«чисте повітря потрібне усім» «земля І рослини наше багатство»



Скачати 94.17 Kb.
Дата конвертації31.12.2017
Розмір94.17 Kb.

«Вода – сік життя»

«ЧИСТЕ ПОВІТРЯ ПОТРІБНЕ УСІМ»

«ЗЕМЛЯ І РОСЛИНИ - НАШЕ БАГАТСТВО»

Підготувала:

вихователь ТДНЗ№14

Питель Г.М.

Тернопіль 2013 р.

Повітря, вода і земля - це природа моя

Тема 1. ВОДА - СІК ЖИТТЯ

Мета: ознайомити дітей з чинниками природи, їх впливом на здоров’я людей, вказати на значення води у житті людини.

Обладнання і матеріали: малюнки, на яких зображено перебування дітей на природі, їх поведінка; склянки з водою; зошит “Світ очима дітей”.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь. Повітря, земля і вода - це Природа.

Природа - це Я. І Ти - це Природа.

У Божому світі під сонцем одним Повинні ми жити у згоді.

Але люди не живуть у згоді з природою, часто забруднюють, нищать її. І від цього страждають усі, і насамперед тому, що погіршується здоров’я. А як ви думаєте, що треба робити, щоб жити у згоді з природою? Треба вчитися любити-природу, розуміти її мову. А що означає “мова природи”?

Прислухайтеся, що вам прошепотіла травичка, проспівав вітерець, про що розповіла річкова хвиля. Чуєте, як виспівують пташки? Про що вони розказують нам?

Дівчинка. Гуркоче в небі грозовому грім.

Стрибають горобці, радіють люди.

Здоров’я буде в нас усіх міцним,

Якщо природу ми любити будем.



Вихователь. Чи любите ви дощ? Як ви одягаєтеся в дощову погоду? Як ви думаєте, чи можна під час літнього теплого дощу загартовуватися? Спробуйте намалювати дощ навесні, влітку, восени.

Робота із зошитом “Світ очима дітей”.

Фізкультхвилинка

Іди, іди, дощику (діти махають руками, ніби звертаються до хмари ),

Зварю тобі борщику (колові рухи руками ),

Поставлю на дуба (піднімають руки уверх долонями назовні), Закличу голуба (махають руками, ніби крилами).

Поки голуб прилетить (махають кистями рук) - Дощик ся розлетить (нахиляються і розводять руками перед собою ).

Вихователь. Вода - основа життя і здоров’я. Вона є всюди. Навіть у нашому тілі. Подивіться на розрізані яблука, понюхайте розрізану цибулю. Що, потекли слинки та слізки? От вам і вода.

Хлопчик. Вода, вода, водиченька -

В глибокую криниченьку З високої хмаринки,

Білої хустинки.

Вихователь. Воду бережіть, діти, і вона вам віддячить. А чому треба берегти воду? Як вода, віддячує людям за бережливе ставлення до неї? (Діти розповідають,) Перелийте воду з однієї посудини в іншу. Чому це вдалося зробити? Бо вода рідка. Але вона буває і твердою. В яких випадках? Чи доводилося вам це бачити? Що можна спостерігати під час кипіння води в чайнику? Отже, вода - це і дощ, і лід, і сніг, і град, і туман, і пара, і роса. (Придумування казки про подорож краплинки води, про воду ліг, про дощик.)

Вихователь. Воду п’ють і люди, і рослини. Без води людина довго прожити не може. Так само і рослина, якщо довго немає дощу, в’яне. Але вода від води відрізняється. Найсмачніша і найпоживніша для людини - є джерельна вода. Але пити треба тільки тоді, коли дуже хочеться. Зверніть увагу: коли нам хочеться пити, варто з’їсти соковите яблуко або щось інше з садовини, щоб спрага минула. Про що це свідчить? Сік з рослин може замінити нам воду, до того ж він набагато корисніший.

Соки рослин, які потрапляють до нас в організм, дуже добре очищують його. Разом із кров’ю вони проникають у найвіддаленіші куточки нашого тіла. Вони виганяють отруту, радіацію, хвороботворні бактерії. Соки наповнюють наше тіло теплом, енергією, бо передають нам силу рідної землі, теплого сонечка, цілющргощовітря.

В соках містяться вітаміни та інші поживні речовини.

Бережіть воду

Вода лилась із крана невпинною цівкою.



  • Хто це тут порядкував? - суворо запитала Ніна.

  • То я руки мив, - почервонів Микола.

  • А кран чого не закрутив?

  • А хіба що? Вода ж ледь-ледь цідиться.

  • Ледь-ледь, а кухлик за хвилину повний. До вечора ціле б \ р_ озеро натекло.

Де не взявся Гавчик. Він облизнувся, бо дуже хотілося пити. Микола вилив воду з кухлика в мисочку. І Гавчик, помахуючи хвостом, заходився пити.

Тим часом кухлик наповнився знову. Микола полив на підвіконні квіти. Листочки примули розправилися й посвіжішали.



  • Усім, усім потрібна вода, - сказала повчально Ніна. - І людям, і птахам, і тваринам, і рослинам. А машини! Автомобіль без неї не обійдеться. Трактор також. І заводи, і фабрики без води не працюватимуть.

  • Я все розумію, - сказав Микола й міцно закрутив кран, щоб води даремно не витекло ні краплини.


Тема 2. ЧИСТЕ ПОВІТРЯ ПОТРІБНЕ УСІМ

Мета: ознайомити дітей з властивостями повітря, вказати на значення чистого повітря для здоров’я.

Обладнання і матеріали: порожні пляшечки, склянки з водою, книжечки.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь. Відгадайте: “Куди ступиш - всюди маєш, хоч не бачиш, а вживаєш?”. (Повітря)

Давайте переконаємося, що нас оточує повітря: помахайте книжечкою перед обличчям. Що ви відчули? (Діти відповідають.)



(Практичне завдання: втопити порожню пляшечку в склянці з водою.)

Вихователь. Чому з’явилися бульбашки? Може, там Невидимка сидить? Ні, це повітря - дивний газ, без якого не можуть жити ні люди, ні рослини, ні тварини.

Робота із зошитом "Світ очима дітей".

Вихователь. Послухайте казку “Про Повітряну Кульку”.

Бавилась одного разу Дівчинка з Повітряною Кулькою.

-Ходімо в піжмурки гратися! - гукнула її подруга. Дівчинка прив’язала Кульку до лавки і побігла.

Довго сиділа Кулька на ниточці. Дуже сердилася, що дівчинка її залишила.

- Мені надокучила ця коротка нитка! Я хочу літати! - смикалася, смикалася, поки не Відірвалася. Але злетіти не могла і сердилася ще дужче, підстрибуючи по доріжці. Враз зупинилася біля галявини.


  • Гей ви, лінюхи! - гукнула до Кульбабок. - Скільки можна триматися за стебельця! Давайте разом літати!

  • Ми не можемо з тобою мандрувати. Наше коріння в землі, - відповідали хором Кульбабки.

  • Ну то й що? - роздула боки Кулька. - Я також ніколи не літала. Завжди гралася з Дівчинкою. Вона прив’язала мене за ниточку до лавки. Я смикалася, поки не відірвалася. Тепер шукаю, з ким мені політати.

Кульбабки дружно почали вовтузитись, аж погубили біленькі шапочки. Над галявиною підняла лухнаста хмаринка.

Фізкультхвилинка

Хмарка сонечко закрила, Пострибаєм як зайчата.

Слізки срібнії зронила. Політаєм, як пташата.

Ми ті слізки пошукаєм, Потанцюємо ще трішки,

У травичці позбираєм. Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово,

А тепер до праці знову.


  • От з ким я полечу! - закричала Кулька.

Але щось не пускало її злетіти. Пухнаста хмаринка була вже далеко і високо, а Кулька все ще бігала по галявині, галасувала, сердилася. Вона ледве не збила з ніг Вітерця, що прогулювався стежкою.

-Ти чого лементуєш?-отямившись, запитав він.



Вітрець почав стрибати, крутитися, перевертатися. Врешті він розбігся і... полетів. Привітався до Хмаринки, вклонився Сонечку. Вітерець був дуже кумедним, і Кулька дзвінко розсміялася.

У ту ж мить стала зовсім легкою і полетіла у о.



(Коротка бесіда за текстом твору.)

Вихователь. А тепер ходімо на прогулянку, подихаємо свіжим повітрям. Як треба дихати? Потрібно дихати носом, вільно.

Тема 3. ЗЕМЛЯ І РОСЛИНИ - НАШЕ БАГАТСТВО

Мета: ознайомити дітей з природними багатствами нашої Землі, України; вказати на значення рослин у природі і житті людини.

Обладнання і матеріали: малюнки, на яких зображено рослини;

кімнатні рослини, зошит “Світ очима дітей”..



ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь. Українці кажуть: багаті вродили жита - багатим буде й життя. З давніх-давен в Україні з жита і пшениці пекли хліб. Житній хліб - це життя і здоров’я.

Дівчинка. В небі жайворон співа:

“Вже жнива, жнива, жнива...”.

Колоситься щедре жито - Значить- буде добре житії.

Робота із зошитом “Світ очима дітей”.

Вихователь. Рослини - це також природа. їх треба оберігати, вміти використовувати для свого здоров’я.

Айстра око всім милує,

Абрикос нам смак дарує,

Аромат дає айва.

Про здоров’я ці слова.

А сила в рослинах справді чародійна. Вони містять у собі все, що дає людині здоров’я, силу і довгі роки життя. Рослини очищають повітря, збагачуючи його киснем. Чи можливе життя без рослин? Чому корисно вирощувати кімнатні рослини?



Ігрові завдання:

  1. Позмагайтеся, хто краще намалює квітку.

  2. Придумайте казку про якусь рослинку.

Вихователь. А де ростуть рослини? Що потрібно для рослин, щоб вони

зростали? (Діти відповідають.) Правильно. Рослинам потрібен ґрунт, земля, вода, повітря.



Робота із зошитом “Світ очима дітей” (завдання 1).

Фізкультхвилинка

А я у гай ходила (крокування)



По квітку ось яку! (розведення долонь, складених човником, у боки) А там дерева - люлі (нахили тулуба в боки)

І все отак зозулі: “Ку-ку!” (зведення й розведення рук в боки)

Вихователь. Чому ми говоримо, що без рослин не можливе життя? (Діти розповідають.) Правильно. Рослини забезпечують нас продуктами харчування, рослини - це корм для тварин, але головне - вони дають кисень, без якого не можливе життя.

Якби пшоно, Якби трохи простокваші,

Якби сіль, То зварила б горщик каші.

Якби снігу та дощу, Якби яблука та сушки,

То зварила б я борщу. Наварила б з перцем юшки.

Якби гречка та овес,

Наварила б я чудес.

От би вийшла смакота.

Це вам справа непроста.

(М. Сингаївський)

Гречана каша

Гречка виросла малою, Я піду її розважу:

А жита стоять стіною, - Ти рости в своїй красі,

І тому, либонь, вона Бо твою гречану кашу



Не весела, а сумна. Ще хвалитимуть усі.

(М. Сингаївський)

Вихователь. Які ще рослини можете назвати? Яку користь вони приносять людині?

(Прогулянка в сад. Розглядування рослин, які ростуть у саду.)

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка