Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №89



Скачати 39.25 Kb.
Дата конвертації05.01.2018
Розмір39.25 Kb.
ТипУрок

ДОНЕЦЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 89

ДОНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ



У рамках методичного

місячника

Урок читання

Тема: В. Сухомлинський «Красиві слова і красиве діло»

«Кінь утік…»

Проведений у 3 класі

Вчитель: Орлова Н.В.

м. Донецьк 2014

Тема: В. Сухомлинський «Красиві слова і красиве діло»

«Кінь утік…»

Мета: вчити швидко, виразно, вдумливо читати, відповідати на питання, складати питання;

розвивати мовленнєві навички, словниковий запас, мислення;

виховувати почуття дружби, товаришування.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

А. Качан «Дівчинка і море»

1. Відповіді на питання за змістом вірша.

- Як звали собаку дівчинки?

- Для чого прийшли дівчинка з собакою до моря?

- На що дівчинка дивилась біля моря?

(Свої відповіді діти доводять словами з тексту)

2. Який епізод вірша зображено на малюнку? Прочитайте.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.



  1. Розповідь учителя про В.О. Сухомлинського. На дошці портрет В.О. Сухомлинського.

Усе своє життя В.О. Сухомлинський присвятив дітям. Він працював директором у Павлиській школі, що на Кіровоградщині. А ще викладав українську мову і літературу. Щоранку він зустрічав своїх учнів на ганку школи, дивився їм у вічі, намагаючись зрозуміти їхні турботи і радощі.

У творах В. Сухомлинського відображені його спостереження за життям дітей. У них відбилося прагнення письменника бачити своїх вихованців добрими, чуйними, допитливими, працьовитими.



  1. Сьогодні ми будемо працювати над оповіданнями В. Сухомлинського «Красиві слова і красиве діло», «Кінь утік… »» Ці два невеличкі твори об’єднані однією метою навчити дітей дружити, бути добрими товаришами.

До сьогоднішнього уроку я взяла такий епіграф:

Нелегко бути добрим другом,

Це як талант і як судьба.

Рідніше кровних – браття духом.

Хто їх розлучить? Смерть хіба!

А. Костецький

3. А що таке дружба? Які асоціації ми відчуваємо коли кажемо це слово?


  • Складання асоціативного куща.

Товариш Допомагати

другові


ДРУЖБА

Допомога Поділитися

з другом


4 Вірш В. Остапчук «Про дружбу» розповідає учень.

В житті усім потрібна дружба:

І для розваг, і для журби, й для служби.

Із другом легше в світі жити,

Але й дружити треба вміти.

Слід другові допомагати,

В пригоді завжди захищати,

Слід жарти друга розуміти

Й самому жартувати вміти.

Коли ж якесь нерозуміння,

Потрібно виявить терпіння.

При сварці – швидше помиритись –

Не варто з друзями сваритись.

5. Робота над оповіданням «Красиві слова і красиве діло».

а) Словникова робота: захмарили, хлющ.

б) Хорове читання.

в) Перевірка усвідомлення прочитаного (кожен учень уважно слухає твердження учителя за змістом прочитаного і на листах паперу ставлять позначки «+» -, якщо твердження правильне та «-», якщо ні. Після того, як учитель продиктував твердження йде перевірка. На кожне твердження діти знаходять доказ словами з тексту).

- Стояла велика хатинка.

+ Літнього дня захмарило.

- У лісі були двоє хлопців.

+ Прибіг хлопець з іншого села.

+ Третій хлопець зняв і віддав свою сорочку.

г ) Читання «ланцюгом», прочитавши відповісти на питання.


  • У яких словах оповідання висловлено головну думку?

  • Крім того що хлопець вміє бути другом, він ще який за характером? (чуйний, добрий)

д ) Складіть питання за змістом тексту для учнів класу.

6. Робота над оповіданням «Кінь утік …»

а ) Словникова робота: обурення.

б ) Хорове читання.

в ) Перевірка усвідомлення прочитаного.

+ самостійно розв’язували задачі

+ записка Віталику

- Віталик нічого не розповів учителеві

+ учитель не підтримав Віталика

+ Петрик нічого не просив а хотів дати.

г ) Повторне читання.

д) Чому на вашу думку Віталик вирішив розповісти учителеві про записку?

Як учитель оцінив вчинок хлопця?

Про свідчить відповідь Петрика «Кінь утік…»?

е ) Знайдіть у тексті опис малюнка що у книзі.

є) Читання в особах уривків оповідання.

7. Робота з прислів’ями.

а) Пояснити значення прислів’їв

Друга в скруті пізнають.

Що тобі не мило другові не зич.

б) Добери закінчення до прислівій, поясни їх значення.

Річ краще нова, бо доведеться миритися.

Скарб – не друг, а дружба стара.

Не варто з другом а друг –сскарб.

сваритися,

8. Складання «Сенкану».

1. Що? Дружба

2. Яка? Добра, міцна….

3. Що робить? Допомагає, спасає, надає силу…..

4. Речення. Дружба – це сила.

5. Асоціації. Однокласники, подруга…

ІV. Підсумок уроку.



  1. З якими творами ознайомилися на уроці?

  2. Хто є автором творів?

  3. Чому вчать ці твори?


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка