Довідка щодо імпорту планшетних комп’ютерівДата конвертації21.06.2019
Розмір35.7 Kb.
ТипДовідка

Аналітична довідка

щодо імпорту планшетних комп’ютерів

Як слідує із бази даних Державного підприємства Українського інституту промислової власності, в 2013 році було видано чотири Патенти України на промислові зразки «Планшетний комп’ютер» :

п/п Номер Назва фонду Назва документу та фрагмент реферату Дата публікації

1 24474 Патенти України на промислові зразки Планшетний комп'ютер 11.03.2013

2 24485 Патенти України на промислові зразки Планшетний комп'ютер 11.03.2013

3 24486 Патенти України на промислові зразки Планшетний комп'ютер 11.03.2013

4 24590 Патенти України на промислові зразки Планшетний комп'ютер 10.04.2013

Згідно з даними бази Державної митної служби України «Перелік об'єктів права інтелектуальної власності, включених до митного реєстру», станом на 22.07.2013 року три із них включені до цього переліку, а саме : Патенти України на промислові зразки за №№ 24485, 24486, 24590.

Власником всіх цих патентів на промисловий зразок «Планшетний комп’ютер» є Голіусов Дмитро Володимирович, мешканець міста Львів.

Тепер про визначення, що таке промисловий зразок, та коли він може бути патентоспроможним згідно Закону України "Про охорону прав на промислові зразки".

Згідно зазначеного Закону України – Промисловим зразком є художньо-конструкторське рішен­ня виробу, що визначає його зовнішній вигляд.

Тобто зміст промисло­вого зразка складає не технічне рішення, а художньо-конструк­торське рішення виробу, що формує його зовнішній вигляд.


Таким чином будь-який імпортер, який здійснює імпорт планшетних комп’ютерів на митну територію України, зустрічається з рядом не зручностей пов’язаних з митним оформленням таких товарів, які будуть схожими за зовнішніми ознаками із запатентованими промисловими зразками у разі відсутності договору або ліцензії на право ввезення таких товарів, підписаного або виданого від імені Голіусова Д. В.

Адже згідно вище зазначеного Закону – Використанням промислового зразка визнається виготовлення виробу із застосуванням запатентованого промислового зразка, застосування такого виробу, пропонування для продажу, в тому числі через Інтернет, продаж, імпорт (ввезення) та інше введення його в цивільний оборот або зберігання такого виробу в зазначених цілях.


Отже в разі відсутності дозвільного документу, який дає право ввезення (імпорту) на митну територію України планшетних комп’ютерів, які за зовнішнім виглядом схожі на запатентовані промислові зразки, митні органи у відповідності до положень Митного кодексу України, будуть призупиняти митне оформлення таких товарів або здійснювати інші заходи передбачені Митним кодексом в залежності від певних обставин, такі як, відмова в митному оформленні, конфіскація і.т.д.
Повернемось до патентоспроможності даних промислових зразків згідно з наданим визначенням у Законі України "Про охорону прав на промислові зразки".

Як зазначено в цьому Законі – Патентоздатність - це властивість нововведення бути визнаним винаходом, корисною моделлю, промисловим зразком у правовому відношенні і, відповідно, одержати правову охорону.

Тобто • новизна (є невідомим у світі до моменту подання заявки та не є частиною рівня техніки, тобто відомості про нього не стали загальнодоступними до патентування);

винахідницький рівень (він не є очевидним для фахівця, тобто явно не випливає з рівня техніки);


Із зазначеного вище слідує, що запатентовані промислові зразки (їх зовнішній вигляд) не відповідають необхідним критеріям, через те, що такий вид планшетних компютерів не є новими, адже вони випускались ще до звернення із заявою про отримання патентів Голіусовим Д.В. і були загальнодоступними на всій території України та інших країн, до здійснення патентування. Це доводиться взірцями планшетних комп’ютерів випуску 2009 – 2012 років, які розміщенні на сайтах в інтернеті.
Отже новизною ці запатентовані промислові зразки не являються і цілком зрозуміло, що Держдепартамент інтелектуальної власності перевищив свої повноваження видавши такі патенти.
Відповідно є два взаємопов’язані шляхи вирішення даної ситуації, це :


  1. Оскарження дій Державного підприємства Українського інституту промислової власності, щодо реєстрації промислових зразків «комп’ютер планшетний»;

  2. Звернення з позовом про визнання патентів на промислові зразки недійсними (за зовнішнім виглядом) у відповідності до ст. 25 ЗУ "Про охорону прав на промислові зразки".

Це надасть можливість імпортерам і надалі здійснювати імпорт зазначених товарів без обмежень щодо їх зовнішнього вигляду.На кінець також слід звернути увагу на необхідність замовлення проведення експертизи в експертній установі по питанню патентоспроможності та новизни взірців планшетного комп’ютера на момент подання Голіусовим Д.В. заявок на отримання патентів на промислові зразки.

Даний експертний висновок надасть можливість суттєво полегшити вирішення судових спорів на користь зацікавлених імпортерів.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка