«Доброта»Скачати 21.09 Kb.
Дата конвертації23.01.2018
Розмір21.09 Kb.

Виховний захід

«Доброта починається з дитинства»

Мета: формувати моральні судження, розвивати вміння відрізняти погане від доброго, виховувати позитивне світосприйняття.

Обладнання: плакати з українськими народними прислів’ями та приказками на тему «Доброта».Учитель. Ця історія трапилася дуже давно у старовинному місті, де мешкав один мудреці. Слава про його мудрість розійшлася далеко за межі міста. Та жив у тому місті один чоловік, який заздрив славі мудреця. І от він вирішив придумати таке запитання, щоб мудрець не зміг на нього відповісти. Пішов чоловік на узлісся, спіймав метелика, заховав його в долонях і подумав: «Спитаю я в мудреця: скажи, о наймудріший, який метелик у мене в руках – живий чи мертвий?». Якщо він скаже живий, я стисну долоні, і метелик помре; а якщо скаже мертвий, я розкрию долоні, і метелик полетить. Ось тоді всі зрозуміють, хто з нас розумніший.

Так усе і сталося. Зловивши метелика , лихий чоловік попрямував до мудреця і запитав у нього «Який метелик у мене, живий чи мертвий?» І мудрець, який і насправді був дуже розумною людиною, відповів: «Усе в твоїх руках, чоловіче».

  • Діти, як ви гадаєте, що мав на увазі мудрець, коли так відповів чоловікові? ( Що від самої людини залежить, житиме метелик чи помре).

  • Правильно,але в цих мурих словах є ще один зміст: від людини залежить, чого у світі стане більше – добра чи зла.

  • На нашому сьогоднішньому занятті ми поговоримо про доброту дуже важливу і потрібну для кожного з нас чесноту.

Але спочатку давайте спробуємо скласти невеличкий словничок «добрих» слів – слів, часткою яких є слово «добро».(Добрий, добросердний, добродушний, доброзичливий, доброчесний).

  • Діти, як ви розумієте слово «добро»? (учні висловлюють свої думки)

  • Правильно, бути добрим – це означає допомога одне одному, дарувати радість знайомим і незнайомим людям, захищати молодших і піклуватися про старших.

  • Розкажіть діти, будь – ласка, які добрі вчинки здійснили ви?(розповідь дітей).

  • Отже, запам’ятайте: ваші добрі безкорисливі вчинки – це радість не лише для тих, кому їх адресовано, але й для вас і ваших батьків. І ще треба пам’ятати, що на добро, зроблене для вас іншими, треба відповідати також добром.

  • А тепер давайте пограємо у гру «Збери приказки та прислів’я»

(учитель читає початок приказки або прислів’я а учні закінчують і пояснюють, як вони розуміють його значення)

Добре діло твори…. (сміливо.)

Добрі діла тихо ходять, а злі… ( як дзвони дзвонять.)

Від добра добра … (не шукають.)

Хто людям добра бажає, той … (і собі має.)

Без доброго діла немає … (доброго імені.)

Роби добро скільки можеш – і від цього… (не знеможеш.)

За добро … (добром і платять.)

  • Молодці. Діти, запам’ятайте, доброта, як чарівні ліки, здатна вилікувати від суму, скрути і безпорадності. Тож не слід забувати про це.

  • На цьому наш виховний захід закінчується.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка