Давньогрецька лірика як синтез поезії І музики. Види давньогрецької лірики



Скачати 35.71 Kb.
Дата конвертації15.01.2018
Розмір35.71 Kb.
ТипУрок

Тема уроку:Давньогрецька лірика як синтез поезії і музики.Види давньогрецької лірики

Тіртей "Добре вмирати тому", Архілог "Серце,серце ", "Хліб мій на списі замі-

шаний". Звеличення стійкості людини у змінах долі.

Мета уроку:Ознайомити учнів з давньогрецькою лірикою,історією її виникнення,видами

та представниками декламаційної лірики, поглибити поняття "лірика";

продовжувати розвивати в учнів навички аналізу поетичного твору;

виховувати громадянські почуття.

Хід уроку

Актуалізація опорних знань.

Вчитель: Характеризуючи етапи розвитку давньогрецької літератури,що відповідають

основним періодам розвитку давньогрецького суспільства, ми з вами визначили

чотири періоди.Пригадайте періодизацію і особливості розвитку літератури

кожного періоду (архаїчний, класичний, елліністичний,римський)

Мотивація навчальної діяльності.

З ваших відповідей можна зробити висновок,що розвиток давньогрецької

лірики припадає на ІІ етап розвитку.Що відомо вам про саме поняття "лірика"?

(грецького походження,означає виконаний під акомпонент ліри, один із трьох

родів літератури,особливості ліричного твору-відображення життя за допомогою

почуттів,переживань автора,сукупність віршованих творів)

Сьогодні наше завдання- ознайомитися,з яких джерел виникла лірика, на які

види вона поділяється,які жанри лірики виникли в добу Античності.

Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

Вчитель: Лірикних а як іепос,бере початок із фольклорних джерел.Обряди супроводжували

ся піснями.Можна виділити такі обрядові пісні: весільні-епіталами,поховальні

голосіння-френи,застільні-сколії,урочисті-гімни,військові-ембатерії. Термін "лірика

почали вживати александрійські вчені,причому,віршовані твори,написані гекзамет-

ром,називали епосом,а твори ,написані іншими поетичними розмірами-лірикою.

Лірику поділяли на декламаційну та пісенну(мелос,від слова "мелодія").Пісенна,

в свою чергу,поділялася на хорову та сольну.(В ході розповіді складаються

опорні схеми)

епос

Віршовані твори декламаційна хорова



пісенна

лірика сольна

Жанрова тематика теж була різноманітна

Жанри давньогрецької лірики :

ембатерії , епітафії , елегія, еклога, ямби , епіграма

Тематика декламаційної лірики:громадянська, патріотична,

Особливості: твори декламаційної лірики були невеликі за розміром і мали

сатиричне спрямування.

Найвидатніші представники:Тіртей,Архілог,Солон. Отже,ви коротко ознайомилися

з історією виникнення лірики,її особливостями, видами.Який можна зробити

висновок з прослуханого матеріалу?(Відповіді учнів)

Вам було випереджуюче завдання:підготувати інформацію про найвидатніших

представників декламаційної лірики Тіртея і Архілоха (Учні виступають з інформа-

цією).Після прослуховування інформації учні на закріплення матеріалу склада-

ють коло Вена.

Тіртей Спільне Архілох

громадянська, УІІстоліття ямби,

патріотична, до н.е. вірші-поради,роздуми,

тематика; майстри елегій, гімн на честь Геракла,

вчитель, воїни, слава,позбавлена смислу;

вірші-заклики; декламаційна до обов"язків ставиться як

воїн-патріот; лірика. до роботи;

головна тема- сатиричне зображення

ідея чесної головна тема-стійкість до

смерті. змін долі.

Виразне читання та аналіз поезій Тіртея та Архілоха "Добре вмирати тому",

"Серце,серце". (Робота в парах.Учні працюють над аналізом творів за схемою :

1.Яким настроєм проникнутий твір ?

2.Яке враження справив на вас твір?Чому?

3.Визначити проблематику твору,його жанр.

4.Тема,основна думка твору,як вони пов"язані із заголовком твору?

5.Особливості композиції.

6.Використання художніх засобів.

7. Особливості інтонаційної виразності при читанні твору.

Підсумок уроку.

Сьогодні ми з вами переглянули ще одну сторінку історії Стародавньої Греції,

але в нас попереду ще багато таких сторінок.І я думаю,що кожен з вас знайде

на цих сторінках щось важливе для себе,тому що питання патріотизму,

вірності ідеалам батьківщини були й будуть актуальними завжди, і щоб завжди

за словами Архілога,ви "вміли пізнавати зміни в людському житті.

Д/З : Одна з поезій(за вибором учня) напам"ять;

Аналіз поезії "Хліб мій,на списі замішаний".



4.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка