Ці положення реалізуються на різних етапах процесу засвоєння в системі уроків різних типівСкачати 417.54 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації26.12.2017
Розмір417.54 Kb.
  1   2   3

На сучасному етапі розвитку освіти головне завдання школи — підготовка освіченої особистості, здатної визначитись у своїх уподобаннях, цілеспрямовано йти до обраної професії, здобувати поглиблені знання саме з тієї науки, яку вона обрала для себе. На виконання цих завдань спрямоване профільне навчання як інструмент розвитку інтересів й особистого усвідомлення щодо вибору профілю навчання.

Профільне навчання — один із найважливіших компонентів модернізації загальної середньої освіти, метою якої є забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти, створення умов для професійної реалізації особистості школяра.

Профільне навчання в школі — вимога часу, адже стрімкий темп оновлення технологій у всіх сферах людської діяльності змушує розробляти повний диференційований зміст освіти для різних галузей виробництва. Отже, стратегічним орієнтиром розвитку змісту освіти є його диференціація, тобто профільність та багатопрофільність.

Ці положення реалізуються на різних етапах процесу засвоєння в системі уроків різних типів.

У проекті Концепції розвитку середньої освіти окреслено основну мету освіти ХХІ століття: «Освіта ХХІ століття — це освіта для людини. Її стрижень — розвивальна, культурологічна домінанта, виховання відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, вміє використовувати набуті знання та вміння для творчого розв’язання проблем, критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, прагне змінити на краще своє життя і життя своєї країни».

Незважаючи на широке розмаїття нововведень в організації навчальної діяльності учнів, урок є і залишається основою організаційною формою навчально- виховної роботи у школі. Однак процес модернізації освітньої галузі потребує від учителя суттєвих змін і у цілепокладанні уроку, і в системі інформаційних, дидактичних засобів навчання.

Що ж таке «сучасний урок»? Як краще підготуватися учителю до його проведення в контексті профільного навчання?

Саме головне, готуючись до уроку, вчитель повинен пам’ятати що:

Саме виходячи з цього, вчитель шукає шляхи удосконалення уроку. Загальні вимоги можна сформулювати так:Всі ці вимоги відповідають завданням, які ставить перед учителем профілізація сучасної школи. Для виконання цих вимог класно – урочної системи мало. До уроку приєдналися такі форми, як консультації, заліки, семінари, практичні заняття, курси за вибором, спецкурси, факультативні заняття.

Хіміко – біологічний профіль впроваджено в Новотроїцькій загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №1. Першим кроком до впровадження цього профілю навчання став моніторинг освітніх запитів і професійних інтересів учнів за такими критеріями:
Програма хіміко – біологічного профілю навчання охоплює матеріал курсу відповідного профільного предмета загальноосвітньої школи, частково факультативних курсів, додаткові відомості прикладного характеру, частину питань вузівської програми, вміщує інформацію про місцеві виробництва. Також до цієї програми введено спецкурси «Фітотерапія», «Хімія і природа», «Екологія», «Загальна генетика», курси за вибором «Профілактика адекватної поведінки підлітків». Значна кількість годин відводиться на практичні заняття, лабораторні досліди, семінари. Глибоке засвоєння матеріалу досягається шляхом збільшення кількості розв’язуваних задач, лабораторних і практичних робіт. Педагогічний ефект досягається,головним чином ,завдяки зміщенню уваги з навчання на учення, на самостійне здобуття знань у процесі переробки інформації , на відпрацювання матеріалу під час семінарських занять, експерименту з хімії та біології.

Фітотерапія — лікування різних захворювань лікарськими росли­нами, цілющі властивості яких використовуються в сучасній медици­ні. Лікарські рослини містять цілий комплекс біологічно активних компонентів, що сприятливо впливають на обмін речовин, покращу­ють функціональний стан серцево-судинної, дихальної та інших сис­тем організму і підвищують їх опірність.

Мета курсу — вивчити функції лікарських рослин, їх біологічну дію, використання в домашніх умовах з метою профілактики та надання долікарської допомоги, сформувати відповідальне ставлення до при­роди, любов до рідного краю.

Програма спецкурсу передбачає виявлення та вивчення лікарських рослин рідного краю, їх збереження та охорону.

Значне місце відведено написанню проектів, рефератів, участі уч­нів у науково-практичних конференціях, дослідницькій роботі.

Програма побудована з дотриманням системності знань, певної послідовності та наступності навчального матеріалу.


Здоровий спосіб життя - це не тільки правильне харчування. Праця, відпочинок, активний руховий режим у поэднанні з раціональним харчуванням, доброзичливим відношенням до людей - це фактори здоров'я і довголіття.

Але основною умовою, що зберігає здоров'я, молодість і привабливість людини, є стан його душі. Красивий, молодий завжди той, хто добрий, чистий, світлий думками і життя своє будує на любові і самопожертві.

В останні роки зріс попит на фітотерапію як метод лікування.

Лікарські рослини й одержувані з них препарати мають істотну перевагу, тому що при їхньому застосуванні пацієнт одержує цілий комплекс сполук , які впливають на організм м'якше, ніж синтетичні, легше засвоюються, значно рідше дають побічні ефекти і, як правило, не накопичуються.

Звичайно, фітотерапія не може справитися з апендицитом, виразкою дванадцятипалої кишки й інших захворювань, що вимагають хірургічного втручання, але вона здатна розробити комплекс реабілітаційних заходів після перенесених захворювань, допомагає позбутися від шкідливих звичок: паління, алкоголю, переїдання.

Можливості фітотерапії в профілактиці, оздоровленні і реабілітації необмежені.


Валеологічне привітання: ( лунає спокійна музика)

Доброго ранку любі діти

Доброго ранку, життєдайне повітря!
Доброго ранку, чиста водице!
Доброго ранку, зелена травиця!
Доброго ранку, любі звірятка!
Доброго ранку, хлопчатка й дівчатка!
Доброго ранку, ласкаве сонечко!

Ви відчуваєте, як сонечко доторкнулось до ваших долоньок і сонячне тепло проникло в них. Тепло від сонечка розлилося по всьому тілу і дійшло до самого серця. І вам стало тепло і затишно. Розплющіть очі! Посміхніться один одному! Подаруйте частинку вашого тепла один одному та оточуючому вас світу! Побажайте один одному здоров`я і життя на землі від цього стане кращим!

Фізкультурні хвилинки і фізкультурні паузи

Завдання цих двох форм однакові:

• повернути втомленій дитині працездатність, увагу;

• зняти м'язове і розумове напруження;

попередити порушення постави;

Організація фізкультурних хвилинок передбачає підготовку приміщення й учнів, які для виконання вправ виходять з-за парт, послаблюють комірці, ремені. Фізкультхвилинки проводяться в І-VІІІ класах на кожному уроці за перших ознак втоми (порушення уваги, зниження активності), яка наступає переважно після 20-30 хв роботи (залежно від віку та інтенсивності розумової діяльності дітей). Час початку фізкультхвилинки визначається вчителем.

Внутрішнє гальмування призводить до зниження уваги учнів, а короткочасне виконання фізичних вправ викликає збудження в інших ділянках головного мозку, що сприяє відпочинку.

«Квіти»

(Діти присіли, імітують нерозкриті голівки квіточок). Діти повільно підносять руки вгору і розкривають долоні з розімкнутими пальцями, імітуючи квіти.

Раз-два-три, виросли квіточки!

До сонця потягнулися високо,

Стало їм приємно і тепло!

Вітерець пролітав,

Гілочками похитав.

Вліво похитнулись

Низько пригнулись.

Вправо похитнулись

Низько пригнулись.

Вітерець, тікай!

Квіточки не ламай!

Нехай вони цвітуть, ростуть,

Дітям радість несуть!
У садку зеленому

яблук нарвемо.

У плетені кошики ми їх складемо.

Ніжки хай потрудяться —

Танок почнемо.

Вправними, бадьорими

ми всі зростемо


Три ягідки, три вишеньки
Достигли у садку. 
Летіли три горобчики.
Поїли до смаку.
Упали вниз три кісточки,
У землю, в ямку - скік! 
З трьох зернят - три паростки
3"явились, через рік. 
З"явилися три. паростки
І виткнулись із землі. 
Три живчики, три прутики,
Три вишеньки малі.
Використання ребусів та кросвордів

1.2.

3.
2.5.8.
4.11.7.
9.

3.6.


10.
1.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка