Авраменко О. М. Українська мова. Збірник текстів для диктантів. 9 клас. Державна підсумкова атестаціяСкачати 36.89 Kb.
Дата конвертації05.01.2018
Розмір36.89 Kb.

Державна підсумкова атестація з української мови проводиться в письмовій формі (диктант) за завданнями, оголошеними Міністерством освіти і науки України.

На проведення атестації відводиться 1 астрономічна година. Відлік часу ведеться від початку читання вчителем тексту. Використання учнями допоміжних джерел (словники, довідники, підручники тощо) не допускається.

Текст диктанту визначатиметься за посібником: Авраменко О. М. Українська мова. Збірник текстів для диктантів. 9 клас. Державна підсумкова атестація. — К.: Грамота, 2010. — 80 с.

Державна підсумкова атестація з української, зарубіжної літератур, а також з літератур національних меншин проводитиметься в усній формі за білетами, які складаються з двох завдань.

Використання учнями під час проведення державної підсумкової атестації з української, зарубіжної та літератур національних меншин допоміжних джерел (підручників, хрестоматій, видань творів програмових авторів, антологій тощо) не допускається.

Державна підсумкова атестація з української мови є обов'язковою і проводиться у формі переказу за текстом, визначеним Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за посібником: «Українська мова та література. Збірник текстів для переказів з творчими завданнями. Державна підсумкова атестація. 11 клас» / Укл. Г. Т. Шелехова, В. І. Новосьолова.Л. В. Плетньова,А. В. Ярмолюк. — К.: Генеза, 2009, 2010.

На виконання завдання підсумкової контрольної роботи державної підсумкової атестації з української мови в 11 класі відводиться 90 хвилин, протягом яких учні докладно відтворюють первинний текст запропонованого переказу із урахуванням його смислової і структурної цілісності (без додаткового творчого завдання). Переказ проводиться за традиційною методикою.

Шкільні підсумкові контрольні роботи з української літератури проводитимуться у формі твору-роздуму (обсягом до 2-х сторінок). На його написання відводиться 90 хвилин.

Теми творів охоплюють матеріал, що вивчався у 10-11 класах і враховують наявність варіативних програм з предмета.

У день проведення ДПА з української літератури в 11 класі філологічного профілю вчитель у присутності учнів та членів комісії витягує з 20 білетів 3: одна тема за 10 клас, друга – за 11 клас, третя – вільна. Оголошуються теми учням , і вони – обирають одну з них (або тему за 10 клас, або – за 11 клас, або – вільну). Теми оголошуються, записуються на дошці та обов’язково зазначаються у протоколі засідання педради.Орієнтовний перелік тем для написання підсумкової контрольної роботи

у формі твору-роздуму (10 клас):

 • Розмаїття людських характерів у повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

 • Проблема життєвого вибору персонажів роману Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?».

 • «Любов до стяжання без жодної іншої мети» (проблема гаданих і справжніх життєвих цінностей в українській літературі XIX століття).

 • Пробудження національної свідомості, збереження історичної пам'яті як провідні мотиви в поемі «Мойсей» Івана Франка.

 • Трагічна доля Івана й Марічки як наслідок конфлікту між мрією та дійсністю (Михайло Коцюбинський. «Тіні забутих предків»).

 • «Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає» (за творчістю Лесі Українки).

11 клас

 • «Тому роду не буде переводу, в котрому браття милують згоду» (за романом Юрія Яновського «Вершники»).

 • Трагедія внутрішнього роздвоєння особистості між гуманізмом і абстрактною ідеєю (Микола Хвильовий. «Я (Романтика)»).

 • Над чим сміється Микола Куліш? (за комедією «Мина Мазайло»).

 • Чарівний світ дитинства (Олександр Довженко. «Зачарована Десна»).

 • Митець і суспільство (за романом у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай»).

 • «Народе мій, до тебе я ще верну» (за творчістю Василя Стуса).

 • Життєствердний характер, міфологізм і метафоричність поезій Богдана-Ігоря Антонича.

«Вільні теми»:

 • «Бережіть собори душ своїх» (література і духовність людини).

 • «Ну що б, здавалося, слова...» (художня література в житті людини).

 • «Червоне – то любов, а чорне — то журба...» (народні пісні літературного походження в житті людини).

 • «Ми — це не безліч стандартних «я», а безліч всесвітів різних» (неповторність і цінність кожної людини у творах українських письменників XX ст.).

 • «Ідучи в майбутнє, озираємося в минуле» (сторінки історії в українській літературі XX ст.).

 • «Краса душі, краса любові — найвища на землі краса» (краса почуттів в інтимній ліриці українських поетів кінця ХІХ-ХХ ст.).

 • «В театрі грать повинні драму, де страждання душі людської тривожить кам'яні серця» (українська драматургія й театр кінця ХІХ-ХХ ст.).

Твір-роздум на одну із запропонованих тем оцінюється відповідно до таких параметрів: повнота розкриття теми; опертя на літературні тексти, вміння їх аналізувати та інтерпретувати; логічна послідовність викладу думок (наведення тези, аргументів, висновку); струнка побудова твору (наявність вступу, основної частини, висновків); структурна цілісність та стильова єдність тексту; переконливість наведених аргументів в основній частині твору; точність, зрозумілість думки, відповідність її мовному оформленню; образне мислення. Критерії оцінювання мають відповідати вимогам чинної програми з урахуванням обсягу твору.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка