Дійові особи: учитель,вихованці,ведмедик Добряк, дівчинка Любов, дідусь -чарівник, читець 1, читець ОбладнанняСкачати 84.75 Kb.
Дата конвертації05.02.2019
Розмір84.75 Kb.

Мета: ознайомити учнів з поняттям добра; пояснити, що значить бути добрим, яким повинен бути добрий вчинок; розвивати в дітей бажання жити у світі добра , робити безкорисливі вчинки; виховувати у дітей моральність, доброзичливість, дбайливе ставлення до інших.

Дійові особи:  учитель,вихованці,ведмедик Добряк, дівчинка Любов, дідусь -чарівник, читець 1, читець 2.

Обладнання:  комп’ютер, запис мультфільму «Дбайливі ведмедики. Країна доброти, малюнок сонечка, промінчики сонця,картки зі словами для гри «Добрий світ», плакати на тему «Добро», запис пісні «Дорогою добра».

Учень: Чи правильно говорять,

що за зло треба платити добром?

Учитель : А чому ж тоді платити за добро?

За зло треба платити по справедливості,

а за добро – добром.Хід заняття

1. Організаційний момент

Привітання.

2. Повідомлення теми та мети виховного заходу

Слово вчителя:

Любі діти! Сьогодні ми помандруємо до чарівного світу добра. На цьому занятті ви згадаєте, що ж головне в цьому слові, як ми повинні жити для того, щоб творити добро й ніколи не чекати винагороди за це. Якщо кожен з присутніх – доброзичлива людини,то добро повернеться до вас сторицею.

А зараз зануримось у мальтиплекаційний світ, де живуть чемні й виховані тваринки, переглянувши мультфільм « Дбайливі ведмедики. Країна добра.»

Перегляд фрагменту з мультфільму

3. Мотивація виховної діяльності вихованців.

У класній кімнаті зявляється ведмедик Добряк

Ведмедик:

Добридень, дітвора. Я – ведмедик Добряк з країни добра. Це країна, у якій ми живемо з моїми друзями. Кожен житель цього прекрасного місця випромінює тільки добро й красу. Тут панує добро й зовсім немає зла, але навіть у нашому світі ведмедики стикаються з різними складними ситуаціями: то хтось загубився, то виліз на дерево і не може злізти , або ж втратив свій будинок,чи взагалі захворів. Дбайливі ведмедики відразу дізнаються, якщо в країні щось відбувається не так і поспішають на допомогу.

Я дізнався, що сьогодні у вашій школі проходитиме свято доброти, і мені закортіло з вами поспілкуватись.

Учень:

Скажи, ведмедику, чи правда, що добро - це безкоштовна річ? І чи тільки воно для друзів?Ведмедик:

З чого ти, мій юний друже, це взяв? Адже добро від щирого серця я роблю не тільки собі, але й рідним людям. Тому що їх люблю і не хочу, щоб вони віддячували мені за нього, бо це – неправильно . Добро ніколи не матиме ціни , тому що це не цукерка і не іграшка, щоб за нього сплачувати.

Скажіть, школярики, а які ж прояви людської  сердечності знаєте ви ?

Діти( виносять заготовлені хмарки, розвішують на дошці)

Добро

Вдячність

Щедрість

Чесність

Толерантність

Терпимість

Милосердя

Любов

Ведмедик:

Тепер я бачу, що ви гарні дітки і будете творити добро на цій землі. А мені вже час додому. На мене чекають нові добрі вчинки. Бувайте! Я сподіваюсь, що ми ще зустрінемось.4. Актуалізація опорних знань учнів.

Учитель:

Діти, вам сподобався ведмедик Добряк?

Що нового ви дізналися від нашого гостя?

Давайте на основі отриманих знань створимо сонечко добра.(На дошці розташоване сонечко, яке не має промінчиків. Діти повинні вдихнути життя в сонечко.)

Учитель:

Діти, поміркуйте про все те добро, що ви можете зробити для того, щоб жити в мирі й злагоді . Кожен добрий вчинок, про який ви напишете, подарує сонечку новий життєвонеобхідний промінчик.(Створення сонечка добра: діти пишуть на аркушах добрі вчинки и розташовують їх на дошці.)

Учитель:

А для того, щоб наше сонечко ожило , треба протягом тривалого часу втілювати написане в життя.( Звучить мелодія із мультфільму « Анастасія» )

Інсценівка казки « Доленосний вибір або справжня подруга»

Жила – була на Землі гарненька дівчинка на ім’я Любов. Не весело їй було жити на світі без подружки. Ось і звернулась вона до наймудрішого дідуся-чарівника, який прожив уже більше ста років:

- Допоможіть мені, дідусю, вибрати подружку, щоб я могла дружити з нею все життя.

Подумав чарівник і сказав:

- Приходь до мене завтра вранці, коли заспівають перші пташки і роса ще не зійде.

Уранці, коли яскраве сонечко освітило землю, прийшла Любов на призначене місце і побачила: стоять на лісовій галявині п’ять вродливих дівчат.

- Ось, вибирай! - сказав чарівник. - Одну звати Радість, іншу – Вдача, третю – Краса, четверту – Чесність, а п’яту, найскромнішу, – Доброта

- Усі вони по-своєму такі прекрасні, - розгублено обізвалася Любов, - не знаю, кого й вибрати.

- Твоя правда, - погодився чарівник, - вони всі хороші! І ти ще не раз зустрінешся з ними протягом життя, а, можливо,- дружитимеш. Але доленосний вибір зробити треба, бо саме вибрана чеснота і стане твоєю подругою на все життя.

Підійшла Любов до дівчат ближче і заглянула кожній у самісінькі очі. На мить замислилась, а потім, не вагаючись, простягла дівчині на ім’я Доброта свою руку.( Звучить мелодія чарівної ліри )

Обговорення казки

Учитель:

- А кого вибрали б ви?

- Чому, на вашу думку, Любов зупинила свій вибір саме на Доброті? (Бо добро й милосердя - це чесноти, які доповнюють одна одну)

5. Закріплення умінь та навичок

Учитель:

Любі друзі! А ви коли-небудь створювали казки? Якщо ні, то зараз ми з вами навчимося цьому чарівному дійству.Гра «Добрий світ»

( 1 )Учитель об єднує учнів у групи і роздає їм картки з різними словами, наприклад: літак, потяг, будинок, ліс, річка і т. д.; 2) учні мають вигадати і намалювати казку про добрий літак; 3 ) за малюнками представники різних груп розповідають свої казки )

Творче завдання «Добре серце»

На дошці заздалегідь написані приказки:

  1. «Світ не без добрих людей».

  2. «Добрим серцем світ тримається».

( Учитель об єднує  дітей в пари. Діти мають скласти невеличкі інсценівки-діалоги про те, як друзі Мурашка й Соловейко допомагають лісовим мешканцям у скрутну хвилину.)

6. Заключна частина заняття

Читець 1:

Ти усміхнися небу,

усім, хто біля тебе:

і братику й сестричці,

і сонечку й травичці.

Люби усіх довкола,

удома та у школі,

і ця любов із Неба

повернеться до тебе.

Читець 2:

Прощай дрібні образи

і помирись одразу.

Хто вміє всім прощати,

сильнішим здатен стати.

Твори добро, дитино,

і у твоїй родині

воно знайде домівку

віднині і довіку.

Звучить мелодія чарівної ліри - з являються 4 чесноти з казки про дівчинку Любов, виводячи 5 – Доброту. Кожна тримає стрічку з віночка Доброти.

Діти разом з казковими героїнями виконують заключну пісню «Дорогою добра»

Краса

Запитай у життя суворого,

Якою йти дорогою,

Куди по світу білому

Відправитися зранку?

Іди слідом за сонцем,

Хоч цей шлях незнаний,

Разом:Іди, мій друже, завжди йди

Дорогою добра.Вдача

Забудь свої турботи,

Падіння і злети,

Не хникай, коли доля себе

Веде не як сестра.

Але якщо з одним так,

Не надійся на диво,

Разом: Поспішай до нього, завжди веди

Дорогою добра.Чесність

Ах, скільки різних

Сумнівів і спокус,

Не забувай, що це життя,

Не дитяча гра.

Ти геть жени спокуси,

Засвой закон негласний.

Разом:Іди, мій друже, завжди йди

Дорогою добра.Радість

Запитай у житті суворої,

Якою йти дорогою,

Куди по світу білому

Відправитися з ранку?

Ти геть жени спокуси,

Засвой закон негласний,

Разом: Іди, мій друже, завжди йди

Дорогою добра.Слово вчителя

Добро – світле і приємне почуття, яке дарує посмішку, приносить радість і злагоду в наші домівки. Іноді воно викликає завмирання серця. Його можна порівняти зі шматочком щастя.

У всіх своє визначення добра. Його творити зовсім не просто, адже в сучасному матеріальному світі майже всі думають виключно про себе та свої інтереси. Чимало люду не хоче помічати потреб інших, нуждених. А, насправді, багатьом з них досить теплого слова та простої щирої посмішки, бо саме добро проявлене від чистого серця, повернеться до кожного з нас сторицею.
Творити добро, бути доброзичливим – це важка, але гідна справа. І я впевнена, що ви, діти, сумлінно виконаєте її на «12» !

Успіхів вам, мої дорогі!Із малюнків учнів учитель організовує виставку «Добрий світ навкруги нас».

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка