До 85-ої річниці із дня народження Всеволода Нестайка «Подорож в країну творчості В. Нестайка»Скачати 29.93 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір29.93 Kb.

Захід

до 85–ої річниці із дня народження Всеволода Нестайка«Подорож в країну творчості В.Нестайка»
Мета: познайомити учнів із життям та творчістю В. Нестайка, його творчою спадщиною, вшанування казкаря в Україні та в світі;

- показати, як змальовано дитячий світ в творчості Настайка, згадати найкращі твори письменника.

- виховувати любов до літератури, читання, виховувати чесність, повагу до товаришів.

Обладнання: портрет Нестайка, фото письменника, книжкова виставка творів Нестайка, додаткові матеріали, запис на дошці, ілюстрації до творів Нестайка, дитячі малюнки, плакати з прислів’ями,

Інтернет матеріали, музичне оформлення.

Учасники: 24 учня, вчителі початкових класів, сільський бібліотекар, шкільний бібліотекар.


ХІД ЗАХОДУ


  1. Привітання гостей та учасників заходу.

  2. Розповідь про життєвий шлях Вс.Нестайка.

Всеволод Нестайко (30.01.1930)— беззаперечний класик сучасної української дитячої літератури.

Щоранку на вулиці Шовковичній, у самому центрі Києва, можна зустріти високого сивого чоловіка з песиком на повідку. Час від часу він жартівливо посварюється на свого Дюка й усміхнено-замріяно крокує далі... На нього не полює зграя фотографів і телекамер, проте його книжками зачитуються мільйони дітей «від 2 до 102...», і якби зібрати воєдино всю їхню до нього любов — вона осяяла б всю Україну... Мова, звичайно ж, про найславнішого українського казкаря Всеволода Нестайка — автора знаменитих «Тореадорів з Васюківки» — чи не найкращого українського дитячого роману минулого століття.

Чарівник із країни сонячних зайчиків, український Марк Твен — як тільки не називали автора найкращих українських дитячих романів та казок. «Тореадори з Васюківки», «В Країні Сонячних Зайчиків», «Незвичайні пригоди у лісовій школі» — майже не мавши дитинства, він присвятив життя тому, щоб дарувати казкове, сповнене пригод дитинство мільйонам українців.

В одному інтерв’ю Всеволод Нестайко сказав: «Я вважаю, що дитяча література повинна бути доброю, веселою і вчити моральних чеснот. У мене немає книжок з поганими героями і в усіх моїх книжках перемагає добро. Це головне для виховання совісті у дітей. Тоді може вони не будуть займатися поганою політикою, а будуть займатися гарною політикою».

3. Проведення свята

На початку свята діти узнали про дитячі роки казкаря, захоплення , навчання в Київському університеті та різносторонній талант дитячого автора.

Уявна подорож в країну творчості Всеволода Нестайка проходила за цікавими стаціями. На станції «Сонячна», учні дізналися, чому українського казкаря вважають «сонячним». Літературна вікторина «З якого твору уривок?» пройшла на станції «Жевжик». На станції „Лічилка” діти познайомилися з веселою лічилкою та назвали по іменах дівчат та хлопчиків. Про життя казкового журавлика учні розповіли та показали малюнки на станції „Журавлина”. „Знайти помилки в назвах творів Нестайка” – таке завдання очікувало дітей на станції „Переплутанка”. Після правильних відповідей вчитель запропонував зупинитися на станції „Циркова”, на якій згадували героїв твору „Суд у цирку”, показували свої малюнки. Після розмови учасники зробили висновок про те, що головною думкою оповідання Нестайка є слова:„Людина повинна бути красивою своїми діями”.

На станціях «Загадкова», «Руденька», «Веселинка» учні разом із своїм вчителем відгадували загадки, виправляли веселі вірші, ділилися своїми думками про улюблених героїв оповідань Всеволода Нестайки «Жевжик», «»Космонавти із нашого будинку», «Суд у цирку».

Наприкінці заходу учасники свята намалювали веселий портрет Жевжика та виконали пісню «Ти моя Україна». В заключному слові Катерина Микитівна побажала учням сходити обов’язково в бібліотеку та взяли там книги Нестайка. Всеволод Нестайка належить до тих письменників, які пишуть не тільки повчально, а й цікаво і весело. Він на все життя зберіг здатність радіти і щедро дарувати радість іншим. Через пригоди, які трапляються з його героями, діти познають, що таке гідність ,чесність, дружба.

4. Знайомство дітей із виставкою книг відомого письменника та новинками літератури (Сільський бібліотекар).5. Підведення підсумків свята, заохочення найкращих учасників

Підготувала та провела Андрющенко К.М.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка