Дружба, чесність, справедливістьСкачати 96.05 Kb.
Дата конвертації14.05.2019
Розмір96.05 Kb.Дружба, чесність, справедливість.©

Нагороджена Почесною грамотою Національної спілки журналістів України1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.ВІЛ – це незвичайний вірус, тому людина може бути інфікована багато років і при цьому здаватися здоровою. Але вірус постійно розмножується всередині організму і в результаті знищує можливість організму боротися проти інфекцій та захворювань, убиваючи клітини крові, які є частиною імунної системи організму.

Що відбувається з людиною, яка хвора на СНІД?

У людини з’являються серйозні проблеми зі здоров’ям: пневмонія, рак, інші захворювання. Ця стадія називається СНІДом.

Нині не існує ліків, які можуть знищити ВІЛ в організмі людини, і не існує вакцини, здатної передбачити зараження.

Вірус імунодефіциту може потрапити в організм людини такими шляхами: при незахищеному статевому контакті з хворим на СНІД, під час переливання крові нестерильними медичними інструментами, коли група споживачів наркотиків має загальні шприц та голку, які ніяк не обробляються, від хворої на СНІД матері – дитині.

Ніхто не застрахований від зараження на ВІЛ! Лише знання про шляхи передавання та профілактику ВІЛ-інфекції СНІДу, уміння конкретної людини здатні захистити її від зараження.

У школі проводиться багато роботи з даного питання. До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом було випущено санбюлетень, проведено конкурс малюнків та плакатів, організовано виставку літератури, учні написали диктанти, і як підсумок – виступ агітбригади «Знай усе про свого ворога – СНІД», де учні змогли почути багато нового, пограти в гру та отримати буклети на пам’ять.

Гудименко Тетяна, учениця 10 класу.

Прийшла зима. І хоч не випав сніг, не настали морози і не покрилися кригою ріки в селі всі господарські роботи закінчено. Наближається період надій і сподівань на майбутній рік, а разом із цим надходить і час старих традиційних розваг сільської молоді.

Починається грудень місяць святом Введіння (4 грудня). 7 грудня - день великомучениці Катерини, свято дівочої долі. Напередодні нього колись парубки постували, щоб Бог послав їм добру жінку. У день цього свята дівчата ворожать і закликають долю.

День святого Андрія Первозванного припадає на 13 грудня. Хоч Андрій Первозванний – християнський святий, але а народній традиції звичаї і обряди мають стародавній характер: угадування майбутньої долі, закликання, ритуальне кусання «калети».

Наступного дня, 14 грудня, святкували пророка Наума. У день святого Наума добре починати вчити дітей: наука на ум піде.

17 грудня – день Варвари Великомучениці. У цей день гріх прати, білити і глину місити. Варвари – день повороту на весну. Приповідка каже, що «Варвара ночі урвала, а дня приточила».Наступного день – преподобного Сави,19-го – Миколая. У народних легендах та переказах святий Миколай боронить людей перед стихійним лихом, а найбільше – на воді. «Святий Микола-Чудотворець на небі не сидить, а тут, на землі, людям та дикому звірові помагає», - говорить легенда.

Звичай обдаровувати малих дітей у ніч на святого Миколая є чи не в усіх християнських народів.

Цілий вечір нині

У вікно гляджу,

Бо до себе в гості

Миколая жду

Ой святителю, прийди!

Отче Миколаю,

Всій моїй родині

Подаруй щасливо

Жити на Вкраїні

Ой святителю, прийди!

Липа О.О.

Президент України Віктор Андрійович Ющенко оголосить наступний рік Роком Української книги. Про це він повідомив у національній бібліотеці України імені Вернадського, яку відвідав із нагоди Дня української писемності і мови. Віктор Ющенко відзначив, що держава виділила приблизно 50 мільйонів гривень на розвиток українського книговидання, однак, на його думку, це неадекватна сума щодо потреб. Обсяг українського видання –

54 млн. книг, а імпортується в Україну

70 млн. книг. Пропонується розпочати з видання творів І. Франка, М. Грушевського, Т. Шевченка.

Бутова С. І.Життя школи

Цікаво пройшов вечір відпочину під назвою «Розважальний КВК», який організували і провели учні 9 класу. У змаганнях брали участь команди юнаків 9 – 11 класів. Перемогу здобули десятикласники.Ковтун Оксана, учениця 9 класу.

Свято Піонерії

Нещодавно п’ятикласники нашої школи влилися в лави піонерів України. Наприкінці листопада відбулося свято Веселкової республіки, на якому звучали вірші й пісні, діти відгадували загадки, вікторини. Піонери дали обіцянку й присягли любити рідний край.Кондратенко Таня, учениця 6 класу.

З історії нашого народу

25 листопада відзначався день пам’яті голодомору. Учні 11 класу підготували усний журнал «Прости нас, пам’яте, прости», на якому прозвучали й спогади жителів нашого села про трагічні події 1932 – 1933 років.Примак Марина, учениця 11 класу.


6-го грудня в школі відбулася лінійка, присвячена Дню Збройних Сил України.

Дівчата поздоровляли сильну половину людства зі святом. Приємним подарунком для всіх були теплі слова вітання і чарівні пісні.

Одинець Микола, учень 10 класу.

****************Редактор: Липа О.О.

Технічний редактор: Безлюдний В.В. Коректор: Бохан Н.О. Тираж: 80 екз.

® Передрукування матеріалів газети тільки з дозволу редакції!!!


Казка «Друзі»

Жили собі на березі річки лебідь і двоє гусей. Були вони добрими друзями. Жили в розкішній лозі, навкруги було зелено й красиво.

А неподалік від їхнього помешкання знаходився величезний завод, відходи якого витікали в окреме озерце. Звичайно, в цьому озері і біля нього ніхто не жив, бо воно було вкрите якоюсь дивною речовиною, і до того ж від нього тхнуло неприємним запахом. Через річку був місток, по якому часто ходили люди. Перехожі завжди звертали увагу на лебедя, а на гусей – інколи.

От гуси подумали, що лебідь кращий за них, і почали йому заздрити. А потім вирішили змінити зовнішність лебедя, хоча не знали, як це зробити. Думали, думали і придумали: коли лебідь спатиме, то вони намажуть його тією дивною речовиною з озера.

Уночі, як лебідь заснув, гуси наносили бруду й обмазали свого приятеля. Коли лебідь уранці прокинувся й пішов на річку, то злякався, побачивши своє віддзеркалення.

Тоді він і каже своїм приятелям:


 • Що ви наробили? І чому ви так вчинили?

А гуси відповідають:

- Тепер ти не кращий від нас, а може, навіть і гірший!

Лебідь зажурився й гірко заплакав. А згодом він захворів. Гуси теж засмутилися, бо боялися втратити свого друга. Вони хотіли йому допомогти, але не знали, як.

Одного разу через місток ішов якийсь чоловік, і гуси почали голосно гелготати, бити крилами по воді, зчинили такий галас, що перехожий звернув на них увагу й підійшов ближче. Він помітив серед лози забрудненого лебедя і вирішив йому допомогти. Чоловік забрав птаха додому. Він почистив лебедю пір’я, дав птахові ліків і почав доглядати його. Господар добре годував птаха, і от через декілька тижнів, а то й місяців, лебідь видужав і знову навчився літати. Тоді чоловік випустив птаха на волю. Лебідь полетів до своїх давніх друзів. Та їм було соромно дивитися йому у вічі. Потім вони набралися мужності й вибачилися перед лебедем. Гуси визнали, що вчинили дуже погано, і пообіцяли надалі бути справжніми друзями.Лебідь пробачив гусей. І з того часу вони жили разом. Уже ніхто нікого не ображав, і більше між ними не було заздрощів. Бо недарма кажуть, що друзі найдорожчі над усе. Вони завжди визнають свої помилки і зможуть пробачити необдумані вчинки товаришів.

Гриценко Микола, учень 5 класу.

сильну половину людства, наших захисників зі святом – Днем Збройних Сил України!Хай сьогоднішні наші вітання

У вашому серці лишать добрий слід.

Прийміть найкращі побажання

Здоров’я й щастя на багато літ. • 01.12. Ягупа Олена;

 • 02.12. Нагорна Надія;

 • 03.12. Судар Олег;

 • 05.12. Матвієнко Анастасія;

 • 10.12. Семеняка М.П;

 • 14.12. Михайличенко Тетяна;

 • 15.12. Ковбаса Ірина;

 • 15.12. Корнієнко Микола;

 • 18.12. Одинець В.М.;

 • 19.12. Гриценко Микола;

 • 22.12. Нештенко Оксана;

 • 22.12. Гавриленко Артем;

 • 23.12. Бондар Олег;

 • 26.12. Готько Дмитро;

 • 28.12. Вареник Олена;

 • 29.12. Маслак Роман.

В цей день ми від щирого серця бажаєм

Здоров’я – без нього немилі всі наші діла.

В здоров’ї – багатство, і радість, і сила,

І більшого щастя на світі нема.

А ще Вам – удачі, щедрої долі,

Серце хай гріє людська доброта.

Нещастя не знайте ніколи ні в чому,

Будьте любимі на довгі літа.

+++++++++++++++++++++++++++++++

У цьому кросворді зашифровано 10 слів. Відгадай їх і святкуй. (Слова можуть читатися в будь-якому напрямку, а «ламатися» - лише по горизонталі або вертикалі).
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка