«Благослови той день і час, Коли прослалась килимами Земля, яку сходив Тарас Малими босими ногами…»Скачати 28.04 Kb.
Дата конвертації06.05.2018
Розмір28.04 Kb.

«Благослови той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами…»
Тарас Григорович Шевченко... Його безсмертне ім’я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серцях народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджуючи щирі й благородні почуття. Можливо, Тарас Григорович саме та людина, з якої кожен повинен брати приклад. У ці дні проходять заходи до Шевченківської річниці, присвячені його великому творчому шляху та неоціненному доробку Великого Кобзаря.

Уже багато років минуло з того дня, як перестало битися благородне серце геніального поета, але світлий образ Великого Тараса безсмертний, як і сам народ, що породив його.

З 10 по 13 березня 2015 р. відбулися дні вшанування славетного сина українського народу Т. Г. Шевченка.

Згідно плану роботи школи 10 березня 2015 року відбулася загальношкільна лінійка, приурочена 201 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка. Вчитель Тимофійчук О.В. з учнями 5 – б класу підготувала поетичну хвилинку, на якій прозвучали віршовані рядки в шану Кобзареві.dscn2570.jpg dscn2579.jpg

Постійний творчий пошук педагогів знайшов досить вдале відображення на уроках української мови та позакласних заходах.

11 березня бібліотекар школи Кваснецька І.І. провела мистецький захід “Тарас Шевченко – художник” з використанням інформаційно – комунікаційних технологій. Учні 5 – а класу із задоволенням взяли участь у заході.

image.jpgimage (1).jpg

Мова. Мова тісно пов’язана з літературою. Якою б мовою що не було написано, що б там не було написано, і ким. Цей зв’язок непорушний зв’язок нічим не розірвеш. Тому зчаста ми можемо вивчати нашу рідну солов’їну мову , творами, віршами, картинами сказаними написаними устами поетів .Тимофійчук О.В., вчитель української мови та літератури, у 8-А класі провела урок української мови на тему: “ Звертання, вставні слова, словосполучення, речення(на мовотворчості Т.Г.Шевченка) ”, у ході якого восьмикласники повторили й закріпили знання з вивченої теми. Ознайомилися з репродукцією картин великого Кобзаря.

dscn2618.jpgdscn2622.jpg
Шевченко… Скільки слів ми про нього можемо озвучити. Як багато про нього ми знаємо. А скільки ми ще можемо дізнатися. Дізнатися зі світобачення іншого письменника. Який ж на його думку був Тарас, малий Тарас, який ховався у бар’янах? Допомагала знайти відповідь на це вчитель української мови та літератури Лакуста Н.О., яка з цікавістю розповіла учням 5 – Б класу про світобачення Степана Васильченка у творі “Широкий шлях”, а зокрема першої частини – життя малого Тараса – “У бур’янах”. Учні п’ятого класу брали активну участь у уроці. А неочікуваним сюрпризом для учнів була зустріч з Малим Тарасом та Оксаною Коваленко, які є головними персонажами повісті.

dscn2642.jpgdscn2649.jpg
Завершився тиждень літературно-музичною зустрічю з аматорським колективом “Козацька Берегиня” та просвітянами краю, яку підготувала вчитель української мови та літератури Сандуляк В.С. Учні 6, 10, 11 класів декламували поезії Кобзаря, зокрема уривок з твору ‘’ І мертивим, і живим…“, “Думи мої, думи мої”, “Витай, Тарасе”, “На горі Чернечій”. Аматорський колектив виконував чарівні українські пісні, які як ніколи акутальні своєю тематикою, і навчать не одне покоління дітей любові до власного краю, держави, творців літератири.

dscn2660.jpgdscn2713.jpg

Тиждень української літератури за календарним терміном завершився. Але гордий український дух великого Кобзаря перебуває з учнями і досі. Нехай вогонь його слова запалює в кожній душі Віру , Надію і Любов .

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка