Дитинство та роки навчання Івана ФранкаСкачати 11.11 Kb.
Дата конвертації28.02.2019
Розмір11.11 Kb.

Дитинство та роки навчання Івана Франка

Іван Франко народився в селі Нагуєвичі, Львівської області 27 серпня 1856 року в селянській родині. Сім’я, в якій народився Іван Франко не належала до категорії зовсім бідних, адже батько тяжко працював ковалем і утримував не тільки свою сім’ю, а й всю родину.

Своє навчання Іван Франко розпочав з початкової школи, в селі Ясениця-Сільна, потім навчався при василіанському монастирі, а далі вступив до Дрогобицької гімназії. По закінченню гімназії Іван Франко продовжив навчання у Львівському університету

Коли хлопчикові виповнилось дев’ять років пішов з життя його батько, який для сина був найближчим порадником, і життя майбутнього письменника стало далеко не легкими. В своїх оповіданнях він передає окремі моменти свого життя. З таких творів, як «Грицева шкільна наука», «Олівець» ми дізнаємось, як деколи доводилось важко юному таланту.

Будучи учнем Дрогобицької гімназії, Франко уже в той час виявляв феноменальні здібності. Він мав таку унікальну пам'ять, що йому було достатньо один раз послухати урок і він міг майже дослівно переповісти всю інформацію своїм друзям.

Останні роки життя Івана Франка

Останні роки свого життя він тяжко хворів, його переслідував страшенний біль, але він не відступав і продовжував творити. За цей складний час він зумів зробити понад дві сотні різних поетичних перекладів та переспівів.А 28 травня 1916 р. великого митця України не стало. Він помер у Львові і був похований на Личаківському цвинтарі, а на могилі встановили скульптуру Каменяра.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка