? Правильно, теплі.

- Діти, те, що ми бачимо перед собою, тобто зображення краєвидів, природи – це пейзаж. Пейзаж – це твір образотворчого мистецтва, на якому зображена природа. Тому ми сьогодні спробуємо його намалювати, використовуючи різні кольори.

2. Розгляд творів мистецтва. (презентація)

- Художники захоплюються красою осені і відтворюють її за допомогою фарб.

Розгляньте їхні твори і скажіть, які кольори переважають на картинах? Чому?

Розгляд репродукцій картин. Бесіда за картинами.



3. Прослуховування музики «Осінь щедра»

Усі оспівують неповторність осені в чарівних мелодіях. Пропоную вам ознайомитись з цією музикою.

- Який настрій у вас викликає музика?

Але, перед тим як виконати завдання нашого уроку, проведемо веселу фізкультхвилинку.



Фізкультхвилинка

4. Послідовне виконання композиції вчителем.

5. Самостійне виконання роботи учнями.

Вказівки в ході виконання роботи.

- Перевірте, як розміщений альбом.

- Спочатку виконуйте роботу простим олівцем. Для початку визначте основні елементи малюнка (за бажанням зображайте дерева, кущі, річки або озера)

- Підготуйте необхідні фарби.

V. Аналіз учнівських робіт.

Перегляд малюнків. 


Виставка робіт учнів.

VІ. Підсумок уроку.

Які кольори найчастіше використовує осінь?



До якої групи вони належать?

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка