Чому І як? Чи знаєте ви, що…Скачати 77.38 Kb.
Дата конвертації19.01.2018
Розмір77.38 Kb.

Чому і як?

Чи знаєте ви, що…

 • Індик бігає швидше за коня;

 • Дятли видовбують дупла тільки зі східного боку дерева

 • Якби людина мала пташиний апетит, то за день з’їдала б скільки, скільки нормально з’їдає за місяць;

 • 50-100 грамів гагачого пуху цілком досить для того, щоб пошити шубу. Саме з цього пуху виготовляють спальні мішки і комбінезони для льотчиків;

 • Серед диких птахів, що водяться в Україні, найбільше важить дрохва. Її середня вага-близько пуда;

 • Із свійських тварин найдовше (до ста років) живуть гуси. Качки можуть жити до сорока років, а кури – до тридцяти;

 • Морська вода – це своєрідна рідка руда: у ній розчинено близько 80 елементів таблиці Д.Менделєєва. Кожен кубічний кілометр морської води в середньому містить близько 6 кг золота і 311 кг срібла. Ще більше в океані різних солей. Якби випарувати всю воду і вкрити сіллю земну кулю, то утворився б шар завтовшки 45м, а якщо вкрити нею лише поверхню суші, шар солі становив би 153м.

Цікаво про цукерки

Перші цукерки з’явилися майже 3 тисячі років тому в Стародавньому Єгипті і досі залишаються улюбленими ласощами. • Для виготовлення перших цукерок стародавні єгиптяни використовували мед і фініки, стародавні римляни – горіхи, мед і мак, араби – мигдальні горіхи і фіги, русичі – патоку, мед і кленовий сироп. Цукор в ті часи ще не вміли виробляти.

 • У ХVІ столітті Європу охопила справжня шоколадоманія. Дехто приписував шоколаду чаклунські властивості і побоювався навіть торкатися його.

 • Дослідження німецьких психологів показали, що люди, котрі люблять цукерки з кокосовою начинкою, - творчі особистості. З горіховою – сором’язливі, з вишневою – рішучі й наполегливі, з полуничною – невиправні романтики.

 • Найпопулярніші цукерки в Швейцарії і Німеччині – праліне. Це цукерки з начинкою з обсмажених горіхів з цукром. Придумав такий тип цукерок Жан Неавус в 1663 році.

 • На міжнародному кулінарному шоу перше місце посіла компанія «Майстер Фуд» з коробкою цукерок вагою понад 800 кг. Довжина коробки близько 2,5 м, ширина – 1,5 м.

 • Працівники кондитерської фабрики Gummi Bear Factory зробили найбільшу цукерку в світі вагою 633 кг. Ласощі зроблені в формі ведмедя, заввишки 1,68 м. Для приготування цукерки замовили спеціальну форму, вага якої становила 4 тонни.

 • Чупа-чупс – єдині цукерки, які побували в умовах невагомості. У 1995 році космонавти станції «Мир» попросили відправити їм цукерок. На Землі в Центрі управління польотами ухвалили рішення, що найбезпечнішими цукерками в умовах невагомості будуть чупа-чупси.

 • У Фінляндії є солоні цукерки спеціально до пива. Фіни також здивували світ цукерками з кислою начинкою і зі смаком нафти.


Птахи України

Найбільшим серед птахів, які гніздяться на території України, є гриф чорний, маса тіла якого може досягати 21,5 кг, а розмах крила – 87 см.

Найвищим – журавель сірий. Його висота сягає 120 см, маса 7 кг. Птах прилітає до нас у другій половині березня і в’є гніздо до 1 метра в діаметрі на купинах, болотах, в очеретяних заплавах річок та у глухих заростях.

Найменший лісовий птах – корольок, вагою 4-5г. Трапляється у гірських і рівнинних хвойних лісах. Харчується дрібними комахами, а , що нагадує корону, взимку – частково насінням хвойних дерев. На голові має повздовжню смужку, що нагадує корону, звідси і його назва.

Найважчий птах – дрохва. Її маса може становити 20кг, щоправда такими бувають лише самці, самиці значно менші.

Найкращими бігунами серед птахів України є фазани, кроншнепи та перепели, які можуть розвивати швидкість відповідно до 34,16 і 15км/год.

Найдовший дзьоб має лелека (19 см). Трохи коротші у чаплі (13см) та бекаса.(7см).

Найдовшим язиком може похизуватися зелений дятел, адже він у нього висовується на відстань, що перевищує довжину дзьоба в 4 рази і сягає14 см.

Найбільші крила у карпатського беркута. Їх розмір сягає 3м.

Найсильніший голос серед птахів української фауни у бугая. Весняний крик цього птаха чути понад 2км і нагадує ревіння бика, за що пернатий і отримав свою назву.

Нащо тваринам хвіст

Чи задумувались ви над питанням: «Навіщо тваринам хвіст»? Навіщо тваринам вуса й лапи – зрозуміло всім. А ось хвіст… Виявляється, він відіграє дуже важливу роль у їхньому житті.

Напевно, помічали, коли ваш чотирилапий друг радіє, побачивши вас, він махає хвостом. Піджимає його – значить боїться, піднімає догори – попереджає: не чіпай мене! Тож для собак хвіст – своєрідний інструмент для спілкування.

Коровам та коням він слугує мухобійкою і допомагає відбиватися у спеку від мух, комарів, ґедзів та інших комах.

Вовки, лисиці, куниці, барси, білки та деякі інші тварини у сильні морози виривають у снігу яму , згортаються калачиком і вкриваються хвостом, немов вовняним пледом. А лисиця з його допомогою ще й обдурює собак: поведе хвостом вправо, а сама побіжить наліво – так і втікає від погоні.

Деякі тварини, наприклад, лемури й тушканчики, накопичують жир і зберігають у хвості, а потім використовують під час сну.

Для мавп хвіст немов п’ята рука. На ньому вони зависають на гілках, розгойдуючись, перестрибуючи з одного дерева на інше. А ще він допомагає їм у пошуках їжі.

Білочки свій пухнастий хвіст використовують як парашут: коли переплигують з одного дерева на інше, розправляють його, що дає змогу утримуватися у повітрі та тримати рівновагу.

А деякі види скорпіонів за допомогою хвоста дихають. Виявляється , він складається з двох коритоподібних частин, які, склавшись разом, утворюють трубку для дихання.

Для птахів – це кермо і гальма. Коли пташки сідають на землю, вони опускають розпушений хвіст донизу, тому й не падають дзьобиком. А ще він допомагає літати високо у небі, майже не ворушачи крилами і переносити іноді нелегку здобич. А дятли, наприклад, сидять на хвості, немов на табуретці, коли видовбують з кори личинок. Також за хвостом визначають стать птаха. Мабуть, зовсім не випадково у півнів, на відміну від курей, він яскравий і великий.

Зрештою, хвіст може слугувати прикрасою. Мабуть, бачили, який він красивий у деяких папуг, великий і яскравий у павичів і пухнастий у білочок! Та й уявити тварину без нього, мабуть, дуже складно. Пригадайте лише, який кумедний вигляд мав ослик Іа, коли загубив свого хвоста!

Маяки в океані часу

Книжка як явище справді заслуговує пошанування: вона відкриває світи і сприяє прогресу людства, несе нові знання і зберігає для нащадків прадавні. Це «майно заповідане розумом людству, призначене для передачі з покоління в покоління, на користь тим, хто народиться згодом» (Дж. Аддісон). І якщо сучасна література дарує можливість відсторонено глянути на сьогодення, то класична здатна світити нам крізь віки.

Давні рукописи свідчать: в Україні повага до друкованого слова має тисячолітню історію. «Біблія» і «Кобзар» - книги, які колись намагалася мати і найбідніша українська родина,які були справжнім дороговказом і старому, і малому. Утім, не «були» - лишаються!

Скажіть-но, ви пам’ятаєте свою першу книжку? Зачитану, а швидше «задивлену», до того, що, може, й обкладинка вже змінила колір, а на котрійсь зі сторінок зберігся ваш ексклюзивний малюнок олівцем – як от крихітна хатка з трикутним дахом і великою трубою, з якої «валить дим»?

Раніше часто казали: «Книга – найкращий подарунок».

Увага! Увага!

Для допитливих і наполегливих, для юних науковців. До ваших послуг новий навчально – методичний посібник Мірошник С. І. Основи наукових досліджень учнів(Філологія. Мистецтвознавство): навчально-методичний посібник. – Біла Церква: КОІПОПК, 2013. – 158с.

У світі існує величезна кількість інформації, з якої науковою є лише та, що здобута за науковою методологією, тобто є результатом наукових досліджень. Учнівські наукові дослідження, як і науково-дослідницька діяльність у цілому підпорядковуються науковим принципам, здійснюються за допомогою наукових методів, характеризуються усталеною послідовністю та передбачають певні визначені вимоги до оформлення результатів, без чого здійснене дослідження не може розглядатися як наукове. Тому важливо правильно організувати науковий пошук учнів для того, щоб зусилля учня були вартісними, здійснене дослідження мало наукову цінність, і, що найважливіше, сприяло формуванню інтелектуальної, гармонійно розвиненої особистості, успішної, здатної до самореалізації в подальшому. Саме таку мету ставить автор представленого видання – сприяти організації правильної – змістовно, логічно та організаційно – науково-дослідницької роботи школярів.

Видання призначене для педагогічних працівників, учнів загальноосвітніх і поз

Щоб навчання було в радість

Чого тільки не вигадують студенти, аби полегшити собі навчання! Оригінальні шпаргалки, сховані в ручки чи написані на колінах. Участь в університетських заходах для підвищення авторитету в очах викладачів… Список винаходів можна продовжувати. Словом, живуть студенти за законом Ома: «Студент,як і струм, рухається шляхом найменшого опору» . Але щоб навчання справді було не лише корисним, а й цікавим, свої зусилля потрібно спрямувати дещо в інше русло.

Найперше слід навчитися вирізняти головне. У будь-якій розмові, лекції є інформація в інформації. Вмійте зосереджуватися на головному і корисному.

Якщо не любите писати конспекти, хоча це дуже дієвий спосіб засвоєння матеріалу, використовуйте диктофон. Під час підготовки до заліків та екзаменів записи стануть вам у пригоді. Особливе це стосується тих студентів, які краще сприймають інформацію на слух.

Дорогою до університету замість музики слухайте аудіо книги, твори письменників –класиків. Часто цікавими й захоплюючими виявляються лекції, що читають професори та доктори наук.

Корисним буде написання шпаргалок, але не для того, щоб списувати, а для закріплення засвоєного матеріалу. Цей спосіб хороший для тих, у кого найбільше розвинута зорова пам'ять.

Намагайтеся заробляти «автомати», адже це набагато простіше, ніж здавати екзамени.

Читайте енциклопедії, бажано з ілюстраціями, адже там міститься найважливіша інформація у короткій і доступній формі.

Частіше за порадою звертайтеся до тлумачного словника. Адже це простий спосіб розширення світогляду. Розкрийте словник і просто продивляйтеся від А до Я. Зупиняйтеся на незнайомих і малознайомих словах. Сторінки на день достатньо, аби збільшити словниковий запас.

Візьміть за правило регулярно цікавитись новинами, дивитись документальне кіно. Адже це наочно показує та описує події та факти. Це корисніше та цікавіше, ніж читати підручник й зазубрювати дати й імена.

Читайте книжки про успішних людей, ставте за приклад тих, хто досягнув успіху, та вірте у власні сили і можливості.Частіше відганяйте негативні думки як: не встигну написати курсову роботу, не складу іспит тощо.

І тільки тоді навчання у «вишах» буде вам в радість.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка