Для України ціна Другої світової війни становила за різними даними від до 10 мільйонів людських життів, колосальні суми економічних затратДата конвертації06.01.2018
Розмір445 b.Для України ціна Другої світової війни становила за різними даними від 8 до 10 мільйонів людських життів, колосальні суми економічних затрат. Україна дала армії і флоту 7 мільйонів воїнів, кожен другий з них поліг на фронтах війни, а кожен другий з тих, хто залишився в живих, повернувся додому інвалідом.

 • Для України ціна Другої світової війни становила за різними даними від 8 до 10 мільйонів людських життів, колосальні суми економічних затрат. Україна дала армії і флоту 7 мільйонів воїнів, кожен другий з них поліг на фронтах війни, а кожен другий з тих, хто залишився в живих, повернувся додому інвалідом.До твоєї уваги збірка оповідань українських письменників про Другу світову війну “Вогневий поріг”. Книга прожила довге життя – побачила світ у видавництві “Дніпро” в 1970 році. Ця збірка заслуговує уваги і любові. Кожне оповідання в ній – це окремий епізод чи подія воєнних років. Книга розповість тобі про захоплюючі героїчні та повчальні події війни.

 • До твоєї уваги збірка оповідань українських письменників про Другу світову війну “Вогневий поріг”. Книга прожила довге життя – побачила світ у видавництві “Дніпро” в 1970 році. Ця збірка заслуговує уваги і любові. Кожне оповідання в ній – це окремий епізод чи подія воєнних років. Книга розповість тобі про захоплюючі героїчні та повчальні події війни.У книзі ти зустрінешся з творами відомих, маловідомих і зовсім невідомих для тебе письменників. “Вогневий поріг “ западе тобі в душу, ранить твоє серце, а головне, ти зрозумієш і відчуєш, що батьківський край найрідніший, найдорожчий та святий.

 • У книзі ти зустрінешся з творами відомих, маловідомих і зовсім невідомих для тебе письменників. “Вогневий поріг “ западе тобі в душу, ранить твоє серце, а головне, ти зрозумієш і відчуєш, що батьківський край найрідніший, найдорожчий та святий.

 • Відкриваємо книгу! Подорож розпочалась…У роки Другої світової війни був на відповідальній роботі у Центральному штабі партизанського руху. Нагороджений орденами і медалями.  Воєнній тематиці присвячений цикл оповідань "Біля вогнища". 

 • У роки Другої світової війни був на відповідальній роботі у Центральному штабі партизанського руху. Нагороджений орденами і медалями.  Воєнній тематиці присвячений цикл оповідань "Біля вогнища". Тетяна, головна героїня оповідання, звичайна, непоказна жінка. “… хіба тільки вродою запорошить очі.” Це тільки на перший погляд. У скрутну годину для села, вона, спокійна і рішуча, “…заступила жінку з дитиною і стала перед чорною цівкою пістолета “ гестапівця.

 • Тетяна, головна героїня оповідання, звичайна, непоказна жінка. “… хіба тільки вродою запорошить очі.” Це тільки на перший погляд. У скрутну годину для села, вона, спокійна і рішуча, “…заступила жінку з дитиною і стала перед чорною цівкою пістолета “ гестапівця.

 • Берег, де було поховано Тетяну, прозвали “Живою могилою”. Про цю незвичайну, мужню жінку “.. розповідали не раз і це в якійсь особливій тиші.”Закінчив філологічний факультет Харківського інституту народної освіти. Працював агрономом, учителем, журналістом. У роки Великої війни - спецкор фронтової газети. З 1944 року - директор Корсунь-Шевченківського музею військової слави.

 • Закінчив філологічний факультет Харківського інституту народної освіти. Працював агрономом, учителем, журналістом. У роки Великої війни - спецкор фронтової газети. З 1944 року - директор Корсунь-Шевченківського музею військової слави.Хліб святий – дар Божий. З хлібом проводжали на фронт, зустрічали з війни, хлібом поминали тих, хто вже ніколи не повернеться.

 • Хліб святий – дар Божий. З хлібом проводжали на фронт, зустрічали з війни, хлібом поминали тих, хто вже ніколи не повернеться.

 • Гордій Журба разом з іншими хліборобами не злякалися коменданта. Вони засіяли все поле житом.

 • І перед смертю сіячі побачили, що зійшло жито, велика нива зазеленіла. Німці вже відступають. І буде хліб дітям, онукам, односельчанам.

 • Життя продовжується! • Поет, перекладач, прозаїк. Брав участь у Другій світовій війні. Провідні теми творчості : любов до України, подвиг народу в роки, мирна праця простих людей, краса природи рідного краю.

 • Письменник жив і працював у Харкові.Оповідання хвилює, пронизує душу, визиває біль, і разом з тим, вгамовує його. Даринка - сільська дівчинка, залишилася з малим братиком одна. Батько пішов у партизани, маму розстріляли фашисти. Борючись за своє життя і життя брата, дівчинка йде разом з братиком до батька в партизани. Сильна, розсудлива, роботяща, мужня Даринка визиває щире захоплення та повагу.

 • Оповідання хвилює, пронизує душу, визиває біль, і разом з тим, вгамовує його. Даринка - сільська дівчинка, залишилася з малим братиком одна. Батько пішов у партизани, маму розстріляли фашисти. Борючись за своє життя і життя брата, дівчинка йде разом з братиком до батька в партизани. Сильна, розсудлива, роботяща, мужня Даринка визиває щире захоплення та повагу.

 • “І хто скаже, що вони з братиком безсилі, безпорадні?”Прозаїк, публіцист. Брав участь в обороні Києва, у визволені Будапешта, Братислави, Праги. Довелося йому скуштувати й гіркоти відступу й розпачу оточення, і важких поранень й великої радості переможного наступу.

 • Прозаїк, публіцист. Брав участь в обороні Києва, у визволені Будапешта, Братислави, Праги. Довелося йому скуштувати й гіркоти відступу й розпачу оточення, і важких поранень й великої радості переможного наступу.Герой не міг забути жодної подробиці з короткої зустрічі, яка судилася йому у горах Словаччини.

 • Герой не міг забути жодної подробиці з короткої зустрічі, яка судилася йому у горах Словаччини.

 • Одна коротка зустріч… Але на війні діють дещо інші закони, за якими людина тут, перед лицем можливої щогодинної смерті, розкривається скоріше і повніше.Прозаїк, публіцист.

 • Прозаїк, публіцист.

 • У дні Другої світової війни працював у пресі. Події цих суворих років знайшли втілення у його книжках "Дівчата - подруги" (1941), "Листи до друзів" (1942), "Вірність" (1943), "Сильніше смерті" (1946).

 • Жив і працював у Харкові.Письменник, майстер словесного малюнка, показав стисло, виразно, образно воєнні події. Село палає. Німці відступають. Наталка врятувала українського воїна. Вилікувала, виходила, поставила на ноги. “Хіба можна словами виявити прихильність до тебе дівчино? Чим віддячити за твою щиру турботу?Оживила серце, сповнила любов’ю» «Кріпку віру в чесну людську вдачу поніс воїн в серці своєму - віру в перемогу.»

 • Письменник, майстер словесного малюнка, показав стисло, виразно, образно воєнні події. Село палає. Німці відступають. Наталка врятувала українського воїна. Вилікувала, виходила, поставила на ноги. “Хіба можна словами виявити прихильність до тебе дівчино? Чим віддячити за твою щиру турботу?Оживила серце, сповнила любов’ю» «Кріпку віру в чесну людську вдачу поніс воїн в серці своєму - віру в перемогу.» • У поліських лісах та болотах молодий Збанацький – командир партизанського з’єднання, яке наганяло жах на окупантів. Враження партизанської юності стали темою багатьох творів письменника.Значних втрат гітлерівцям нанесли підпільні групи і організації в містах та інших населених пунктах України. Підпільники, з документами членів районної управи, зупинилися в невеличкому селі. Біль гнітить їх серця, на них дивляться як на зрадників. Коротке оповідання… Дві коротких зустрічі з незнайомкою: одна - в тилу ворога, інша – в партизанському загоні. Як тільки важливо людині сказати те, що живе в серці, бути тим, ким ти є насправді.

 • Значних втрат гітлерівцям нанесли підпільні групи і організації в містах та інших населених пунктах України. Підпільники, з документами членів районної управи, зупинилися в невеличкому селі. Біль гнітить їх серця, на них дивляться як на зрадників. Коротке оповідання… Дві коротких зустрічі з незнайомкою: одна - в тилу ворога, інша – в партизанському загоні. Як тільки важливо людині сказати те, що живе в серці, бути тим, ким ти є насправді.На війні був кореспондентом армійської та фронтової газет.. Брав участь у боях при обороні Одеси, Севастополя. Нагороджений бойовими орденами і медалями, війну закінчив у званні капітана третього рангу. Після війни повністю посвятив себе літературній роботі, займаючись цією справою до останнього дня свого життя.

 • На війні був кореспондентом армійської та фронтової газет.. Брав участь у боях при обороні Одеси, Севастополя. Нагороджений бойовими орденами і медалями, війну закінчив у званні капітана третього рангу. Після війни повністю посвятив себе літературній роботі, займаючись цією справою до останнього дня свого життя.Назву збірці дало оповідання Кучера В. “Вогневий поріг”.

 • Назву збірці дало оповідання Кучера В. “Вогневий поріг”.

 • На різних фронтах воювали батько і син. “Батько прийшов з Берліна, а син - з Будапешта”. Тяжкими були шляхи війни, але яке це велике щастя – повернутися живим з фронту.Під час Другої світової війни брав участь у боях за Київ. Олекса Десняк писав про боротьбу народу проти фашистських загарбників. Сюжети творів письменника відзначаються чіткістю, конкретністю і лаконізмом. Загинув 25 травня 1942 року на Харківщині.

 • Під час Другої світової війни брав участь у боях за Київ. Олекса Десняк писав про боротьбу народу проти фашистських загарбників. Сюжети творів письменника відзначаються чіткістю, конкретністю і лаконізмом. Загинув 25 травня 1942 року на Харківщині.

Пам’ять про війну, її сувора правда, залишаються з нами, як найбільший за силою духа приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя.

 • Пам’ять про війну, її сувора правда, залишаються з нами, як найбільший за силою духа приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя.
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка