Державний навчальний заклад «кіровоградське вище професійне училище №4»Скачати 159.23 Kb.
Дата конвертації24.05.2018
Розмір159.23 Kb.
ТипСценарій


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«КІРОВОГРАДСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ № 4»


Сценарій


методичного квесту

«У пошуках скарбів»

результат пошуку зображень за запитом

Підготувала:

методист

Червона Лариса Миколаївна
М. Кропивницький
2017 рік

Анотація.

У даній роботі представлений сценарій методичного квесту на тему виявлення професійних компетентностей педагогічних працівників, що атестуються. Матеріали містять опис процесу організації заходу, правила гри, завдання для всіх етапів проходження квесту, матеріали, необхідні для проведення заходу.

Навіщо потрібна технологія квесту у методичній роботі? Перед сучасною освітою стоїть завдання пошуку нових видів і форм організації методичної роботи з педагогами. Навчання має бути цікавим,розвивати самостійне критичне і творче мислення педагогів

"Технології ніколи не замінять вчителя.

Але вчитель,  який ефективно застосовує

технології для розвитку своїх учнів,

замінить того, хто ними не володіє"  -

Шеріл Нуссбаум-Біч. 
Мета: продемонструвати цікаву форму роботи з учнями, ознайомити педагогічних працівників з дидактичними можливостями гри, сприяти розвитку професійних якостей педагогів.
Обладнання: ПК, мультимедійний проектор, електронна презентація, електронні портфоліо педагогічних працівників, роздавальний матеріал для проведення гри.

Вступне слово.

Методист.

Шановні колеги!

ХХІ століття в усіх сферах життєдіяльності людини і суспільства в цілому висуває нові, раніше невідомі завдання. Це ставить перед людиною, а отже, і перед освітою – сферою, що готує молоде покоління до життя, – небачені раніше невідомі завдання. Зумовлено це переходом людства на перетині тисячоріч до нового типу цивілізації. Освіта ХХІ століття – це освіта для людини. ЇЇ стрижень – розвиваюча, культуротворча домінанта, виховання відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, вміє критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, використовувати набуті знання і вміння для творчого розв’язання проблем, прагне змінити на краще своє життя і життя своєї країни.

„Систему освіти мають забезпечувати кадри, здатні навчатися впродовж життя, здатні до творчої праці, до професійного розвитку” (Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті)


Слайд №1 (Додаток 1)

Епіграфом до нашого сьогоднішнього заходу я вирішила взяти слова Шеріл Нуссбаум-Біч "Технології ніколи не замінять вчителя. Але вчитель,  який ефективно застосовує технології для розвитку своїх учнів, замінить того, хто ними не володіє". Так, дійсно, будь які зміни треба починати з себе, зі своїх уроків. Яким же повинен бути сучасний урок? ЦІКАВИМ. А для цього існує багато різних форм його проведення. Одну з них ми сьогодні і продемонструємо. Це гра – квест.

СЛАЙДИ №2,3,4 (Додаток 1)

Чому ми вирішили обрати форму квесту для проведення педагогічних читань? Щоб кожен з вас зрозумів, що це можливо в рамках одного кабінету і в рамках одного уроку.

За мету ми поставили: продемонструвати цікаву форму роботи з учнями, ознайомити педагогічних працівників з дидактичними можливостями гри, сприяти розвитку професійних якостей педагогів.

Гра-квест є інноваційною формою роботи з учнями. Це – цікавий і, водночас, ефективний спосіб засвоєння учнями необхідних знань, умінь та навичок. Інтерактивні вправи, виконання яких передбачає участь у квесті, стимулюють інтерес учнів, забезпечують активне долучення всіх учасників, згуртовують колектив учнів.

Слайд №5(Додаток 1)

У міфології та літературі поняття «квесту» спочатку означало побудову сюжету – подорож героїв до певної мети через подолання труднощів. Наприклад, «Міф про 12 подвигів Геракла», де головному герою – Гераклу треба здійснити 12 подвигів, щоб здобути велику славу, стати безсмертним та отримати вдячну пам'ять у віках. Із сучасних літературних творів вам знайомий «Володар кілець».

Яку можливість дає така форма роботи, як квест?

Проведення квестів дає можливість розвивати творчу особистість як учня, так і педагога, дає можливість отримати нові знання, позмагатись з друзями, отримати подарунок.

Квест надає отримання внутрішньої та зовнішньої мотивації і спонукає до участі в ньому, а добре поставлені творчі завдання дозволяють створювати освітній контент, який можна використовувати на уроках.

Наші колеги, що будуть атестуватися у 2017 році, сьогодні стануть шукачами скарбів і відправляться у подорож у світ «Педагогіки та методики».

Щоб відправитись у таку експедицію, нам треба відібрати самих сміливих, відважних та наполегливих, що ми зараз і будемо робити. Претенденти, а це наші колеги, які будуть атестуватися у 2017 році, покажуть свої портфоліо, а ми разом будемо вирішувати, чи гідні вони того, щоб брати їх у цю подорож.

Ведуча.

Хто сказав, що усі таємниці розкриті,

І, що розум усе з'ясував і довів? Меж таланту немає!

Принаймні в освіті ще існує багато перлин та скарбів.

У новаторськім світлі сьогодні постане

Розмаїття ідей, неосяжних шляхів.

Ті, хто з гордістю носить ім'я Освітянин

Презентують свої надбання сьогоднішніх днів.

Отже, давайте познайомимося з героями сьогоднішньої гри. Хто бажає бути першим?

ПЕРЕГЛЯД ПОРТФОЛІО.

Після перегляду кожного портфоліо глядачі (члени педагогічного колективу) вирішують, чи варто свого колегу брати в експедицію.

Кожен учасник після презентації свого портфоліо витягає з конверту різнокольоровий папірець.


Ведуча. 

А тепер за кольорами учасники квесту об’єднуються у три команди. Команди обирають капітана та назву команди (зі словом ОДИН). На це вам відводиться 3 хвилини.Капітани презентують назви команд.

Ведуча. 

Вітаємо команди…

Не помилюся, якщо скажу, що результат квесту залежить не лише від підготовки команд, а й від їхнього бойового настрою та зібраності, але не останню роль відіграє сама фортуна. Тож нехай вона буде прихильна до всіх в однаковій мірі.

По дорозі ви, шановні учасники, як справжні шукачі пригод, зустрінетесь з розбійниками, які на вашому шляху будуть чинити складні перешкоди (у ролі розбійників ваші колеги).

Щоб їх подолати і знайти скарб, треба буде пройти шість таких перешкод. Хто першим подолає всі перешкоди, тому і дістанеться скарб. Але отримати скарб не так-то просто, необхідно бути активним, кмітливим, розумним, компетентним, професіоналом своєї справи. Кожна перешкода - це віроломне завдання, яке вам необхідно виконати.  

Наші розбійники - великі любителі  своєї професії, знавці педагогіки, методики, досвідчені викладачі та майстри виробничого навчання, тому і завдання для вас вони готували ретельно і дуже серйозно.

Слайд №6 (Додаток 1)

А зараз настав час познайомити всіх вас, шановні друзі, з умовами нашого квесту. Отже, кожна команда отримає маршрутний лист, у якому позначено станції – перешкоди, на яких ви будете виконувати різні завдання. Виконане завдання на кожній станції дасть вам змогу отримати фрагменти старих фотографій, які будуть пропуском на наступну станцію і з яких потім кожна команда на станції №6 складе фото и презентує його в оригінальній формі, що і буде вашим останнім завданням.

Мені залишилося тільки побажати командам проявити себе якнайкраще. Але залишається відкритим наш тил, який я пропоную захищати нашому психологу, якого ми залишимо на березі і який буде забезпечувати наш спокій і комфорт.

Запрошую капітанів отримати маршрутні листи (Додаток №2)(отримують )

Для проходження квесту нашим командам не потрібна фізична сила і спеціальні навички, зате знадобиться логіка і уважність до деталей, знання з педагогіки, методики, психології та професійні компетенції.

Учасникам належить знайти відповіді, розгадати всі тематичні загадки,

знайти ключі та скарб.

А теперзапрошуємо команди  у дивовижну подорож по пошуку скарбів.

Візьміть із собою гарний, позитивний настрій, почуття гумору та знання нормативних документів, методів, прийомів, технологій, методичних проблем.Команди розходяться на перші станції (перешкоди), а тим часом психолог проводить психологічну вправу по виявленню лідера в колективі з іншими членами педагогічного колективу.

Завдання: (Додаток №3):

Завдання №1

Згідно малюнків визначити ключову особу сьогоднішнього квесту (педагог, вчитель)

Завдання №2

Про яку педагогічну технологію йде мова? (за описом розпізнати)

Завдання №3

Створення педагогічного словника (з гумором!)

Урок

Журнал теоретичного навчання

Педрада
Завдання №4

По асоціації з малюнками назвати інноваційні технології.

Завдання №5

Загадки та завдання на логіку.

Завдання №6

Мозаїка « Фото для музею»

Після виконання всіх завдань команди збираються біля станції №6.

Ведуча.

Шановні учасники нашого квесту, ви подолали всі перешкоди. Ви показали, що вмієте працювати в команді, виявили знання інноваційних технологій, педагогіки, методики, продемонстрували свою ерудицію, компетентність та готовність до атестації. Всі команди гідно боролися за перемогу, але у кожному змаганні є переможці. Першою до фінішу дійшла команда «…»! Вітаємо їх! Вони мають право першими презентувати свої пазли – зібрану з фрагментів фотографію.

Потім презентують свої фото останні команди (на фото наше училище різних років - це те, що нас всіх об’єднало, де ми працюємо, наш спільний дім)

А тепер найвідповідальніший момент нашої гри. Переможці отримують шкатулку зі скарбом.

Методист та ведучий вручають капітану шкатулку.

Методист.

Першим завданням кожній команді треба було по асоціації з малюнками відгадати ту особу, яка буде головною у нашій грі. Всі команди відгадали, що це – педагог. Всі подальші завдання допомогли нам визначити, що він добре знає інноваційні технології, має почуття гумору, логічне мислення, що й допомогло відшукати скарб. Давайте відкриємо шкатулку і побачимо, що в ній. Першими відкривають шкатулку переможці (дістають новорічні іграшки з написами – рисами характеру сучасного педагога)

Але ми – команда і завжди кожен готовий поділитися своїм досвідом з колегами. Скарбів вистачить на всіх (діляться іграшками з усіма учасниками). А тепер давайте зачитаємо, що написано на кожній іграшці (риси сучасного педагога). То як на вашу думку, який найбільший скарб ви знайшли? Так, того педагога, який наділений саме такими рисами. У кожного з вас вдома стоїть новорічна ялинка. Додайте до своїх прикрас сьогодні ще одну – знахідку зі скарбу.

Ось і закінчилися ще одні наші традиційні педагогічні читання, але межі досконалості ще ніхто у світі не досяг. Тому у кожного з нас попереду нові відкриття, методичні злети, цікаві уроки та виховні заходи. «Якщо ви хочете, щоб педагогічна праця давала вчителю радість, щоб повсякденне проведення уроків не перетворилося в нудну,одноманітну повинність, ведіть кожного вчителя на щасливу стежку дослідження. Тут знахідки, відкриття, радощі і прикрощі.» В.О. Сухомлинський.

Побажаємо нашим колегам, у яких попереду дуже відповідальний крок – атестація, успіхів!

ДОДАТОК 1

Електронна презентація
ДОДАТОК 2ДОДАТОК №3Завдання №1

Згідно малюнків визначити ключову особу сьогоднішнього квесту (педагог)результат пошуку зображень за запитом результат пошуку зображень за запитом результат пошуку зображень за запитом

 результат пошуку зображень за запитомрезультат пошуку зображень за запитом

результат пошуку зображень за запитом

результат пошуку зображень за запитом

результат пошуку зображень за запитом результат пошуку зображень за запитом

результат пошуку зображень за запитом

результат пошуку зображень за запитом

результат пошуку зображень за запитом результат пошуку зображень за запитом результат пошуку зображень за запитом

результат пошуку зображень за запитом

результат пошуку зображень за запитом

Завдання №2

Про яку педагогічну технологію йде мова?

(назвати за описом)


 • Ця технологія має унікальний набір прийомів і технік, які дозволяють на уроці створювати ситуацію мислення. Матеріалом для такої ситуації можуть служити навчальні тексти, параграфи підручників, уривки наукових статей, художні твори, відеофільми.

Мета технології — навчити такого сприйняття навчального матеріалу, в процесі якого інформацію, яку отримує учень, можна розуміти, сприймати, порівняти з особистим досвідом і на її ґрунті формувати своє аналітичне судження.

Технологія включає прийоми, за допомогою яких можна інтенсифікувати процес читання наукових текстів, прослуховувати лекції тощо.

Технологія надає значну увагу формуванню здібностей викладати свої думки на письмі. Прийоми, пов'язані з вирішенням цієї проблеми, дають змогу організовувати, оформляти та ініціювати процес мислення учня, а отримані результати можуть служити матеріалом для діагностування вчителем цього процесу.

(Технологія розвитку критичного мислення)


 • Цей метод започаткувався в педагогіці США ще в 20-і роки XX ст. під назвою "метод проблем". Реалізовувався в педагогічних поглядах Джона Дьюї. Під цим методом в той час розумівся цільовий акт діяльності дитини, в основу якого клався її інтерес.

Така технологія навчання має особистісне - орієнтований характер, оскільки вона орієнтується на самостійну діяльність учнів - індивідуальну, парну або групову. Передбачає розв'язання учнем або групою учнів певної проблеми, яка вимагає, з одного боку, використання різних засобів та методів навчання, з іншого - інтегрування знань та умінь із різних галузей як інтелектуальної, так і практичної діяльності. Отже, суть цієї технології полягає в гармонійному поєднанні академічних знань із прагматичними.

Метою такого навчання є формування таких умов навчального процесу, за яких його результатом стає здобуття індивідуального досвіду діяльності учня.

(Проектна технологія) • Інтерес до  цієї технології постійно росте. Перенесення подачі теоретичного матеріалу за межі класної кімнати допомагає виділити більшу кількість часу на уроці для розвитку важливих в сучасному світі навичок - ведення дискусії, критичного мислення і створення власних проектів.

Цю технологію називають методикою 21-го століття.

Це така педагогічна модель, в якій типова подача лекцій і організація домашніх завдань представлені навпаки. Учні дивляться вдома короткі відео-лекції, в той час як у класі відводиться час на виконання вправ, обговорення проектів дискусії. Відео лекції часто розглядаються як ключовий компонент в такому підході, такі лекції в даний час або створюються викладачем і розміщуються в інтернеті, або зберігаються в якомусь онлайн-файлообміннику.

(Перевернутий клас)


Завдання №3

Створення педагогічного словника

(креативно,з почуттям гумору!) - дати своє тлумачення слів:

Урок, Журнал теоретичного навчання, Педрада, Останній дзвінок, Атестація, Учень
Завдання №4

По асоціації з малюнками визначити відповідну технологію.результат пошуку зображень за запитом результат пошуку зображень за запитом результат пошуку зображень за запитом пов’язане зображеннярезультат пошуку зображень за запитом результат пошуку зображень за запитом результат пошуку зображень за запитом результат пошуку зображень за запитом

результат пошуку зображень за запитом

результат пошуку зображень за запитом результат пошуку зображень за запитом


результат пошуку зображень за запитом пов’язане зображеннярезультат пошуку зображень за запитом

(Хмарні технології, технологія перевернутого уроку, проектна технолгія, продуктивна технологія, технологія критичного мислення, створення ситуації успіху, ІКТ, ігрові технології, гейміфікація, технологія проблемного навчання, технологія модульного навчання, кейс-технологія, технологія організації роботи в групах, інноваційні виробничі технології)Завдання №5

Відгадати загадки та вирішити логічні задачі


 1. На базарі їх не купиш, На дорозі не знайдеш, І не зважиш на терезах, І ціни не підбереш.

 2. Дорогоцінний товар, який дарується безкоштовно. Її можна знайти на обличчях і багатих і бідних, і низьких і високих, але вона особливо поширена серед дітей. Що це?

 3. Близько 40 млн. людей займаються ЦИМ вночі. Що ЦЕ таке?

 4.  Від автовокзалу до театру таксі їде всього 80 хвилин, а від театру до автовокзалу - їде аж 1годину і 20 хвилин. Чому?

 5. Хто вміє ходити сидячи?

 6. Що робиться з червоною шовковою хусткою, якщо її опустити на 5 хвилин на дно моря?

 7. Що потрібно зробити, щоб відпиляти гілку, на якій сидить ворона, не потривоживши її? 

 8. На двох ногах півень важить 4 кілограми. Скільки важить на одній нозі?

9. На столі лежать лінійка, олівець, гумка і  циркуль. На аркуші паперу потрібно накреслити коло. З чого почнете?


Завдання №6
Скласти пазли «Наш спільний дім »

Зібрати з окремих фрагментів, які були ключами до наступних станцій ,фотографію і прокоментувати її.d:\все про училище\історія училища\історія\dsc01075.jpgd:\все про училище\історія училища\історія\dsc01094.jpgc:\documents and settings\методкабинет\рабочий стол\рисунок1.png

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка