Екологічна проблема. Сировинна й енергетична проблема Демографічна та продовольча проблеми



Скачати 69.81 Kb.
Дата конвертації14.02.2019
Розмір69.81 Kb.
ТипКонспект

Конспект уроку

на тему: «Екологічна проблема. Сировинна й енергетична проблема Демографічна та продовольча проблеми».

9 клас
Вчитель Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. №16

Калініченко Антоніна Іванівна

2017
Тема: Екологічна проблема. Сировинна й енергетична проблема. Демографічна та продовольча.
Цільова група : учні 9 класу
Тривалість : 45 хвилин
Мета: навчальна: сформувати уявлення учнів про особливості екологічних,сировинних,демографічних та продовольчих проблем( причини,джерела їх виникнення,шляхи розв’язання,можливі наслідки); систематизувати знання про глобальні проблеми світу;
розвивальна : вдосконалювати вміння працювати з різноманітними джерелами інформації,аналізувати інформацію,робити висновки,висловлювати та відстоювати власну думку;
виховна: виховувати небайдужість до суспільно-політичного життя світу,екологічну свідомість,самостійність і відповідальність,ініціативність і лідерські якості.
Операційні цілі (завдання).
Після закінчення уроку учень:

знає:


  • суть понять «екологія», «екологічна рівновага», «екологічна криза», «екологічна катастрофа», «демографічна криза», «демографічний вибух»;

  • демографічні процеси,що відбуваються в різних країнах світу;

  • економічну сутність проблем;

розуміє:

вміє:

  • аналізувати сутність,причини виникнення глобальних проблем;

  • пояснювати особливості розвитку сучасних глобальних проблем;

  • порівнювати регіони екологічних катастроф;

  • обґрунтувати можливі шляхи подолань глобальних проблем

показує на карті:

  • найбільші в світі райони екологічної катастрофи;

  • найбільш забруднені райони України;

  • найбагатші йнайбідніші сировинні регіони світу;

  • держави з різними демографічними процесами і демографічною політикою;

може :

  • прогнозувати результати діяльності людини та перспективи розвитку регіонів;

  • оцінювати наслідки прояву глобальних викликів для окремих регіонів і країн світу;

  • шукати оптимальні шляхи вирішення проблем;

  • оцінювати роль світової громадськості та міжнародних організацій у розв’язанні глобальних проблем;

  • спілкуватися,висловлювати свою думку,брати відповідальність за своє майбутнє і планети Земля.

Методи і техніки

евристична бесіда

робота в групах

дискусія

рольова гра

проект

створення міні-презентації



само оцінювання
Обладнання

політична карта світу,екологічна карта України,атласи,додаткова література,відеоматеріал,підручник,зошити.


Допоміжні матеріали

1. Додаток 1

2. Додаток 2

3. Додаток 3

4. Додаток 4

5. Додаток 5


Хід уроку

Перед вивченням теми ми провели серйозну підготовку. Ми поділилися на 8 груп. Кожна група з допомогою вчителя вибрала собі питання, над яким вона буде працювати.

Підібрали довідникову літературу, працювали з інтернет - ресурсами, визначили проблемні питання, питання для дискусій. Склали план роботи,розподілили ролі,сформували мету роботи і її наслідки. Обговорили проекти,якою має бути міні-презентація,які питання вона буде висвітлювати. Розглянули питання як оцінювати роботу груп, виступаючих,розробили критерії оцінювання учасників.


  1. Вступна частина




    1. Об’єднайте учнів у 8 груп.

1.2 Запропонуйте розробити емблему групи і назву.

1.3 Проведіть психологічний настрій на урок.


ІІ. Основна частина

2.1 Повідомте мету - визначте сутність,причини виникнення.


Вчитель

Глобальні проблеми – сукупність начальних проблем, які охоплюють увесь світ,створюють реальну загрозу існування людства та потребують для свого розв’язання спільних дій усіх країн та народів.

Ми продовжимо вивчення глобальних проблем і сьогодні з’ясуємо причини виникнення слідуючих проблем: екологічної, сировинної та енергетичної, а також демографічної.

Екологічні проблеми є проблемами глобального ( планетарного) масштабу. Вони потребують негайного розв’язання і спільних зусиль усіх держав і народів світу. Екологічна криза – це негативні зміни в географічній оболонці,які часто мають незворотний характер. Вони є результатом нераціональної людської діяльності і за своїми масштабами перевершують катастрофічні явища. Екологічна криза поставила на межу виживання й саму людину. Обмеженість ресурсів ставить людину перед вибором і змушує шукати шляхи вирішення питань розробкою нових матеріалів і технологій. Людина і природа тісно взаємопов’язані і проблеми демографії необхідно вирішувати негайно. То ж приступаємо до обговорення складних питань і успіху нам всім.


2.2. Запропонуйте опрацювати матеріал

  • Кожна група отримує пакет своїх завдань.

  • Формулює проблемне питання.

  • Працює над своєю карткою.

2.3. Підготуйтесь до виступу



  • Перегляньте чи всі питання ви розібрали.

  • Простежте, щоб були задіяні всі члени групи.

  • Чи використали ви довідникову літературу.

  • Проаналізуйте презентацію, проекти.

2.4. запросіть до представлення своєї роботи



  • Познайомте з членами групи .

  • Поясніть вашу назву і емблему.

  • Робота з мультимедійною презентацією,проектами.

  • Робота з картами атласу.

  • Робота з матеріалами підручника.

  • Робота з Інтернет - ресурсами.

2.5. Запросіть до дискусії.



  • Спрогнозуйте, що може очікувати на людство в майбутньому,якщо ставлення до навколишньої природи в усіх країнах світу:

  1. залишиться незмінним;

б) значно погіршиться;

в) зміниться з огляду на закони природи й буде спрямоване на досягнення гармонії з нею.


2.6. Творча робота ( в групах)

  • Розробіть міні-проект розв’язання екологічних проблем свого населеного пункту.

  • Визначте перспективи використання різних джерел енергії в Україні та у вашій місцевост

    Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка