«Гаджети змінюють світ»Скачати 196.67 Kb.
Дата конвертації25.10.2017
Розмір196.67 Kb.


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КОСТЯНТИНІВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ТЕХНІКУМ

ДЕРЖАВНОГО ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

«ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»Методична розробка

позааудиторного заходу з інформатики

«Гаджети змінюють світ»

Розробила викладач

науково-природничих дисциплін

Федорова В.Б.

2014

Методична розробка позааудиторного заходу з інформатики на тему «Гаджети змінюють світ».Підготувала Федорова В.Б. – викладач науково-природничих дисциплін Костянтинівського індустріального технікуму ДВНЗ «ДонНТУ», спеціаліст вищої категорії, 2014р.

Для викладачів науково-природничих дисциплін вищих навчальних закладів 1 рівня акредитації.


Рецензент:

 1. Вінокурова Н.В. – голова регіонального об’єднання викладачів інформатики Артемівського регіону.

 2. Баленкова В.В. – викладач науково-природничих дисциплін Костянтинівського індустріального технікуму ДВНЗ «ДонНТУ», спеціаліст вищої категорії

Розглянуто та схвалено на засіданні методичної ради Костянтинівського індустріального технікуму ДВНЗ «ДонНТУ»

(протокол № 8 від 27.03.2014р.)

ЗМІСТ 1. Передмова …………………………………………………….…… 4

 2. План заходу …………………………………………………….…. 5

 3. Зміст і хід заходу ………………………………………………….. 5

 4. Висновки …………………………………..……………………… 14

 5. Інформаційні ресурси ………..…………………………………… 15

ПЕРЕДМОВА

Метою даної методичної розробки є удосконалення методики проведення позааудиторних заходів з елементами пошукової роботи студентів.

Останнім часом все більшого поширення у вищій школі набувають інноваційні підходи, інтерактивні прийоми навчання, які передбачають засвоєння знань шляхом спілкування, постійного діалогу між усіма учасниками цього процесу, спонукання їх до самостійного пошуку даної інформації. Саме тому, під час підготовки до позааудиторного заходу був використован метод проектів, як засіб активізації пізнавальної діяльності студентів. Цей метод припускає певну сукупність навчально-пізнавальних прийомів, які дозволяють вирішити ту чи іншу проблему в результаті самостійних дій студентів з обов’язковою презентацією цих результатів. Переваги використання даного методу: наочність, можливість обробляти великий обсяг інформації кожному студенту, широкі можливості оформлення, забезпечення студента індивідуальним режимом роботи, оптимізація роботи викладача.В умовах розвитку сучасного суспільства високі технології глибоко проникають в життя людей. Вони дуже швидко перетворилися на життєво важливий стимул розвитку всіх сфер людської діяльності. Найцікавіше, що сучасна людина вже не може прожити без використання цих технологій у своєму житті. Ми настільки сталі залежні від них, що іноді просто страшно уявити, як би ми обходилися, наприклад, без Інтернету, телефону або ж телевізора. Ці речі стали невід'ємною частиною в житті будь-якої людини. Тому студентам було запропоновано зробити огляд нових технологій, виявити їх роль та призначення в повсякденному житті.

Матеріал даної методичної розробки може бути у нагоді викладачам науково-природничих дисциплін ВНЗ 1-2 р.а. та класним керівникам.

План заходу


Тема заходу: «Гаджети змінюють світ»

Мета заходу:

Методична: − удосконалення методики проведення позааудиторного заходу з елементами пошукової роботи.

Дидактична: • виявити роль і призначення пристроїв, які потрапляють під поняття «Гаджети», визначити їх місце в повсякденному житті;

 • розвивати уміння студентів готувати доповіді з використанням мультимедійних презентацій;

 • сформувати навички користування ресурсами Інтернету та опрацьовування великої кількості інформації.

Виховна:

 • розвивати інтерес у студентів до сучасних технологій;

 • сприяти формуванню пізнавального інтересу, розвитку технічних умінь у процесі навчання;

 • розвивати прагнення отримувати нові знання самостійно.

Вид заняття: позааудиторний захід з елементами пошукової роботи.

Форми та методи проведення заходу: пошукова робота студентів, розробка презентації, міні-конференція.

Міждисциплінарні зв’язки:

забезпечуючі: «Інформатика», «Біологія», «Фізика».

забезпечувальні: «Інформатика та КТ», «БЖД», «Автоматика».

Методичне забезпечення та візуальний супровід: методична розробка заходу, слайдові презентація, відеоролики, матеріали пошукової роботи.


Зміст і хід позааудиторного заходу


 1. Організаційний момент:

 • Привітання студентів;

 • Готовність аудиторії до проведення заходу.

 1. Повідомлення теми, мети та плану заходу (слайди 1-3)

 2. Мотивація заняття.

Слово викладача:

Шановні студенти та викладачі, ми ради вітати Вас на нашому викритому заході з інформатики.

Ми живимо в століття технічного прогресу, який, по суті, почався ще в минулому сторіччі. Ще 100 років тому поняття «високі технології» було практично недосяжним для звичайного обивателя, воно асоціювалося у нас з крупними інститутами, з космосом, з військовою промисловістю, але ніяк не з повсякденним життям. А сьогодні ми не можемо уявити собі життя без мобільного телефону, цифрового фотоапарата і відеокамери, без комп’ютера і Інтернету та іншої техніки, яка робить наше життя більш комфортним, більш цікавим і насиченим інформацією.

Мета нашого заходу – виявити роль і призначення пристроїв, які потрапляють під поняття «Гаджети», визначити їх місце в нашому повсякденному житті.

Отже, починаємо.


 1. Поняття терміну гаджет. (слайди 4-12)

Ведучий 1: Що означає модне слово "Гаджет"? Пояснити його з академічною точністю навряд чи вдасться: занадто вже широкий спектр різноманітних пристроїв охоплює цей термін, а чітке визначення цього поняття не знайти ні у багатотомних енциклопедії, ні в тлумачних словниках.

Ведучий 2: Заглянувши в англо-російський словник, можна знайти декілька значень слова gadget - це і "пристосування", і "приналежність", і навіть "дрібничка". А якщо спробувати підібрати відповідний аналог з рідного сленгу, то найбільш відповідним варіантом, як не дивно, виявиться слово "штучка". "Компактна, наворочена і модна електронна штучка" - таке визначення, хоча і не претендує на академічність, зате повною мірою відображає суть поняття "Гаджет". Втім, і в значенні "дрібничка" є своя доля істини, адже більшість сучасних гаджетів по суті своїй є високотехнологічними іграшками.

Ведучий 1: Гаджети - це невеликі електронні пристрої, які за останні декілька років проникли мало не в усі сфери нашого життя. У основі сучасного "гаджетобудови" лежать два принципово різних підходу. Перший з них полягає в тому, що звичні і добре знайомі речі оснащуються новими, часом абсолютно несподіваними функціональними можливостями завдяки сучасному науково-технічному прогресу, який стався останніми роками. Наприклад, стаціонарний магнітофон перетворився на аудіоплеєр, спочатку касетний, а потім з CD- дисками і нарешті з'явився MP3- плеєр. Великий комп'ютер обзавівся цілою плеядою рідні: ноутбуки, нетбуки, планшети і КПК.

Ведучий 2: Другий підхід зводиться до створення абсолютно нових, раніше таких, що не зустрічалися пристроїв, причому, як правило, що поєднують в собі абсолютно несумісні, на перший погляд, функціональні можливості. Яскрава ілюстрація такого підходу - це, наприклад, пристрої, що об'єднують в собі функціональність цифрової фото/відеокамери, диктофона, будильника і так далі. Взагалі, прагнення до об'єднання функціональності декількох різнорідних пристроїв в одному (чи, як зараз модно виражатися, конвергенція) відноситься до ключових тенденцій в розвитку портативних електронних пристроїв.
Відеоролик («Що таке гаджети?»)
Ведучий 1: Після технологічного буму було створено і зроблено дуже велика кількість гаджетів, що мають різні функції і служать різним потребам. Їх практично неможливо було класифікувати, оскільки кожен, хто міг їх створювати придумував гаджети для своїх потреб.

Ведучий 2: Ми спробували згрупувати гаджети в групи, хоча це було дуже складно зробити. Ми виділили декілька найчисленніших і поширеніших груп гаджетів, серед яких виявилися:

- USB-гаджети

- мобільні телефони і аксесуари

- гаджети - годинники

- шпигунські гаджети

- гаджети домашнього ужитку

- медичні гаджети

- інші гаджети


(відеоролик «Види гаджетів»)


 1. USB-гаджети (слайди 13-19)

Ведучий 1: Одними з найважливіших і поширеніших гаджетів є USB- гаджети. USB- гаджети настільки численні і можуть виконувати настільки багато функцій, що єдине обмеження, яке існує в їх застосуванні, - це ваша фантазія.

Доповідь студента на тему: «USB-гаджети»

Чому USB? Все дуже просто. Як тільки з'явився USB (Universal Serial Bus) порт на комп'ютерах так звані комп'ютерники відчули що про них не забули. Цей порт дозволяє підключати до комп'ютера різні пристрої, не перезавантажуючи комп'ютер. Ця дуже корисна властивість сьогодення, оскільки це економить час і нерви. Для того, щоб підключити сканер або принтер до комп'ютера треба просто приєднати його до USB- порту і дочекатися доки, операційна система визначить пристрій і встановить драйвера для нього. Крім того, ці пристрої економічні з точки зору енергоспоживання. Тому розробка і виробництво USB- гаджетів стали такі активні.

В даний момент навіть звичайнісінькі флеш-карти виконують незвичайні функції, стаючи витонченішими. Багато дизайнерів намагаються персоналізувати їх, і ця річ стала одним з найпоширеніших серед користувачів комп'ютерів.

USB- світильники, мабуть, найдревніші гаджети. Їх призначення не розважати користувача ПК, а виконувати важливу місію освітлювати простір. Особливою оригінальністю дизайн світильників не відрізняється: світильник-прищіпка або лампа, закріплена на жорсткому кабелі. В якості джерела світла в USB- світильниках для мобільних пристроїв використовуються світлодіоди підвищеної яскравості світіння. У плафонах встановлюються один, два або три такі світлодіоди. Лампа-прищіпка, що носить ім'я Notebook USB Light With Clip (USB- світильник для ноутбука на прищіпці), має три білі світлодіоди. Споживаний подібними пристроями струм складає приблизно 30 мА на кожне встановлене в нім джерело світла. Для роботи з ноутбуками найбільш економічними з точки зору споживаної енергії є світильники з одним світлодіодом. Якщо користувач здатний пожертвувати тривалістю автономної роботи ноутбука, то він вільний вибирати лампу з великою кількістю світлодіодів.

Тим, хто піклується про свіжість повітря в приміщенні, напевно буде цікаво дізнатися, що серед USB- пристроїв є очисники, зволожувачі і ароматизатори повітря. У корпусі приладу під назвою iClean сховані: повітряний фільтр на основі діоксиду титану, що миється, і ультрафіолетова лампа. Комбінація цих засобів забезпечує високу міру очищення повітря від пилу, бактерій і неприємних запахів.

Які асоціації викликає слово комфорт? Перше, що приходить в голову: затишне крісло, розслаблення в м'язах, психологічний спокій... для повної зручності і насолоди не завадив би масаж. І дійсно, що може бути краще після важкого робочого дня, проведеного перед ПК? Між іншим, розроблено багато USB- масажерів, в чию надзадачу входить розслаблення м'язів хазяїна.

Для справжньої жінки комфорт недосяжний без першокласного манікюру. У такій, по-справжньому, кризовій ситуації на допомогу приходить манікюрний гаджет. Нескладно здогадатися, що цей пристрій розроблений в Японії. Набор по відходу за нігтями включає 6 різних насадок. Якщо нігтики обов'язково треба привести в порядок, а комп'ютера поблизу немає, то для живлення гаджета можна скористатися трьома елементами АА. Пристрій сумісний з усіма типами ОС.

На сьогодні існує величезна множина, як і корисних гаджетів так і "даремних", які мають тільки розважальні функції. Виробництво USB- гаджетів диктується молодими людьми, які хочуть виглядати незвично. У них з'явилися думки: а що коли підключити який-небудь екзотичний незвичайний пристрій. Були створені гаджети від USB-флеш карт і Web- камер до USB-рукавичок, що нагріваються, і колонок у вигляді квітів.

Головними перевагами USB- гаджетів є:


 • Сумісність з будь-яким комп'ютером, що має порт USB

 • Низьке енергоспоживання

 • Мобільність і невеликі розміри

 • Швидкий доступ

 • Може бути використаний скрізь, де є комп'ютер.


Гаджети - мобільні телефони (слайди 20-26)

Ведучий 1: Микола, а у тебе є мобільний телефон?

Ведучий 2: Звичайно.

Ведучий 1: Адже мобільний телефон, це теж гаджет.
Доповідь студента на тему: «Гаджети - мобільні телефони»

Мобільні телефони - найпопулярніші пристрої серед людей. Їх можна використовувати практично для всього. Спілкування, ігри, доступ в Інтернет, робота: усе це підтримує сучасний телефон, а багато хто з них може навіть більше.

Є два типи гаджетів, які відносяться до мобільних телефонів: самі телефони з незвичайними функціями і аксесуари, які можуть бути підключені до них.

Перша категорія телефонних гаджетів дуже різноманітна і дивовижна. У мобільний телефон можна вбудувати дуже багато функцій.

Спочатку були просто мобільні телефони, які дозволяли дзвонити і отримати дзвінки і мали ще декілька примітивних функцій. Пізніше після появи телефонів, що підтримують поліфонічні мелодії і з кольоровими дисплеями, телефонна індустрія стала розвиватися з приголомшуючою швидкістю.

Сучасний мобільний - це не просто "звонилка". Хоча багато споживачів, особливо представники старшого покоління, і говорять, що телефон в першу чергу має бути телефоном, але і вони теж починають використати смартфони різноманітнішими способами. А способів цих дуже багато.Окрім самих мобільних телефонів існує багато аксесуарів до них. 1. Дзвінки і SMS. Цей функціонал для всіх відомий, і його забезпечує навіть найпростіша і дешевша "цегла" за ціною долар за відро.

 2. Фотокамера. Є і у дешевих моделей, але якість отримуваних знімків цілком годиться для перегляду на екрані комп'ютера і друку тільки у досить дорогих смартфонів.

 3. Програвання файлів мультимедіа. На екрані смартфону можна дивитися навіть HD відео, тобто з дуже високою якістю. Музика відтворюється також якісно.

 4. Інтернет. Спілкування в соціальних мережах, перегляд онлайн відео, отримання і відправка кореспонденції по електронній пошті і багато що інше, пов'язане з мережею.

 5. Доступ до хмарних технологій. Прекрасна можливість для тих, хто не бажає припиняти роботу навіть в громадському транспорті, в кафе або на відпочинку.

У сучасних умовах вибір телефону зводиться до знаходження відповіді всього на три питання:

- "Як я використовуватиму свій майбутній апарат"? (тільки говорити, фотографувати, слухати музику, працювати, красуватися і так далі);

- "Який для мене найзручніший формфактор"? (моноблок, клавитурный, сенсорний);

- "Улюблений бренд"?

Окрім самих мобільних телефонів існує багато аксесуарів до них. Численні зарядні пристрої і перехідники до них, за допомогою яких можна заряджати свій телефон навіть там, де немає електрики.

Так звані Hands Free аксесуари дозволяють розмовляти по телефону і слухати музику за допомогою спеціальних навушників і мікрофону. Є деякі аксесуари які використовують безпровідний зв'язок з телефоном, завдяки яким навіть не доводиться діставати телефон з кишені, щоб робити і отримувати дзвінки. Ця технологія називається Bluetooth

Телефон став великою частиною нашого життя завдяки своїй функціональності. Мобільний телефон може замінити собою багато інших гаджетів.

сценка «Бабка і гаджет» (з Уральських пельменів)
Ведучий 2: Багато хто любить за їжею погортати новини у своєму смартфоні. Проте мало хто знає про те, що на поверхні смартфонів, планшетів і офісних клавіатур живе більше небезпечних бактерій, чим на обідку унітазу в громадському туалеті. Дослідники зробили мазки з 30 смартфонів і виявили на їх поверхні колонії бактерій, що викликають блювоту і діарею. Також були знайдені досить небезпечні кишкові палички.

Ведучий 1: На одному з протестованих "айпадов" і зовсім виявили процвітаюче співтовариство золотистого стафілокока з 600 особин. Ця бактерія в процесі своєї життєдіяльності виробляє небезпечні токсини, здатні викликати гостре харчове отруєння. На обідку громадського унітазу середня кількість цих бактерій не перевищує 20. На середньостатистичному смартфоні їх 140, а на забрудненій клавіатурі - близько 480.

Ведучий 2: Такий високий рівень біологічного забруднення гаджетів викликаний тим, що люди буквально не випускають їх з рук. Вони використовують смартфони під час їжі, в туалеті і під час прийняття ванни. Якщо руки багато хто миє досить регулярно, то ось протерти смартфон вирішують далеко не усі. Фахівці рекомендують підтримувати свій пристрій в чистоті, протираючи його час від часу антибактеріальною вологою серветкою. Клавіатури необхідно час від часу витрушувати, після чого також протирати. Використати спиртові розчини не рекомендується.


 1. Гаджети – годинники (слайди 27-29)

Ведучий 1: Микола, скажи, будь ласка, котра година?

Ведучий 2: Тетяна, а навіщо тобі? Ти кудись спізнюєшся?

Ведучий 1: Ні, просто хотілося звернути увагу на те, що годинник - це теж гаджет.
Доповідь студента на тему: «Гаджети – годинники»

Усі носять годинник на руці, і деякі люди подумали: а чом би не створити більше функціональний годинник. Одними з перших годинників - гаджетів був годинник зі вбудованим калькулятором, секундоміром, календарем. Це були перші вдосконалення годинника.

Надалі ці гаджети ставали моднішими, технологічнішими і поширенішими. Із звичайного аксесуара годинник став перетворюватися на складні пристрої для щоденного користування.

З розвитком технології годинник залишився таким же маленьким або навіть менше ніж був раніше, але більше функціональними. Щоб ви собі уявили усю різноманітність годинників - гаджетів ось декілька прикладів: • Годинник зі вбудованими калькуляторами, секундомірами, календарями, будильниками, ліхтариками і так далі

 • Годинник, працюючий з телефонами по засоби Bluetooth, годинник зі вбудованими PDA і мобільними телефонами

 • Годинник-рація, годинник зі вбудованими еквалайзерами

 • Годинник - мультимедіа плеєри

 • Годинник зі вбудованими флеш картами

В даний момент годинники-гаджети залишаються популярними, тому що разом з великою кількістю функцій їх розміри і форми залишаються стильними.


 1. Шпигунські гаджети (слайди 30-33)

Ведучий 2: Таньяна, а ти пам'ятаєш агента 007?

Ведучий 1(слайд 19): Це Джеймс Бонд? Звичайно.

Ведучий 2: 28 травня 2014 року знаменитому творцеві Джеймса Бонда Яну Флемингу могло б виконатися 106 років. У фільмах і книгах про Джеймса Бонда на допомогу героєві приходять різні технічні штучки, такі, наприклад, як реактивний літальний апарат або телефон з супутниковим зв'язком. Але багато гаджетів Джеймса Бонда під час виходу фільмів були ще тільки науковою фантастикою, а зараз вони стають реальністю.
Доповідь студента на тему: «Шпигунські гаджети»

Шпигунські гаджети - одні з самих високо-технологічних гаджетів у світі. Завдяки усім технічним хитрощам, застосованим в шпигунських гаджетах можна простежити за ким завгодно і контролювати його життя не входячи в реальний контакт. Це в той же час лякає і радує, оскільки ми можемо їх використати і для власної безпеки.

Шпигунські гаджети настільки численні що ми їх розділили на декілька груп: • Шпигунські камери, камери нічного бачення і так далі

 • Біноклі і облаштування спостереження

 • Гаджети для запису розмов і інші аудіо-гаджети

 • Детектори: брехні, руху, інших шпигунських гаджетів

Усі ці гаджети широко використовуються як для охорони особистого життя так і для впровадження в неї. Тому цих гаджетів настільки багато що неможливо навіть перерахувати все.

Чому люди використовують їх? Найбільша причина полягає в цікавості людей і бажанню упізнати те, чого вони не знають. Друга причина полягає в тому, що це стало можливо з появою шпигунських гаджетів.

При впровадженні високих технологій в цих гаджетах вони стали менше, але більше функціональними. Прикладом цього можуть стати такі гаджети як ручки зі вбудованим диктофоном, камери розміром з гудзик, засоби стеження які допомагають людям впроваджуватися в особисте життя інших людей.

Але існують і інші анти - шпигунські гаджети, які здатні захистити нас. Є гаджети які здатні визначати приховані камери і підслуховуючи пристрої. Ви можете встановити приховану камеру у будинку, і грабіжники не знатимуть, що їх знімають. Ці гаджети були створені не для розваги людей, а для допомоги людям.
 1. Гаджети на службі у студентів. (слайди 34-43)

Ведучий 2 (слайд 24): У всі часи студентство відносилося до прогресивної частини населення. Сьогодні ця тенденція не забута, тому для успішного і продуктивного навчання молоді люди прагнуть використати усі можливі методи і інструменти, що є інноваційними. Вони, як неважко здогадатися, роблять процес навчання куди ефективнішим.
Доповідь студента на тему: «Гаджети на службі у студентів»

Телефон, смартфон, нетбук, ноутбук, планшет, електронна книга - це далеко не весь список корисних гаджетів, які згодяться будь-якому студентові і допоможуть почувати себе впевненіше.

Величезну кількість підручників фізично незручно носити щодня на зайняття, рішенням цієї трудності буде електронна книга, куди можна помістити усі підручники в електронному форматі, а також реферати, доповіді, замітки.

Смартфон по розмірах поступається електронній книзі, але не поступається, а навпаки виграє по функціональності. Його можна покласти в кишеню і дістати, непомітно для викладача, з його допомогою можна скласти іспит (якщо маєш певні навички). На письмовому іспиті можна сфотографувати завдання і передати по MMS або через Bluetooth його комусь, хто зможе допомогти. А якщо раптом стане нудно, то можна послухати музику, не докладаючи великих зусиль, все доступно в одно натиснення.

Ноутбук і нетбук - речі, які мають бути у кожного студента, щоб готувати реферати, доповіді, повідомлення, комусь - для роботи, комусь - для розваг. Один безперечний факт - це потрібна річ!

Кулькова ручка, яка зберігає усе написане у внутрішній пам'яті, - непогана ідея! І подумавши над цим питанням, була створена електронна ручка. Електронна ручка - це чи не самий дивний гаджет. Така ручка пише на папері і одночасно оцифровує кожну лінію. Потім її можна підключити до комп'ютера і викачати електронну копію написаного.
Відеоролик «Топ 3 – Гаджети для навчання»
Ведучий 2: Тетяна, а ти пам'ятаєш епізод з фільму про Шурика, де студент складав іспит за допомогою мікрофону і навушників?

Ведучий 1: Пам'ятаю.

Ведучий 2: А давай нагадаємо і іншим.
Відеоролик з фільму «Операция Ы»
Ведучий 1: Так, цікавий гаджет вийшов у героя цього фільму.

Ведучий 2: Сьогоднішні студенти замість традиційних "бомб" і "гармошок" вибирають невидиме чорнило і смартфони. Але я знаю ще один сучасний гаджет, за допомогою якого можна списати на іспиті і бути непоміченим, - це годинник-шпаргалка.
Відеоролик «Годинник-шпаргалка»
Сценка «Телефон» (з КВК)
Ведучий 2: Люди часто сприймають невеликі пристрої як належне. Але іноді гаджети міняють наше життя і покращують світ, що оточує нас. Ці предмети можуть зробити життя зручнішим, безпечнішим і здоровішим. Багато хто з них дозволяє людям швидше спілкуватися, більше робити з меншими зусиллями, діставати доступ до величезних інформаційних ресурсів.

Ведучий 1: Ми сьогодні проглянули лише малу частину існуючих гаджетів, є гаджети медичні, туристичні, для відпочинку, для кухні, для машини і багато-багато інших, але це вже наступного разу.

Висновки


У сучасній вищій освіті формування інформаційної культури майбутнього фахівця в системі його професійної підготовки пов'язане з вивчанням інформатики.

Курс інформатики яскраво виражений міждисциплінарним характером, має необмежений резерв для формування загальноучбових і інтелектуальних умінь, творчого мислення, новій методології отримання студентом знань на основі інформаційних технологій.

Дослідження є однією з форм людської діяльності, в основі якої лежить інтерес і допитливість, активне відношення до навколишнього світу з метою його зміни і перетворення. Дослідницька робота студента повинна демонструвати відповідні знання і уміння в області конкретних предметів, що вивчаються, уміння працювати з першоджерелами, використовувати різні методи дослідження, здатність до систематизації і структуризації отриманого матеріалу, уміння узагальнювати, робити висновки, давати оцінку подіям і явищам. Саме тому, під час підготовки до позааудиторного заходу було вибрано метод проектів, як засіб активізації пізнавальної діяльності студентів.

Метою проведення позааудиторного заходу є виявлення ролі і призначення пристроїв, які потрапляють під поняття «Гаджети», визначення їх місця в повсякденному житті; розвиток уміння студентів готувати доповіді з використанням мультимедійних презентацій; сформування навичок користування ресурсами Інтернету та опрацьовування великої кількості інформації; розвиток інтересу у студентів до сучасних технологій; розвиток прагнення отримувати нові знання самостійно.

На етапі підготовки студентам другого курсу різних спеціальностей (економістам, фінансистам, електрикам) були запропоновані питання для самостійної пошукової роботи. Студенти провели дослідження, знайшли необхідний матеріал як в текстовому вигляді так і в відеофільмах по даним темам. Знайдена інформація оброблялася, осмислювалася, систематизувалася. Для підведення підсумку пошукової роботи студентів і був проведений даний позааудиторний захід. Для захисту своїх робіт, студенти підготували слайдові презентації, які включали в себе кілька елементів - це доповідь, що супроводжувалася необхідним текстом, таблицями та ілюстраціями та відеоролики, які були змонтовані та вставлені в слайди для безперервного показу презентації.

На заході були присутні студенти першого, другого курсів різних спеціальностей. Мета заходу була досягнута. Під час роботи над завданнями проекту студенти поглибили свої навички роботи з різними джерелами інформації, комп’ютерними програмами для редагування відеофільмів та створення презентацій. Показали вміння працювати один з одним в групі, враховуючи як індивідуальні схильності і здібності, так і важливість виконання загального завдання.

Матеріал даної методичної розробки може бути у нагоді викладачам науково-природничих дисциплін ВНЗ 1-2 р.а. та класним керівникам.

Інформаційні ресурси
  • http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-34786/

  • http://www.talkmedia.ru/gadjets/10-gadzhety-chto-eto-takoe.html

  • http://devicebox.ru/gadget/

  • http://www.etoday.ru/tag/гаджеты

  • http://www.bolshoyvopros.ru/questions/73956-chto-takoe-gadzhety-i-vidzhety.html

  • www.youtube.com

  • http://urbanpeel.com/kakimi-byvayut-gadzhety.html

  • http://smoking-room.ru/data/pnp/homegadgets.htmlНа протязі позааудиторного заходу

були використані відеоролики:
«Що таке гаджети?» «Види гаджетів»
«Топ 3 – Гаджети для навчання» «Годинник-шпаргалка»відеоролик з фільму «Операция ЫПоділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка