Дмитро Павличко — дітям. «Дмитро Павличко» (про нього). Дмитро Павличко



Скачати 38.02 Kb.
Дата конвертації17.01.2018
Розмір38.02 Kb.
ТипКонкурс

Дмитро Павличко — дітям. «Дмитро Павличко» (про нього). Дмитро Павличко «Мрія»
Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Дмитра Павличка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; вчити аналізувати прочитане, розвивати творчу уяву, образне мислення; виховувати любов до прекрасного.
Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою


Коливає вусом сом.

І співає в унісон:

— Копітка

У сома справа:

Вуса — двохаршинні,

Вус — наліво,

Вус — направо,

Сам — посередині...





2. Гра «Розшифруй вислів»

— Прочитайте слова якнайшвидше. Вдруге у кожному слові прочитуйте тільки першу букву.

Місто, ананас, ложка, екзамен, щука, експрес, небо, ялинка, трон, апельсин, йод, тарілка, електрика, город, арка, внук, кіт, астронавт, єнот.

(Мале щеня, та й те гавкає.)
III. Перевірка домашнього завдання

Конкурс на краще виразне читання з пам’яті вірша Олександра Олеся «Серед краси» (с. 103).


IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми здійснимо подорож до Країни Добра, де панує Сонце, його помічники — маленькі промінці, добрі слова та вчинки. А для того, щоб подорож була успішною, виразно прочитайте вірші. Налаштуймося на Добро!


Артикуляційна зарядка

1-ша група


Посміхнулось сонечко

у наше віконечко,

приголубило усіх —

і дорослих, і малих.

Я тримаю промінці

у малесенькій руці,

подарую все одно

всім на радість, на добро.



А. Грибанов



2-га група


Сонце зайшло. І раптом

все навкруги померкло,

тільки вікно хатини

сяяло в темноті.

Соняшник здивувався!..

І до вікна підкрався.

І що ж він побачив?

Дівчинка книжку читає,

а Сонце перегортає,

сторінки й світло вливає

в літери та в слова.

Д. Павличко


— Можливо, хтось із вас знає прізвище автора другого вірша? (Автор другого вірша — відомий український поет Дмитро Павличко.)

— Сьогодні нашим провідником Країною Добра буде відомий український поет Дмитро Павличко та його сонцесяйні вірші, з одним із яких ми мали змогу ознайомитися.

А зараз послухайте один із кращих творів цього автора — невмирущі «Два кольори», які стали народними.

Звучить пісня «Два кольори» (муз. О. Білаш, сл. Д. Павличка).

— Який оберіг дала мати своєму синові? (Мати вишила синові сорочку.)

— Якими кольорами вишивала? (Вона вишивала червоними і чорними нитками.)

— Чому саме такими кольорами? (Ці кольори — символи життя людини: радості і журби.)
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Біографічна довідка

— Народився Дмитро Васильович Павличко на Івано-Франківщині. Сім’я жила бідно, батьки були змушені працювати від темноти до темноти, щоб прогодувати «маленьких семірко». Батько, Василь Миколайович, був освіченим на той час чоловіком, працелюбним та енергійним. Про маму, Параску Юріївну, поет писав: «Мене мати навчила розмовляти,

а книжка думати». Невеликі поезії Д. Павличко почав писати ще в дитинстві, але перша

книжка «Любов і ненависть» була видана в рік закінчення ним Львівського університету.

Твори для дітей друкував у дитячих журналах, календарі «Дванадцять місяців», виходили вони і окремими книжками. Ось погляньте на цю чудову виставку, де є книжки «Золоторогий олень», «Дядько Дац», «Де найкраще місце на землі?», «Обруч».
2. Опрацювання вірша Дмитра Павличка «Мрія» (с. 104)

1) Виразне читання вірша вчителем.

— Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?

— Про що мріє хлопчик?


2) Словникова робота.

Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем

Приб’ю щоночі

збудую клекітну

поселю розводиться

сниться гніздиться

— Прочитайте слова мовчки, а потім перевірте читання свого сусіда по парті.


3) Повторне читання вірша учнями.

— Прочитайте вірш замріяно у повільному темпі.

— Кого хлопчик хоче поселити на хаті?

— Що він зробить для лелечої сім’ї?


4) Гра «Добери риму».

Хату — ... (крилату). Приб’ю — ... (сім’ю).

Гніздиться — ... (сниться). Хатах — ... (птах).
VI. Підсумок уроку

— З творчістю якого поета ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

— Що вам найбільше запам’яталося?
VII. Домашнє завдання

Виразно читати вірш (с. 104).



Скласти розповідь «Моя мрія».


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка