Дж. Леннон, П. Макартні. "Вчора" "Скачати 62.91 Kb.
Дата конвертації05.02.2019
Розмір62.91 Kb.
ТипУрок

Музичне мистецтво, 7 клас.

Урок 21.

Тема: Дж. Леннон, П. Макартні. “Вчора” (“Yesterday”). Особливості сучасних музичних явищ (поп). «Бабине літо” у виконанні Д. Дассена; пісня Р. Паулса “Маестро” у виконанні А. Пугачової, «Паризьке танго» у виконанні М. Матє, «Мрії збуваються», «Криша дома твоего» Ю.Антонова.

Мета:

Хід уроку.  1. Музичне вітання

  2. Розспівування.

  3. Вивчення нової пісні.

 Слухання пісні «Уesterday» («Вчора») у виконанні гурту «Бітлз».

Учитель. Минулого року ми вже слухали та виконували одну з пісень легендарного ліверпульського квартету «Вeatles» — пісню «LetItBe» («Хай буде так»). А цього разу ми будемо вивчати ще одну з найвiдоміших пісень, яку написали Джон Леннон і Пол Маккартні. Вона має назву «Уеsterday» («Вчора»).

а) Слухання пісні «Уеsterday» («Вчора»).

Запитання до учнів після слухання пісні  • Чим пісня «Уеsterday» відрізняється від джазової музики, що звучала на цьому уроці?

  • Якими є її характер, образний зміст, особливості виконання?

  • Який, варіант тексту ви оберете для розучування- англійський чи український?


б) Розучування пісні «Вчора» згідно з обраним текстовим варіантом.

  1. Особливості сучасних музичних явищ.

Уявіть, що кожен із вас — режисер свята «Пісні зарубіжної естради». Які пісні ви включили б до концертної програми? Якою : бачите афішу до концерту як художник?

 5. Мотивація навчальної діяльності учнів.Хто не знає Парижа? Важко і знайти людину, яка б не мріяла пройти по вулицями, бульварами. І ось нагода — ми вирушаємо на міжнародну конференцію «Зірка французької естради». Наш гід по Франції (називає ім'я) та знавці французької естради (називає імена). Згадаймо вірш французького поета П’єра Беранже:

Не згасає наша слава,

Ми чаруємо весь світ.

Звідусіль кричать нам: «Браво!»

Наш Париж— кумир для всіх...

Париж — місто музики й поезії, місто надій і кохання, місто композиторівЖ.Бізе, М. Равеля, К. Дебюссі. Його вулицями свого часу ходили Ж. Санд, Ф. Шопен, І. Тургенєв.
Його красі присвячені світові художні шедеври, наприклад оперета «Фіалка Монмартра» І. Кальмана. Окрасою, символом Парижа стала Ейфелева вежа.
Що вам відомо про французьку естраду, її зірок, традиції жанру «щансон»?
Цим питанням присвячена конференція, у якій ми будемо брати участь.
Французька естрада сформувалася на межі XIX—XX століть і походить від традиції жанру «шансон», що виникла ще в XV— XVI століттях.
Звернімося до словника 
Шансон (фр.chanson — пісня) — французька лірична пісня — народна та естрадна, що має різноманітні жанрові й історичні різновиди.
Виконували французькі пісні (шансон) співаки, які часто були авторами слів і музики.

Шансоньє (фр. сhansonier — співак) — французький естрадний співак, часто — автор тексту й музики пісні.

  1. Слухання пісні «LeteIndien» («Бабине літо») Джо Дассена.

Учень-«музикознавець» (група «Джо Дассен»). Джо Дассен — одна з найвизначніших постатей в історії французької музики. Його пісні, що розійшлися мільйонними тиражами ще за його життя, вже понад 20 років звучать на французькому радіо.
Джо Дассен почав свою кар'єру в США зі співу класичного французького шансону. Народився він у 1938 році в Нью-Йорку в родині актора та режисера, російського єврея і скрипальки угорського Походження.
У 1950 році родина переїхала до Парижа, але через 6 років Джо Дассен повернувся до США,

закінчив університет і отримав докторський науковий ступінь. Під час навчання Джо заробляв собі на життя, працюючи кухарем,прибиральником та слюсарем, а в 1958 році — почав працювати діджеєм у місті Детройті.
У США Джо Дассен познайомився з багатьма відомими представниками шоу-бізнесу, зокрема зі співаками Пітом Сігером та Бобом Діланом.
У 1960-ті роки Джо повернувся до Франції і в 1965 році записав свій перший сингл. Наступного року про нього вже говорили як про зірку першої величини. Цьому сприяла співпраця з композитором Жаком Пле та відомим співаком Сальваторе Адамо.
Низький, глибокий голос, природна елегантність та екзотичне американське походження приваблювали слухачів. Незабаром він виступив на сцені «Олімпії» з великим успіхом. На початку 1970-х років співак очолював хіт-паради французької естради.

6.Слухання музики. М. Матьє. Паризьке танго.

Бесіда за прослуханим твором.7. Слухання пісні Р. Паулса «Маестро» у виконанні А. Пугачової.

а) Виступ учня-«музикознавця» (Латвія).

Раймонд Паулс — латвійський композитор і піаніст, чия творчість широко відома й популярна на його батьківщині та за її межами.

Він — ініціатор започаткування пісенного фестивалю молодих виконавців у Юрмалі, відомий політичний діяч у своїй країні.

Народився Раймонд Паулс у Ризі, столиці Латвії, у родині склодува. Займатися музикою почав із трьох років — у дитсадку, музичній шкоді, потім у Латвійській консерваторії. Тривалий час Р. Паулс виступав як піаніст у різних естрадних оркестрах. Популярність йому як композитору принесла пісня «Листя жовте» (1976 р.), яку ви вже розучували. Композитор написав багато пісень, що відразу ставали хітами, для відомих естрадних співаків — Валерія Леонтьєва, Лаймц Вайкуле та інших, а також створив музику для ряду спектаклів, теле- й кінофільмів.

Особлива сторінка— співпраця з Аллою Пугачовою. Для неї композитор написав пісні «Маэстро», «Старинные часы», «Миллион алых роз», «Без меня».

Послухаймо пісню Р. Паулса «Маестро» у виконанні Алли Пугачової.

б) Слухання пісні. «Маестро».

— Що хотіли сказати своєю піснею композитор та відома співачка?

—Що вам відомо про творчий шлях співачки?

8. Виступ учня-«музикознавця» із Росії.

Я хочу розповісти вам про співачку й композитора, творча діяльність якої відзначена державною нагородою — орденом «За заслуги перед Отечеством», мегазірку російської естради, улюблену виконавицю Росії та інших країн - Аллу Пугачову.

Народилася Алла Пугачова у Москві в 1949 році. За освітою вона хоровий диригент і театральний режисер.

Почала співати в липецькому вокально-інструментальном ансамблі «Москвичи», далі — в оркестрі під керівництвом Олег Лундстрема та ансамблі «Веселые ребята».

Перші великі перемоги:  • 1974р.— лауреат Всесоюзного, конкурсу артистів естради;

  • 1975р.— «Гран-Прі» на міжнародному Конкурсі «Золотий Орфей» за пісню «Арлекіно»;

1978р.— «Все могут короли» на Сопотському фестивалі в Польщі (найвища нагорода).

Багаторічна творча співпраця з Раймондом Паулсом принесла їй великий успіх. Яскраві концертні програми «Монологи співачки», «Прийшла и говорю », «Різдвяні зустрічі», чудові кінофільм за участю Алли Пугачової — результат співпраці талановитої співачки й композитора Р. Паулса.
Алла Пугачова — автор багатьох пісень, які виконувала й вона сама, й інші естрадні співаки.
Діапазон образів у піснях Пугачової дуже широкий — від драматичних до жартівливих. Вона чудово виконує і поп-, і рок- і фольк музику. Улюблена тема співачки — жіноча доля з її радощами й печаллю, розлуками та зустрічами, надіями та сподіваннями. Кожна пісня у її виконанні — це витвір мистецтва, спосіб самовираження й спілкування з людьми.

— Які пісні Р. Паулса та співачки А. Пугачової ви можете згадати? (Відповіді учнів.)

9.Слухання творів «Мрії збуваються», «Крыша дома твоего» Ю. Антонова.

Бесіда за прослуханими творами.

10. Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

11. Підсумок уроку.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка