Бібліотека майбутньогоСкачати 19.82 Kb.
Дата конвертації04.01.2018
Розмір19.82 Kb.

Бібліотека майбутнього
Бібліотека, книги… Ці слова прийшли до нас крізь віки, крізь роки, з давніх-давен. Бібліотека завжди цінувалась людьми, адже вперше вона з’явилася у 7 ст. до н.е. в Ассірії. Книги також є невід’ємною частиною нашого життя. Мінялися часи, мінялася мода, але бібліотека завжди була, є і залишиться «аптекою для душі». Хоча хто знає, що нас чекає у майбутньому?

На сьогоднішній день наші бібліотеки мало оснащені комп’ютерами, не скрізь вони й підключені до мережі Інтернет, а про сучасні меблі, книжкові стелажі, нові книги й взагалі не приходиться говорити. Тому хочеться поринути у майбутнє, в той час, коли, можливо, бібліотека буде такою, якою її бачу я.

У 30-их роках ХХІ століття я хотіла б бачити перш за все бібліотеку з сучасною спорудою. Щоб це була скляна велика простора циліндрична будівля. Це буде екологічно чиста бібліотека, тому всередині неї також циліндрично ростимуть знизу до верху квіти, які й очищатимуть повітря від «книжкового пилу». Щоб бібліотека була оснащена сучасними зручними меблями як для дорослих, так і для дітей.

Бібліотека має бути поділена на чотири рівні сектори.

У І секторі зберігатимуться «вічні» друковані книги, до яких можна доторкнутись, прочитати їх, вдихнути аромат.

У ІІ секторі, більш новітньому, будуть знаходитись книги на електронних носіях, планшетах, смартфонах і т.д. В сучасному світі накопичується все більше мультимедійної інформації – зображень, аудіо- й відеозаписів. Можна уявити, що в нашій бібліотеці майбутнього дані в різних форматах будуть органічно поєднані. Наприклад, користувачу, який шукає текст необхідної йому книги в електронному форматі буде запропоновано й ілюстрований путівник до неї, однойменний фільм, аудіо- книгу, форуми фан-клубів читачів і т. інше.

У ІІІ секторі буде розташовуватись «Жива Бібліотека». Книги «Живої Бібліотеки» - це живі люди, а читання – це розмова. «Жива Бібліотека» дасть можливість дізнатися більше про людей, які нас оточують.

ІУ сектор – це сектор інноваційних технологій, де будуть розміщуватись «віртуальні книги». Буде створено пристрій, при натисканні на який, висвічуватиметься проекція необхідної книги в повітрі. Легким порухом руки вгору, вниз чи вбік можна перегорнути сторінки віртуальної книги й перечитати її.

Не забуваємо й про наших колежанок-бібліотекарів, які будуть завідувати кожен своїм сектором й надавати необхідну допомогу тому читачеві, який її потребує. Можливо на той час з’являться бібліотекарі-роботи, які не лише виконуватимуть бібліотечну роботу, а й матимуть функції консультанта по електронним ресурсам, відео-контролю при вході і виході з бібліотеки.

Взагалі хотілося б, щоб бібліотеки були досить розвинутими, адже вже зараз за кордоном існують «бібліотеки майбутнього». До нас вони дійсно дійдуть через кілька років.Сподіваємось, що бібліотеки процвітатимуть з новою силою й стануть розповсюдженим дозвіллєвим центром кожного користувача!

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка