Ця красунечка приходить в кожен двір І кожний садДата конвертації14.08.2018
Розмір445 b.

У листі міститься барвник зеленого, червоного і жовтого кольору. Влітку, коли багато сонячного світла зелена речовина заглушає всі інші відтінки. Восени дні стають коротшими, і рослини отримують мало світла, зелена речовина не встигає відновитися, листя починає забарвлюватися по-різному.

 • У листі міститься барвник зеленого, червоного і жовтого кольору. Влітку, коли багато сонячного світла зелена речовина заглушає всі інші відтінки. Восени дні стають коротшими, і рослини отримують мало світла, зелена речовина не встигає відновитися, листя починає забарвлюватися по-різному.

 • Червоний, оранжевий, жовтий кольори у горобини, клена, осики. Жовтіють липи, берези, каштани. Жовто-коричневе листя у дуба.

 • Вся земля покривається різнобарвним килимом. Недарма осінь називають художницею. Але не всі рослини змінюють забарвлення: бузок, і вільха залишаються зеленими до першого снігу.

 • У листі цих рослин немає інших фарбувальних речовин, крім зеленого.

 • Горобини, клена, осики, липи, берези, каштана.З листопадних дерев не скидає восени свого вбрання тільки дуб — шурхотить ним аж до глибокої зими.

 • З листопадних дерев не скидає восени свого вбрання тільки дуб — шурхотить ним аж до глибокої зими.

 • У сосен і ялин листя тонкі, вузькі і нагадують голки. Це допомагає їм запобігти випаровуванню води. І такі листки залишаються на дереві багато років. Коли листочки відпадають, на їх місці виростають нові і гілка ніколи не залишається голою. Тому такі дерева називаються вічнозеленими.Осінь буде теплою, якщо до пізньої осені цвітуть братки, лютики, маргаритки, деревій, конюшина.

 • Осінь буде теплою, якщо до пізньої осені цвітуть братки, лютики, маргаритки, деревій, конюшина.Опале листя восени не рекомендується залишати на землі, воно може стати джерелом виникнення та поширення шкідників і хвороб. Та ми повинні навчитися не лише прибирати опале листя, а й застосувати його з користю. Опале листя – це чудове природне добриво, а саме:

 • Опале листя восени не рекомендується залишати на землі, воно може стати джерелом виникнення та поширення шкідників і хвороб. Та ми повинні навчитися не лише прибирати опале листя, а й застосувати його з користю. Опале листя – це чудове природне добриво, а саме:

 • це хороший матеріал для поліпшення структури ґрунту. Листовий перегній створює сприятливі умови для розвитку ґрунтової флори і фауни;

 • листовий перегній підкисляє ґрунт. Такий ґрунт корисний для плодових дерев (яблунь, слив, груш) і кімнатних рослин (гортензій, камелій, папороті);

 • листя використовують в якості мульчі.

Щороку наприкінці осені люди згрібають опале листя в купи, а потім спалюють його. Уся краса осінніх дерев зникає, а на зміну їй приходить їдкий запах диму. Екологи переконані, що цей дим дуже шкідливий для людей. Справа в тому, що листя – це природний фільтр повітря. Воно вбирає багато шкідливих речовин, небезпечних для людського здоров’я, зокрема свинець від вихлопних газів автотранспорту. Разом з димом усі ці токсичні речовини потрапляють у повітря, яким ми дихаємо, і отруюють наш організм.

 • Щороку наприкінці осені люди згрібають опале листя в купи, а потім спалюють його. Уся краса осінніх дерев зникає, а на зміну їй приходить їдкий запах диму. Екологи переконані, що цей дим дуже шкідливий для людей. Справа в тому, що листя – це природний фільтр повітря. Воно вбирає багато шкідливих речовин, небезпечних для людського здоров’я, зокрема свинець від вихлопних газів автотранспорту. Разом з димом усі ці токсичні речовини потрапляють у повітря, яким ми дихаємо, і отруюють наш організм.

 • Екологи стверджують, що 70 % шкідливих речовин вивільняються у повітря внаслідок спалювання опалого листя. Це особливо небезпечно для людей, які хворі на астму, бронхіт, а також інші легеневі недуги.

 • Нерідко у купи листя, зібрані двірниками, люди викидають пластикові пляшки, целофан, та інше сміття. Унаслідок тління цього сміття виділяється дуже шкідлива для здоров’я людини речовина – діоксин. Він здатен серйозно нашкодити імунній системі.В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні. 

 • В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає. Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.

 • Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає. Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.Опале листя необхідно вивозити за межі населеного пункту й закопувати в землю або робити компост!

 • Опале листя необхідно вивозити за межі населеного пункту й закопувати в землю або робити компост!
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка