Баран Г. В. Українська мова. Готуємося до зовнішнього незалежного оцінюванняСкачати 24.38 Kb.
Дата конвертації21.05.2019
Розмір24.38 Kb.

ЗНО – це результат роботи учня й учителя, що досягається протягом років навчання. Підготовка до ЗНО – це робота, яка включає в себе не лише комплекс теоретичних знань, а й психологічну готовність учнів працювати з тестами, адже для вчителів-практиків не секрет, що нерідко діти, які гарно вчаться, тести виконують не дуже добре, зациклюючись на відповідях, довго над ними роздумуючи. Таким чином, завдання вчителя при підготовці учнів до ЗНО полягає в організації повторення, систематичному, доведеному до автоматизму виконанні тестів, на які відводиться обмежена кількість часу, психологічній підготовці дітей до цього виду роботи.

З чого складається наша система підготовки учнів до ЗНО? Це повторення теоретичного матеріалу з мови на щотижневих консультаціях і повторення вивченого матеріалу з літератури як складова домашнього завдання. Перевірка якості повторення здійснюється систематично за допомогою тестів. У нагоді під час повторення стає прослуховування аудіозаписів і перегляд фільмів у кіноклубі. З цією метою використовуємо:  • аудіозаписи «Із життя Остапа Вишні», «Мисливські усмішки», «Моя автобіографія»;

  • художні фільми «Тигролови», «Тіні забутих предків», «Щоденник. Довженко», «Кайдашева сім’я», «Камінний хрест», «Хазяїн», «І. Франко», «Сковорода», «Чорна рада», «Лісова пісня», «Україна в огні», «Поза межами болю»;

  • мультфільм «Енеїда».

Заключний етап підготовки – робота з комп’ютерними тренажерами (Українська мова і література. Тестові завдання і ключі. – Видання 2). (Робота з комп’ютерним тренаженом ).

Під час підготовки до ЗНО використовуємо додаткові посібники (презентація посібників, перегляд їх структури):  • Баран Г.В. Українська мова. Готуємося до зовнішнього незалежного оцінювання. – Х.:ТОВ «Українська книжкова мережа», 2010. – 256 с.

(Посібник містить теоретичний матеріал, вправи для повторення, тести по кожній з тем, ключі до тестів для самоперевірки)

  • Молочко С.Р., Васильєва О.М. Українська література. Готуємося до зовнішнього незалежного оцінювання. – Ч. І (9 – 10 класи), Ч ІІ (11 класи) . – Х.: «Країна мрій», 2009.

(Посібник включає біографічні відомості про авторів, огляд їх творчості, стислий переказ та елементи аналізу творів, тлумачення теоретичних понять, тести та ключі для самоперевірки).

Отже, залишається сподіватися, що наша праця була не марною.


ВІДДІЛ ОСВІТИ

СИНЕЛЬНИКІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ

ІЛАРІОНІВСЬКА СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА

СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДО ЗНО

З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Виступ із досвіду роботи

Яхновець Ю.О.

Старший учитель,

вища категорія


Іларіонове

2012р.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка