Десять Заповідей [ДБ17]Скачати 138.49 Kb.
Дата конвертації11.05.2018
Розмір138.49 Kb.
ТипЗакон


Християнські церкви Бога

[ДБ17]

Десять Заповідей [ДБ17]
(Видання 1.0 20020214-20020214)
Христос, як Ангел Заповіту, дав Мойсею на горі Синай закон. Він сказав, що це закон, даний на всі часи. Десять Заповідей є духом і метою Божого Закону.
Christian Churches of God

PO Box 369, WODEN ACT 2606, AUSTRALIA

E-mail: secretary@ccg.org


(Всі права захищені 2002 Betty Johnson and Wade Сох)

(Tr. 2004)
Ця робота без змін і пропусків може вільно копіюватися і розповсюджуватися. Вказівка імені і адреси видавця, а також збереження знака авторських прав є обов'язковими. Поширювані копії безкоштовні. Короткі цитати можуть включатися в критичні статті або рецензії без порушення авторського права.
Ця робота є доступною в Інтернеті за адресою:
http://www.logon.org and http://www.ccg.org

Десять Заповідей [ДБ17]


Коли ми бачимо червоний сигнал світлофора, як ми чинимо? Ми зупиняємося. Чому? Тому що це закон. Для чого існує цей закон? Для збереження людського життя.
У всіх батьків для їх дітей існують закони, чи не так? Ми всі знаємо про закони, які даються нам батьками, навіть якщо іноді ми не дотримуємо їх. Для чого вони створюють їх для нас? Вони хочуть, щоб з нами не відбулося ніщо поганого. Закони існують, щоб захистити нас. Це і є причиною того, чому наш люблячий небесний Отець дав нам Свої закони – їх дали для нашого порятунку. Бог дав нам Десять Заповідей з тієї ж причини, з якої батьки встановлюють для нас правила. Він любить нас і тому прагне не дозволити нам принести шкоду оточуючим і самим собі.
Перед тим, як дати заповіді, Бог звернувся до Ізраїлю. Вихід 19, стих 5:
Вихід 19:5 а тепер, коли справді послухаєте Мого голосу, і будете дотримувати заповіту Мого, то станете мені власністю більше всіх народів, бо вся земля – то Моя!
В Виході 34:28 ми бачимо, що про Десять Заповідей Бог говорить як про «слова заповіту».
Вихід 34:28 І був він там с Господом сорок день і сорок ночей, хліба не їв і води не пив. І написав на таблицях слова Заповіту, - Десять Заповідей.
Якщо ми зараз повністю коритимемося Йому і слідуватимемо Його заповіту, Він благословить і захистить нас, як обіцяв тоді.
Хоча в Біблії міститься багато законів, десять заповідей є центральними положеннями, оскільки вони є проявом любові, перш за все до Бога, а також до ближнього. Вони є для Бога настільки важливими, що Він не тільки сповістив про них людям, але і двічі написав їх своїм перстом (2М 31:18). Якщо вони є такими важливими для Бога, вони повинні стати основоположними і для нас.
Чи багато хто з нас здатний назвати ці десять заповідей? Якщо ми не знаємо їх, як ми можемо чекати, що ми слідуватимемо Божій волі.
Зараз ми прочитаємо ці десять заповідей, щоб розібратися, що ж вимагає Бог від людей у всіх країнах, у всі часи, незалежно від того, молоді вони або старі. Потім ми обговоримо їх, щоб зрозуміти, яким чином вони можуть бути застосовні до нашого життя. Ми можемо прочитати їх в Виході 20 і Повторенні закону 5.
(Якщо ви займаєтеся групою - краще читати заповіді по черзі).
Вихід 20:1-17

1 І Бог промовляв всі слова оці, кажучи:

2 Я – Господь, Бог твій, що вивів тебе з єгипетського краю, з дому рабства.

3 Хай не буде тобі інших богів передо Мною!

4 Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею.

5 Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я - Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене.

6 І що чинить милість тисячам поколінь тих,хто любить Мене, і хто держиться Моїх заповідей.

7 Не призивай Імення Господа, Бога твого надаремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його ймення надаремно.

8 Пам'ятай день суботній, щоб святити його!

9 Шість день працюй і роби всю справу свою.

10 А день сьомий - субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій, та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх.

11 Бо шість днів творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив; тому поблагословив Господь день суботній і освятив його.

12 Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!

13 Не вбивай!

14 Не чини перелюбу!

15 Не кради!

16 Не свідкуй неправдиво на свого ближнього.

17 Не жадай дому ближнього свого; не бажай жони ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що ближнього твого


Давайте розглянемо тепер кожну з них окремо, щоб ясно зрозуміти, про що Господь говорить нам.
І. Я – Господь, Бог твій, що вивів тебе з єгипетського краю, з дому рабства. Хай не буде тобі інших богів передо Мною.
Ізраїльтяни залишалися в рабстві в Єгипті протягом більше 400 років. Вони жили серед єгиптян, у яких практикувалося многобожжя. Боги існували у всіх сферах їх життя: покровителі худоби, погоди, урожаю і т.п. Коли Ізраїльтяни прийшли до Єгипту, у них був тільки єдиний Бог, проте скоро вони звернулися до вірувань єгиптян і почали поклонятися тим же богам, що і єгиптяни. Бог врятував їх від неуцтва і гріху. Сін (англ. Sin позначає гріх) був Богом Місяця, ідолу якого поклонялися як Золотому Тельцю. Бог сказав їм не мати інших богів, оскільки він поставив заповіт з Авраамом, їх предком про те, що вони будуть поклоняться Йому і нікому більше.
Наш Бог це те, що завжди повинне бути в нашому житті на першому місці. Бог говорить нам про те, що ми повинні ставити Його над усе і прислухатися, перш за все, до Його слів, а вже потім до всіх інших. В багатьох місцях в Біблії Він говорить нам, що, якщо ми дійсно любимо Його, то повинні слідувати Його заповідям. Його заповіді покликані захистити нас від нещасть.
Бог називав Аврама Своїм "другом" (2Хр 20:7, Іс 41:8, 1Цар 2:23 ), а Давида називав "чоловік за серцем Моїм" (Дії 13:22). Ці люди були зразком покори Богу, і Бог винагороджував їх за це. Коли ж вони не слухалися Бога, то були покарані. Було б добре прочитати про життя Давида і Аврама і порівняти, що відбувалося з ними після того, як вони слухали словам Бога, і що траплялося, коли вони Його не слухалися.
Важливо зрозуміти, що покарання не завжди слідує негайно після нашої провини, проте помилково думати, що наш гріх залишиться непоміченим. Все, скоюване нами, має свої наслідки, і Бог хоче, щоб ми думали перш, ніж діяти. Потрібно подумати: Чи не "йдуть мої дії врозріз із законом Божим?"
ІІ. Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я - Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене. І що чинить милість тисячам поколінь тих,хто любить Мене, і хто держиться Моїх заповідей.
В цій заповіді абсолютно чітко забороняється поклоніння будь-яким статуям або розп’яттям (хресту), або зіркам Давида, або будь-якому іншому образу, який може використовуватися в богослужіннях. Не можна поклонятися чомусь або комусь, окрім Бога. Деякі говорять, що їх кумирами є якась рок-зірка, спортсмен або зірка кіно. Люди, які говорять це, порушують другу Заповідь. Ми не повинні мати кумирів. Також в нашому поклонінні Богу не можна використовувати будь-які зображення або образи.
У нас можуть бути герої, тобто люди, якими ми можемо захоплюватися і брати з них приклад, проте вони не можуть зайняти місце Бога в нашому житті. Пригадайте інші випадки, коли місце Бога могло бути зайнятим людиною.
III. Не призивай Імення Господа, Бога твого надаремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його ймення надаремно.
Ім'я Бога є священним. Воно означає того, ким Він є, і що саме Він робить (символізує Його єство і діяння). Це ім'я повинне вимовлятися зі всілякою пошаною, благоговінням і трепетом, у жодному випадку не зі злобою, як жаргонний вираз або богохульство (лайливі слова).
По суті ми хулимо ім'я Бога, називаючи себе християнами і, проте, поступаючи врозріз з тим, що говорить Біблія. Коли ми стверджуємо, що є християнами, а в той же час брешемо, крадемо і порушуємо всю решту заповідей, ми знеславлюємо Його ім'я. Наші дії повинні нести Його імені честь, а не ганьбу.
В багатьох фільмах або телепередачах, а також в мові людей, з різним способом життя, ім'я Бога вживається часто невиправдано. Ті, хто чинять так, за словами Бога, не залишаться безневинними. Ще один приклад того, коли ім'я Бога вживається марно, це євфемізми (це означає заміна образливого слова необразливим). Наприклад, замість "Бог" говорять "сили небесні", а замість "Боже мій" вживається "Боже". Такі вирази вживати не можна. Вони є євфемізмами для того, що насправді хочуть виразити люди.
IV. Пам'ятай день суботній, щоб святити його! Шість день працюй і роби всю справу свою. А день сьомий - субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій, та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх. Бо шість днів творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив; тому поблагословив Господь день суботній і освятив його.
Четверта Заповідь завершує першу частину десяти Заповідей, в яких мовиться про те, як Бог хоче, щоб Його шанували. Ця заповідь є заповіддю, яка частіше за все не береться до уваги і ставиться людством під сумнів. Для того, хто не слухається волі Божої, не має великого значення, який з днів вважати священним.
Проте, послухайте, що говорить Всемогутній Бог про суботу в Виході 31, віршах 13-17:
Вихід 31:13-17 А ти промовляй Ізраїлевим синам, говорячи: „Тільки суботи мої будете пильнувати, бо це знак поміж Мною та поміж вами для ваших поколінь, щоб ви познали, що Я – ГОСПОДЬ, що освячує вас! І будете пильнувати суботу, бо вона святість для вас. Хто опоганить її, той конче буде забитий, бо кожен, хто робить в ній роботу, то буде стята душа та з-посеред народів її. Шість день буде робитися праця, а дня сьомого – субота відпочинку від праці, святість для ГОСПОДА. Кожен, хто робить роботу за суботнього дня, той конче буде забитий! І будуть Ізраїлеві сини додержувати суботу, щоб зробити суботу вічним заповітом для своїх поколінь. Це знак навіки поміж Мною та поміж Ізраїлевими синами, бо шість день творив ГОСПОДЬ небо та землю, а дня сьомого – перервав працю та спочив”.
Це було законом тоді, і залишається істинним зараз, оскільки Бог незмінний (Євр 13:8). Це є знаменням між Богом і Його людьми на всі часи. Це означає, що ми - люди Бога, і дозволяє Богу дізнатися: хто ж ми є насправді. Люди, що не почитали сьомий день, суботу, священним днем, не знають Бога, оскільки саме святкування суботи ріднить нас з людьми Бога. Бог бачить слухняних Йому в суботу, а ми, поклоняючись Йому, можемо відчувати Його присутність.
Давайте прослідкуємо, коли і чому субота була освячена, в Бутті 2:1-3.
Буття 2:1-3 І були скінчені небо й земля, і все воїнство їхнє. І скінчив бог дня сьомого працю Свою, яку Він чинив. І Він відпочив у дні сьомім від усієї праці Своєї, яку був чинив. І поблагословив Бог день сьомий, і його освятив, бо в нім відпочив Він від усієї праці Своєї, яку, чинячи, Бог був створив.
Після завершення створення фізичного світу Бог створив людину, а потім створив для людини суботу (Мр 2:27). Субота була створена не тільки для Ізраїлю, а і для всіх людей на землі. Він почив цього дня, і зробив цей день священним. І нам Він заповідав цього дня спокій і освячення суботи. Ніде в Біблії ми не знаходимо згадки про те, що це правило було змінено Богом. І Ісус Христос, і апостоли шанували суботу. Апостол Павло говорив, що ми повинні слідувати його прикладу так само, як він слідував прикладу Христа (1Кор 11:1).
Субота (сьомий день тижня) - це день, який був освячений Богом, і лише Бог має право освячувати якийсь день, людина ж не може робити це. Людина може лише вирішити для себе, покорятися Богу або не слухатися Його.
Коли Бог говорить про те, що субота повинна бути днем спокою, це не означає, що цей день повинен бути проведений в неробстві. Це день, призначений для урочистої зустрічі зі своїми братами по вірі. Цього дня ми повинні поклонятися нашому Творцю, присвячувати йому свій час, прагнучи стати до Нього ближче і пізнати Його. Субота призначена для того, щоб забути на якийсь час про побутову рутину і звернутися до духовного очищення.
Яким чином треба освячувати день суботній? Потрібно збиратися разом, щоб підносити молитви Богу, пізнавати Його, ставати ближче до Нього через спілкування з іншими, хто вірять так само, як і ми, через сумісні співи і молитви. В Книзі пророка Ісаії 58:13-14 мовиться, що Бог хоче, щоб субота була для нас відрадою. Щоб виконати цю волю Бога, ми повинні завчасно готуватися до неї. Ми не повинні зустрічати цей день непідготовленими. На протязі шести днів, в той час, як ми виконуємо наші повсякденні обов'язки, у нас є можливість розмірковувати і належним чином підготуватися до суботи.
Що означає неповагу до суботи? Це означає виконувати якусь роботу, примушувати інших виконувати її за нас (наприклад, йти в ресторан, щоб поїсти), бути стурбованим власними думками і турботами, замість того, щоб повністю присвятити цей день Богу.
В Біблії про святкування суботи говориться немало. Нам потрібно знати, яке значення Бог вкладає в суботу, створену Ним для нас, і чому. Ми не вільні займатися цього дня тим, чим нам заманеться. Дивися також статтю День суботи [ДБ21].
V. Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!

Перш за все, зверніть увагу на те, що п'ята заповідь є першою, в якій міститься обіцянка про те, що наші дні на землі можуть бути продовжені. Яким чином поважне відношення до батьків може продовжити наші дні? По-перше, якщо ми покоряємося своїм батькам, ми не потрапимо у владу таких згубних вад, як наркотики, секс, брехня, крадіжка, обман і інших згубних пристрастей. Крім того, Бог благословляє нас, якщо бачить, що ми поважаємо і шануємо наших батьків.


Дітям потрібно говорити про цю заповідь з найранішого віку, оскільки, якщо вони засвоять цю заповідь, їм буде легше в дорослому житті жити з пошаною до авторитетів, правил і законів - як законів Божих, так і законів світських.
Починаючи з п'ятої заповіді, Бог говорить нам полюбити ближнього, в той час, як перші чотири заповіді стосувалися любові до Бога. В Євангелії від Матвія згадуються перші чотири, а також шість заповідей, що залишилися:
Від Матвія 22:37:40 Він же промовив йому: „ЛЮБИ ГОСПОДА БОГА СВОГО ВСІМ СЕРЦЕМ СВОЇМ, І ВСІЄЮ ДУШОЮ СВОЄЮ І ВСІЄЮ СВОЄЮ ДУМКОЮ”. Це найбільша й найперша заповідь. А друга одинакова з нею: „ЛЮБИ СВОГО БЛИЖНЬОГО, ЯК САМОГО СЕБЕ”.
Ось таку відповідь дає Христос, коли Його питали про те, яка із заповідей є найважливішою. Ми можемо переконатися, що на цих двох заповідях, по суті, і грунтується весь Закон. як ми повинні шанувати батьків? Потрібно демонструвати нашу пошану до них, покорятися їм, бути з ними шанобливими і сердечними, треба слідувати їх прикладу так само, як вони слідують прикладу Бога. Перш за все Бог хоче нашої слухняності. Він говорить, що свою любов до Нього ми можемо довести тільки слухняністю, цього ж хочуть від нас і наші батьки.
VI. Не "вбивай."
Життя - це дорогоцінний дар Божий, і із створення життя як такого тільки Бог має право вирішувати, коли наше життя повинно закінчитися. Сьогоднішнє суспільство настільки віддалено зараз від Бога і Його заповідей, що вбивство показується людям в кіно і по телебаченню для розваги, а люди одержують від цього задоволення. Люди, які часто дивляться телебачення, щодня бачачи незліченні вбивства на екрані, звикають до них і стають байдужими до прояву жорстокості.
В розділі 5 Євангелія від Матвія Бог говорить нам, що навіть сердитися на ближнього свого - гріх. Шлях Бога - це шлях любові, а не боротьби. В Біблії дійсно мовиться про час гніву, але ми повинні бути упевнені в тому, що наш гнів направлений на несправедливість або гріховні діяння, а не на людину. Є деякі випадки, коли Бог дозволяє уряду засуджувати когось до покарання заради суспільного блага. Це не є порушенням шостої заповіді.
VII. Не чини перелюбу

Багато хто вважає, що ця заповідь відноситься лише до одружених людей, які можуть переступати свої шлюбні клятви, але це не так. Нам необхідно вчитися дивитися на ситуацію з погляду Бога, а не власної думки. Про що дійсно мовиться тут Богом, так це про те, що секс може бути можливий між людьми, що знаходяться в шлюбі, вся ж решта таких відносин суперечить закону Божому.


Це настільки суттєво в очах Бога, що Він говорить в Євангелії від Матвія 5:27-28
Від Матвія 5:27-28 "Ви чули, що сказано: "Не ЧИНИ ПЕРЕЛЮБУ". А Я вам КАЖУ, що КОЖЕН, хто на жінку подивиться з пожадливістю, вчинив з нею перелюб у серці своїм".
Він дуже ясно дає зрозуміти Свою точку зору щодо сексу поза шлюбом, питань більше виникати не повинно, як і додаткових пояснень.
VIII. Не кради

У кожного з нас є право на власність. Це право нам дано Богом, а у восьмій заповіді це право захищено. Ми маємо право володіти тільки тим, що заробили своєю працею або тим, що було принесено нам в дар. Якщо щось отримано яким-небудь іншим шляхом - це незаконно. Це торкається звань, грошей або речей. Бог наказує нам поважати права іншої людини, а також його власність в тій же мірі, в якій ми вимагаємо такої пошани до самих себе.


Є багато прихованих способів крадіжки, таких, наприклад, як неповна виплата заробленого за день, ухилення від роботи, на яку ми найняті, позика і неповернення вчасно. Ви і самі можете продовжити даний ряд прикладів.
В Книзі пророка Малахії 3:8-10 мовиться про те, яким чином ми можемо вкрасти щось, що належить Богу:
Малахії 3:8-10 Чи Бога людина обманить? Мене ж ви обманююте, ще й говорите: „Чим ми тебе обманили?” – Десятиною та приносами! Прокляттям ви прокляті, а Мене обманили, о люду ти ввесь! Принесіть же всю десятину до дому скарбниці, щоб страва була в Моїм храмі, і тим Мене випробуйте, - промовляє ГОСПОДЬ Саваот.
Є багато різних інших можливостей порушити цю Заповідь, що стосується крадіжки, так що ми маємо бути особливо пильні, обережні і повинні бути напоготові.
IX. Не свідкуй неправдиво на свого ближнього
Бог любить істину, слово Його - це істина. А ось те, що Бог ненавидить (Приказки 6:16-19).

Приказки 6:16-19 Ось шість ненавидить Господа, а ці сім – то гидота душі Його: очі пишні, брехливий язик, і руки, що кров неповинну ллють, серце, що плекає злочинні думки, ноги, що сквапно біжать на лихе, свідок брехливий, що брехні роздмухує, і хто розсіває сварки між братів!


Серед шести речей, які до душі Богові, дві - це брехня. Бог хоче, щоб ми завжди говорили правду. Ми повинні любити правду. Оскільки ми самі не любимо, коли про нас говорять неправду, Бог говорить нам не брехати і про інших. Це може знищити репутацію, зіпсувати характер, і добре ім'я.
В Євангелії від Івана 8:44 Ісус називає Сатану батьком брехні. Ми ж не хочемо слідувати його прикладу і впасти в гріх. У минулому ми, можливо, були винні в брехні, проте, тепер маємо покаятися і пригадати Приказки 12:22.
Приказки 12:22 Уста брехливі огида у ГОСПОДА -, а чинячі правду – Його уподоба.
Без допомоги Бога неможливо завжди залишатися з правдою, оскільки, як Він Сам говорить в Книзі пророка Єремії 17:9-10:
Єремія 17:9-10 Людське серце найлукавіше над все та невигойне, - хто пізнає його? Я ГОСПОДЬ, що досліджує серце, що випробовує нирки, щоб кожному дати згідно з путтю його, за плодом учинків його.
Якщо ми проситимемо Його про допомогу, її обов'язково нам нададуть.
X. Не жадай дому ближнього свого; не бажай жони ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що ближнього твого
Ця заповідь звернена навіть не до наших дій, а швидше до наших помислів. Всі гріхи беруть початок в серці (в думках). Ця заповідь означає, що Бога цікавлять не стільки наші слова і вчинки, скільки помисли.
Від Марка 7:21-23 Бо зсередини, із людського серця виходять лихі думки, розпуста, крадіж, душогубства, перелюби, здирства, лукавства, підступ, безстидства, завидющеє око, богозневага, гордощі, безум. Усе зле це виходить зсередини, - і людину опоганює!
" завидющеє око " (пожадливість) означає пристрасне неправедне бажання чого-небудь. Це зовсім не просто милування чимось, що належить іншому. Це відчуття грунтується на заздрості, яку породжує той факт, що хтось інший має те, чого не маємо ми. Це пристрасне бажання чогось, на що у нас немає ніякого права.
Щоб пересилити в собі пожадливість, ми повинні увірувати в те, що з Божою допомогою у нас буде все, щоб задовольнити наші законні потреби. Ми повинні покорятися Богу і тому, що Він допомагає нам, у всіх сферах нашого життя, оскільки тим, хто сподівається на Нього, Він обіцяє досконалий світ (Іс 26:3). Якщо ми сподіватимемося на Бога і виконуватимемо Його волю, Він не дозволить гріховним помислам і бажанням увійти до наших душ.
Як вже мовилося вище, всі десять заповідей можна звести до двох - полюбити Бога і полюбити ближнього свого. Слідуючи їм, ми станемо бажаними для нашого Отця.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка