Будова та функції органів травлення І травних залоз



Скачати 76.16 Kb.
Дата конвертації22.12.2017
Розмір76.16 Kb.
ТипУрок

Урок № 39. 9 клас
Тема: Будова та функції органів травлення і травних залоз.
Мета: ознайомити учнів із системою органів травлення людини; розкрити будову та процеси життєдіяльності органів травного каналу та травних залоз; розвивати уміння в учнів виділяти головне у матеріалі, що вивчається, пам’ять, увагу, мислення, уміння робити відповідні висновки та узагальнення, виховувати бережливе ставлення до свого організму

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та матеріали: презентація «Будова та функції органів травлення», тести на закріплення вивченого матеріалу, повідомлення учнів про хвороби органів травлення та про походження назв органів травлення.

Хід уроку.



  1. Організаційний момент.

  2. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань.

2 учнів біля дошки виписують а) продукти харчування, б) поживні речовини.

З іншими ведеться бесіда за запитаннями:

а) Звідки людина черпає енергію для підтримки життєдіяльності?

б) Які типи поживних речовин ви знаєте? в) Яку роль виконують в організмі білки? Жири? Вуглеводи? Мінеральні речовини? Вітаміни? г) Як називають нестачу вітамінів в організмі?, а надлишок? Обговорення проблемного питання: чому травну систему ще називають трактом? Адже тракт – це дорога. Що спільного і травної системи і дороги? Повідомлення теми і мети уроку.

3 . Вивчення нового матеріалу.


  1. Розповідь вчителя. Органи травлення.

Загальновідомо, що їжа — життєва необхідність, яка, до того ж, може викликати у людини різні почуття. Багато причин спонукають нас до прийняття їжі. Ми їмо, щоб утамувати голод, отримати насолоду, іноді їмо в стані розчарування або розпачу. Дієтологи стверджують, що їжа впливає на стан людини: банани — знімають депресію, перець — біль, вершкове масло — зміцнює нерви, сир — веселить, помідори — допомагають розслабитися.

Впливають також на вибір їжі етнічні причини (наприклад, католики по п’ятницях їдять рибу).

Здоров’я людини, працездатність, довголіття, пристосування до мінливих умов довкілля значною мірою залежать від правильного харчування.
Травна система у людини наскрізна. Її ще називають шлунково-кишковим трактом. Вона має вхідний і вихідний отвори і справді являє собою канал, по якому рухається їжа, котра проходить обробку й поступово засвоюється. Травний канал поділяється на ділянки, кожна з яких виконує певну функцію. Кожний відділ травного каналу має свої особливості, але всі вони взаємопов’язані й мають спільну будову. Наприклад стінка травного каналу складається з 4 шарів. Зовні поверхня травного каналу по всій довжині крім стравоходу, вкрита очеревиною - від слова черево (брюшиной – рус.), що вистилає черевну порожнину. Давайте детальніше ознайомимося з особливостями будови органів травної системи, переглянувши презентацію.


  1. Перегляд презентації .

Слайд №2. Лікарі безперервно трудяться над збереженням нашого здоров’я,

а кухарі – над його руйнуванням; однак останні впевненіші в успіху…

Дені Дідро, французький філософ та енциклопедист 18 ст.
Слайд №4. До виконуваних функцій травної системи належать:


  • секреторна (розщеплення речовин під дією ферментів та мікроорганізмів);

  • рухова або моторна (жування, ковтання, переміщення їжі в травному каналі);

  • всмоктування поживних речовин (відбувається в різних відділах травного каналу);

  • видільна (виведення з організму неперетравлених решток).

Запишіть функції до зошита.
Слайд №5 Травний канал - це порожниста трубка завдовжки 8 -10 м, стінки якої складаються з 4 шарів:

Між слизовою і м’язовою оболонками знаходиться підслизова, що багата на кровоносні судини,утворює складки, що збільшує поверхню травного каналу.
Слайд №6. Травний канал розпочинається ротовою порожниною, що обмежена верхньою і нижньою щелепами. Ротова порожнина утворена: губами,щоками,піднебінням, язиком, м’язами ротової порожнини.

Питання до класу: які функції на вашу думку виконує ротова порожнина?

Звіримо ваші відповіді!

Функції: механічна переробка їжі,перемішування,пережовування,перетирання, проштовхування їжі,звукоутворення, в ротову порожнину відкриваються протоки слинних залоз, що виділяють секрет (слину) рефлекторно, який розмочує їжу, полегшує ковтання та проходження харчової грудки у стравоході.
Слайд №7. Далі їжа потрапляє в ротоглотку, яка з’єднує ротову порожнину зі стравоходом. Стравохід – м’язова трубка завдовжки 23-25 см, якою внаслідок хвилеподібних скорочень її стінок проходить харчова грудка. Стравохід переходить в шлунок.

Пригадайте, як пов’язана будова трахеї з будовою органів травлення.


Слайд №8. Шлунок - розширений відділ травного каналу, що має форму видовженого мішка. Об’єм 1,5-2 л. Стінки утворені гладкими м’язами,вистелені залозистим епітелієм. Цей епітелій виділяє травні ферменти, хлоридну кислоту та слиз. Суміш цих секретів утворює шлунковий сік ( до 1,5 – 2 л на добу). Стінки шлунка скорочуються і тим самим сприяють перемішуванню їжі із шлунковим соком. Під дією шлункового соку відбувається подальше травлення їжі. А далі вона потрапляє в кишечник.
Слайд №9. Кишечник поділяється на товстий і тонкий. Довжина кишечника = 4-5,5 м. Рідини потрапляють в нього відразу після надходження в шлунок, їжа,багата на вуглеводи, затримується в ньому найменше, а жирна – найдовше (8-10 годин) .

Слайд № 10.

Тонкий кишечник - найдовша частина травної системи (2-4 м).

Він складається з 12-палої кишки, порожнистої та клубової кишок.

Чи знайшов хто-небудь інформацію чому так назвали відділи тонкого кишечника? (слухаються повідомлення учнів)

У 12-палу кишку відкриваються протоки печінки та підшлункової залози.

Під впливом кишкового соку, секретів залоз в тонкому кишечнику завершується розщеплення складних поживних речовин до простих та їх всмоктування. Тонка кишка переходить у товсту.
Слайд №11. Товстий кишечник складається з сліпої,ободової, сигмоподібної та прямої кишок. Сліпа кишка має червоподібний відросток – апендикс.

У товстому кишечнику відбувається всмоктування води, продуктів гниття, бродіння та формування калових мас. Залози товстого кишечнику виробляють слиз, який полегшує просування їжі та виділення неперетравлених решток. Сформовані маси потрапляють у пряму кишку,що закінчується анальним отвором.


Слайд №12. Запишіть, який шлях долає їжа, після того, як потрапила в ротову порожнину.


Слайд №13. Фізкультхвилинка:

Підведіться і відреагуйте:

1) якщо ви згодні, що без травлення життя неможливе – подивіться одне на одного

2) якщо ви згодні , що функції травного каналу рухова, секреторна, всмоктування поживних речовин, видільна - зробіть глибокий вдих і видих.

3) якщо вважаєте, що травлення починається вже в ротовій порожнині – посміхніться один одному.

А тепер переходимо до обговорення ...


Слайд №14. У людини, крім слинних і залоз стінок травного каналу, є дві великі травні залози – печінка та підшлункова залоза.

Печінка – найбільша залоза в організмі людини, маса її сягає 1,5 кг. Вона поділяється на 2 нерівні частини : праву масивнішу і ліву – меншу. Клітини печінки виробляють жовч, яка зберігається в жовчному міхурі. Крім того, печінка виконує бар’єрну функцію, оскільки через неї проходить венозна кров, яку ворітна вена забирає від травного каналу, підшлункової залози, селезінки. Шкідливі речовини, токсини, що потрапили в кров в печінці знешкоджуються шляхом перетворення їх в нешкідливі, менш токсичні або ті, що легше видаляються з організму сполуки.

Підшлункова залоза складається з головки, тіла, хвоста. Її довжина 12-15 см. Залоза виробляє ферменти, що розщеплюють білки, жири, вуглеводи, а також продукує гормони інсулін та глюкагон. Основна дія інсуліну полягає в зниженні концентрації глюкози в крові. А глюкагон є одним з антагоністів інсуліну, сприяє утворенню глюкози в печінці


Слайд №15. Печінка – це м’який орган, який легко травмується.

Тому мода 18-19 ст. на тісні корсети спричинила проблеми із здоров’ям:

стискалися ребра, зміщувалася вглиб грудина, деформувалася печінка.

В анатомічних музеях ще й досі можна побачити “гофровані” жіночі печінки.

А які ж хвороби травної системи актуальні сьогодні?


  1. Виступи учнів про хвороби органів травлення.




  1. Узагальнення, систематизація знань.

  • Робота з тестами. Колективна робота.

  • Завдання літературного ряду: знайдіть слова, пов’язані з органами травлення (закреслити їх):

Торщвадстравохіддшоіпекзптрврпсліпакишкадворунциашеьпорожнисталдвщкгшлуноктьаралаьщдупечінкаоалалпоободовакишкалпнепс.

  1. Підсумувати наш урок хотілось би невеликим віршиком про їжу.

Чтобы выглядеть здоровым нужно сильно постараться.

Заниматься чаще спортом, спать и правильно питаться.

Ешьте овощи и фрукты, в них так много витаминов.

Что полезно для здоровья и для сил необходимо.


  1. Домашнє завдання. §37.

Якщо є час!



Велика частина наших знань про будову та роботу травної системи отримана завдяки Вільяму Бемонту, військовому хірургу, і його пацієнтові, 19-річному Алексису Мартіну, який отримав широке поранення черевної порожнини в результаті військових дій в 1825 році. Після хірургічного втручання доктор зміг довгий час наочно спостерігати процес проходження їжі по організму Алексіса.

Організму потрібно 72 години, щоб перетравити ваш обід. Спочатку він розправляється з вуглеводами, потім з білками, і нарешті, розщеплює жири.

Геофагія - поїдання неїстівних речовин, таких як грунт, глина, фарба та інших, спостерігається у третини дітей. Пов'язано це, вважається, з недоліком мінеральних речовин в організмі, що росте.

Іноді організм людини починає їсти самого себе. Наприклад, при панкреатиті ферменти підшлункової залози проходять через стінки провідних каналів і починають роз'їдати навколишні тканини.

Інформація про апендикс.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка