Добре діло – роби сміло Заняття з емоційно-ціннісного розвитку для старших дошкільнят Мета



Скачати 65.52 Kb.
Дата конвертації06.04.2019
Розмір65.52 Kb.

Добре діло – роби сміло

Заняття з емоційно-ціннісного розвитку для старших дошкільнят

Мета. Продовжувати формувати уявлення дітей про моральні якості людини, сприяти їхнім проявам у повсякденному житті; закладати основи духовності; вчити аналізувати свою поведінку і вчинки товаришів, робити компліменти один одному. Формувати вміння висловлювати власну думку, об’єктивно оцінювати вчинки свої та інших. Розвивати у дітей чуття мови, темп мовлення, збагачувати словник. Виховувати потребу в регулюванні своєї поведінки за свідомо засвоєними морально-етичними нормами, виховувати доброту, прагнення допомогти слабшому, милосердя, бережливе ставлення до природи.

Попередня робота. Вивчення віршів, пісень, прислів’їв та приказок про доброту та слово. Читання та обговорення творів В.О.Сухомлинського «Сьома дочка», «Як Сергійко навчився жаліти», українських казок «Коза-Дереза», «Пан Коцький», «Івасик-Телесик».

Хід заняття

(Діти заходять до кімнати, стають півколом, вітаються)



Діти.

Доброго ранку травам росистим,

Доброго ранку квітам барвистим,

Доброго ранку сонечку ясному,

Людям усім і усьому прекрасному.

Вихователь. Діти, скажіть, а що прекрасне в нашому світі? (Прекрасні люди, прекрасна природа, сім’я, планета, милосердя, ласка, доброта).

Вихователь. А що ж таке доброта?

Діти (по черзі)

На доброті існує світ

І добротою пахне хліб,

На допомогу друзям йти –

Це також вияв доброти.

Доброта ніколи не старіє,

Доброта від холоду зігріє,

Доброта, як сонце світить,

Дітей і дорослих тішить.



Вихователь. За широкими полями, за дрімучими лісами, за синіми озерами є гора, а за нею місто. У тому місті стоїть висока башта, а в ній живе королева, яка вчить творити добро і бореться зі злом. Звати її Добринка. Вона передала нам чарівну скриньку. Але її можуть відкрити тільки добрі, чемні і чуйні люди. Але спочатку нам потрібно її знайти, розповідаючи про добрі діла. Всі готові вирушати в подорож? Тож скористуємося повітряною кулею, влаштовуйтеся зручненько – і полетіли. Діти, що ви бачите з висоти польоту? (Гори, море, ліси, міста, наше село, хмаринки, людей тощо).

Вихователь. Ось і наша перша зупинка, приземляймося. Ми з вами опинилися на «Галявині слів». Тут живуть слова, але вони якісь сумні, злі, темні. Давайте перетворимо їх на веселі, радісні, добрі, теплі.

Гра «Назви слово протилежне за значенням»

Ніч – день.

Темнота – світло.

Поганий – гарний.

Сумний – веселий.

Брехливий – чесний.

Сваритися – миритися.

Байдикувати – працювати.

Руйнувати – будувати.

Злість – доброта.

Жадібний – щедрий.

Вихователь. А ви знаєте, що слово має дуже велике значення в житті людини. Словом можна й образити, і пожаліти,і розвеселити. А що ви знаєте про слово?

Діти читають прислів’я про слово:



  • Слово до слова – зложиться мова.

  • Слово не горобець, вилетить – не піймаєш.

  • Слово не стріла, а ранить глибше.

  • Слово чемне – кожному приємне.

  • Слів не розкидаєш – добру славу маєш.

  • Щире слово, добре діло душу й тіло обігріло.

Вихователь. Скажіть, а з якими словами у вас асоціюється слово «доброта»? (Матуся, сонечко, сім’я, любов, ласка, дружба). Рушаймо далі. Ось ми прийшли на «Острівець настрою».

Гра «Настрій відшукай та назву йому дай»

На дошці прикріплені картинки із зображенням казкових персонажів, які виражають різні емоційні стани.



Вихователь. А тепер поспостерігайте за казковими героями та спробуйте визначити, який настрій був спричинений добрим вчинком, а який – поганим.

  • Звірі, побачили Пана Коцького. (Страх)

  • Котик дізнався, що Лисичка викрала Півника. (Хвилювання)

  • Буратіно знайшов Золотий Ключик. (Радість)

Далі вихователь пропонує дітям самим відтворити заданий настрій (злість, подив,сум, радість).

Вихователь. А що треба зробити, щоб підняти настрій?

Діти. Просто усміхнутися.

Вихователь. Так, адже відомо, що коли люди усміхаються, стає світліше, веселіше, бо через усмішку ми даруємо тепло своєї душі, добро.

Діти

Я всміхаюсь сонечку,

Здрастуй, золоте.

Я всміхаюсь квіточці,

Хай вона цвіте.

Я всміхаюсь дощику,

Лийся, мов з відра.

Друзям усміхаюся,

Зичу їм добра.

Вихователь. А підкріпити настрій можна ще й компліментами. (Діти роблять компліменти одне одному).

Подорож триває. Ось на нашому шляху зустрівся «Острівець ситуацій».

Діти, а що ви скажете і зробите, якщо:


  1. Товариш упав і забився, йому боляче. (Треба допомогти йому підвестися, заспокоїти, надати першу допомогу, пожаліти, погратися).

  2. Подружка загубила іграшку і плаче. (Допомогти дівчинці шукати іграшку, віддати свою, на день народження подарувати нову, спробувати створити власноруч).

  3. У тебе є велосипед, а в товариша немає. (Кататися на велосипеді по черзі, подарувати новий).

А тепер пограємо в гру «В якому вчинку живе добро?»

Вихователь називає вчинки, а діти мають визначити, які з них є добрими, а які – ні. Для цього роздають картки двох кольорів: зеленого (добрі вчинки), і червоного (погані вчинки). Діти визначають вчинки, піднімають картку відповідного кольору.



  • Допомогти другові в біді.

  • Когось образити.

  • Захистити слабкого.

  • Когось обдурити.

  • Поважати людей.

  • Ділитися тим, що маєш.

  • Не слухатися порад батьків.

  • Берегти природу.

  • Вихвалятися перед кимось.

  • Поступатися місцем у транспорті.

  • Любити та поважати свою родину.

Читання і обговорення оповідання В. Осєєвої «Сини».

Вихователь. Діти, а як видумаєте, кому ще, окрім людей, потрібна людська доброта?

Діти. Природі.

Вихователь. Звичайно, ми маємо любити і берегти все живе на землі: трави і кущі,річки, озера та моря, птахів і звірів – усю природу. Ось розкажіть, як це треба робити.

Діти (по черзі)

  1. Слабким не чиніть ні найменшого зла,

Хай вас не боїться пташина мала.

Хай ластяться котики і цуценята,

Метелики з квітки не треба зганяти.

Не ображайте доброї мурашки.

Добрими бути – це зовсім не важко.


  1. Йтиму садом, полем чи лугом,

Буду я природі вірним другом.

Не столочу квітів чи трави,

А скажу їй: «Зеленій, живи!».


  1. Коли лісом буду я йти,

Теж посію зерна доброти.
Побажаю дереву і пташці,

Щоб жили у мирі і у щасті!

Діти (разом)

Пожалій мурашечку і найменшу комашечку,

Кущик посади!

При потребі старшому, меншому і слабшому

Вмій допомогти.

Вихователь. Діти, а тепер відгадайте загадку:

Хто нас ніжить і голубить,

Пестить, гладить, щиро любить,

Хто у світі найрідніший,

Хто у світі найдобріший? (Матуся).

Проводиться фізкультхвилинка

Вихователь пропонує пограти в гру «Швидка хустинка».

На горі росте калина,

В небі сонечко пливе,

В кого у руках хустина,

Добру справу хай назве.

(Діти називають добрі справи,передаючи хустинку одне одному).

Вихователь. Діти, як багато ви добрих справ зробили і розповіли про них. А тепер загадайте бажання, візьміть по червоній кульці та покладіть їх у чудодійну вазу. Якщо ваші бажання здійсняться, то кульки піднімуться на поверхню води.

(Діти кидають кульки у вазу, а вони спливають – значить бажання здійсняться. Діти розповідають, що вони загадали.



Вихователь.

Сказав один мудрець:

«Живи, добро звершай,

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи і від звіра.



Хай оживає істина проста!

Всі разом: Людина починається з добра».

Діти співають пісню про доброту і прощаються.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка