Допоможемо тваринам узимку. Ліна Костенко. Синички на снігу. Надія Кир’ян. Зимові слова. Анатолій Качан. Крихта хліба Мета



Скачати 36.45 Kb.
Дата конвертації23.01.2018
Розмір36.45 Kb.
ТипУрок

Допоможемо тваринам узимку. Ліна Костенко. Синички на снігу. Надія Кир’ян. Зимові слова. Анатолій Качан. Крихта хліба
Мета: удосконалювати навички виразного читання поетичних творів, збагачувати словниковий запас учнів; учити відчувати образність художнього слова; виховувати бережливе ставлення до природи.
Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Звуконаслідувальна вправа. Гра «Що як звучить?»

Жук літає угорі і дзижчить... (жу-жу).

Вуж сховався у норі і шипить... (шу-шу).

Шелестить трава... (ша-ша).

Пилка дзенькає... (дза-дза).

Краплі падають... (дзень-дзень).

Повний звуків день.

2. Робота над скоромовкою

На лужок ішов сніжок,

Вбрав лужок у кожушок.

По лужку стрибав Дружок,

І пошкодив кожушок.

3. Гра «Конструктори»

— Із літер слова електростанція складіть нові слова.

Електростанція — лак, танці, роса, тост...
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Зимовий вернісаж (виставка дитячих малюнків)

2. Гра «Ти — мені, я — тобі»

Учні ставлять одне одному запитання, відповіді до яких підготували вдома.


IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Зима — це чудова пора року. Ми любимо її за скрипучий білий сніг, за морозець, що щипає за ніс і щоки, за чудові зимові розваги. Та для тварин зима — це суворе випробування. Сьогоднішні поетичні твори розкажуть про це.


V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Опрацювання вірша Ліни Костенко «Синички на снігу» (с. 79)

1) Гра «Бджілки».

Напівголосне читання вірша учнями, кожен — у своєму темпі.

— Хто потребує на нашу допомогу взимку?

2) Словникова робота.

«Довідкове бюро»

Намлілись — тут: намучилися, стомилися.

Вирій — теплі, південні краї, куди відлітають на зиму перелітні птахи.

3) Бесіда за змістом вірша.

— Чому пташкам важко взимку?

— Від чого вони потерпають? (Найбільше від голоду)

— У яких рядках сказано про життя синичок під час суворої зими?

— У яких — про стійкість цих мужніх пташок?



Фізкультхвилинка

2. Опрацювання вірша Надії Кир'ян «Зимові слова» (с. 80)

1) Самостійне читання вірша учнями мовчки.

— Чому вірш має таку назву?

2) Словникова робота.



Груба — піч для опалювання приміщення.

3) Виразне читання вірша «луною» за вчителем.

— Назвіть «зимові» слова, щ о згадано у вірші.

— Які ще «зимові» слова ви знаєте?

4) Робота в парах.

— Які слова сховались у словах: дороги (роги), відблиск (блиск), край (рай), стомилися (сто, милися), цікава (кава), господиня (диня).

3. Опрацювання вірша Анатолія Качана «Крихта хліба» (с. 80-81)

1) Читання вірша вчителем.

— Яким пташкам поет присвячує свій вірш ?

2) Словникова робота.



«Довідкове бюро»

Лісосмуга — смуга лісових насаджень.

Ожеледь — тонкий шар льоду на землі, деревах.

— Доберіть синоніми до слова завірюха. (Заметіль, віхола, хурделиця, хуртовина)

3) Гра «Рибки».

Читання учнями тексту мовчки, кожен — у своєму темпі, діти можуть ворушити губами.

— Куди перебралися синиці? Чому?

— Як пташки просять про допомогу?

— Які почуття передає поет?

Прочитайте рядки, щ о найвиразніше передають бідування пташок.

— Які слова слід вимовити з більшою силою голосу?

— Яку важливу думку висловлює поет в останній строфі вірша?

— Продовжте речення:

Вчасна допомога особливо цінна тому, що...

— На який з прочитаних раніше творів схожий цей вірш за головною

думкою?


4) Гра «Диктор телебачення».

Читати вірш , періодично відриваючи погляд, щ об поглянути на глядачів.

5) Гра «Знайди риму».

Сніговиці — синиці. Вікно — зерно.

Тепла — села. Годівниці — дрібниця.

Морози — на дорозі. Відчувать — замерзать.


VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Що вдалося вам найкраще?

— Що викликало труднощі?


VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати розповідь «Як я допомагаю пташкам узимку».

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка