Анотація власного досвіду роботи керівника гуртків: «Юні екологи», «Основи екологічних знань» та «Юні охоронці природи»Скачати 324.96 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір324.96 Kb.

Чортківський Палац дітей та юнацтва
Анотація власного досвіду роботи

керівника гуртків: «Юні екологи», «Основи екологічних знань» та «Юні охоронці природи»

Злепко Ліди Богданівни

2017

Поважайте, любіть природу,
Всі творіння її цінуйте,
Бережіть її ніжну вроду
І ніколи її не руйнуйте.
Без природи немає людини,
Обірветься без неї життя,

Пам’ятайте про це щохвилини:
Без природи нема майбуття
Працюючи керівником екологічних гуртків уже 4-й рік маю життєве кредо і план дій як педагога : “ Працювати відповідально і жити по совісті ”.

Моя система роботи спрямована на вирішення проблеми, над якою працює педагогічний колектив ПДЮ: “ Формування і розвиток творчих здібностей учнів на основі диференційованого та індивідуального підходу ”. Працюючи над цією проблемою, визначила головні завдання, мету:

 • прищеплювати дітям любов до навколишнього природного середовища;

 • формувати у них екологічну культуру мислення.

Ставлю перед собою важливе завдання - виховувати в учнів інтерес до знань, збудити їх думку, розвивати допитливість.

На мою думку, основне завдання керівника гуртків це не просто навчити учнів опановувати певний обсяг знань, а й виробляти вміння та навички, збирати, обробляти, систематизувати, аналізувати інформаційний простір; застосовувати набуті знання у практичній діяльності.

Проблема, над якою я працюю: «Використання інноваційних технологій на заняттях гуртків екологічного напряму». Впроваджую інноваційні технології, методи навчання, які є найбільш ефективними, що дають змогу учнівській молоді набути досвіду активно-контрольованого спілкування, висунення й захисту власної думки, вияву своєї сутності.

Метою моєї роботи є: • виховувати любов і повагу до природи;

 • спонукати до збереження неповторної краси рідного краю;

 • формувати почуття відповідальності за стан навколишнього природного середовища;

 • сприяти розвитку творчих здібностей учнів;

 • учити самостійно мислити, знаходити раціоналізаторські рішення поставленої проблеми;

 • навчати бачити красу навколо себе, розвивати почуття прекрасного;

 • формувати почуття дбайливого ставлення до природного середовища;

 • формувати активну життєву позицію.

Ставлю перед собою ряд завдань:

 • ознайомити гуртківців з роллю сучасних природничих наук у розв’язанні існуючих проблем екології;

 • інтегровано поглиблювати знання з предметів природничого циклу;

 • забезпечити екологічне навчання і виховання, вміння передбачати критичні моменти в природних екосистемах, що виникають внаслідок антропогенного впливу;

 • залучати гуртківців до практичної природоохоронної роботи;

 • застосовувати інноваційні і новітні технології на заняттях;

 • подати якомога більше інформації про навколишнє природне середовище, і про процеси, що в них відбуваються;

 • розвивати пізнавальні інтереси;

 • виховати допитливих натуралістів;

 • організувати посильну трудову діяльність у природі;

 • виховати бережливих господарів Землі.


На заняттях використовую новітні прийоми: «експреси», «акваріум»,«мозковий штурм», «мікрофон»,«коло ідей», «займи позицію», «зміни позицію», «два,чотири,всі разом», «дерево рішень», «аналіз ситуації», «так ні» тощо.

У своїй практиці використовую інноваційні комп’ютерні технології, що дає змогу можливість застосовувати на заняттях екології інтерактивні методи.

Ортодоксальна педагогіка передбачає в процесі навчання дві сторони – вчитель і учень. Комп’ютерні технології дозволяють активно вводити в процес третю сторону – осіб, які в даний момент знаходяться поза кабінетом, населеним пунктом і т. д.

Практика показує, що цікавість гуртківців до подібних занять величезна, і це забезпечує активізацію практично всіх психологічних процесів (уваги, пам’яті, уяви і ін.) дітей. Крім того, зникає пресловутий психологічний бар’єр між вчителем і учнем, тому що завдання учням дає третя особа (в сприйнятті дітей), а вчитель вже не «вимагає», «не вчить», а допомагає їм вчитись самим. Тому, стараюсь, шукаю, вчусь у інших, щось придумую і сама.

На заняттях екологічних гуртків використовую такі методи екологічного виховання:

1.Пояснювально – ілюстративні: бесіда, пояснення, художня розповідь, опис, відповіді на запитання.

2. Репродуктивні: завдання екологічного змісту, спостереження за сезонними змінами у природі, застосування опорних схем.

3. Проблемного викладу: спостереження, пояснення, бесіда.

4. Частково – пошукові: загадки, кросворди, вікторини, цікаві вправи, фенологічні оповідання, застосування опорних схем.

5. Дослідницькі: спостереження за сезонними змінами у природі, перевірка народних прикмет про взаємозв’язки в природі шляхом спостереження, проблемні завдання.

Систематично проводжу екскурсії по місту , парку , Чортківському замку , церквах, в краєзнавчому музеї, тощо. Нещодавно була здійснена екскурсія разом із гуртківцями екологічних гуртків: «Юні екологи», «Основи екологічних знань», «Юні охоронці природи» в зоопарк (с. Торське Заліщицького району). Всі були приємно здивовані , побачивши різноманітних тварин, а саме: мавпу, лисиць, ведмедів, страусів, тигрів, верблюда, скунса, різних зайців та ін.  Гуртківці годували тварин різною їжею: зерном, яблуками, хлібом, ковбасою,тощо. У радісному, веселому настрої , з усмішкою на обличчі,повернулися назад.

Гуртківці гуртка «Юні екологи» зробили три шпаківні для пташок і повісили їх біля Палацу дітей та юнацтва, а також брали участь у дослідницьких проектах: «Енергія і середовище», «Вода і молодь-разом у майбутнє», виконуючи при цьому різні проекти - презентації та буклети. Підготували і продемонстрували різні презентації, а саме: «Вода і молодь», «Парниковий ефект», «Роль енергозбереження», «Червона книга України», «Охорона природи», «Забруднення навколишнього природнього середовища». Виконано гуртківцями різні вироби з природнього матеріалу та побутових відходів, картини з квілінгу та із засушених троянд. Проведено різні екскурсії.
Гуртківці гуртка «Основи екологічних знань» зробили декілька годівничок для пташок з пластикових пляшок , з коробок з-під цукерків, насипаючи туди частенько зерна , а також кладуть шматочки хліба для маленьких пернатих взимку. З гуртківцями гуртка «Основи екологічних знань» було проведено круглий стіл на тему: «Опале листя: користь чи шкода», де гуртківців було поділено на три групи, кожна із яких заздалегідь отримала завдання. Перша група виступила  із презентацією «Золота осінь», де описували загальні особливості. Друга група підготувала розповідь про опале листя, а також виготовили стінгазету на тему «Опале листя:користь чи шкода» для довкілля. Третя група проводила різноманітні конкурси, ігри. Гуртківці виготовили вироби із природнього матеріалу та побутових відходів. Виготовили годівнички для птахів. Участь гуртківців-хлопців в урочистій посвяті в козачата приуроченої 72-й річниці створення УПА та українського козацтва. Проведено різні екскурсії. Виготовили вироби до 8 березня, а також до дня Матері.

Гуртківці екологічних гуртків взяли активну участь у виготовленні виробів, малюнків для воїнів АТО до дня Св. Миколая,а також взяли участь в акції «Виставка-ярмарок»;- збір коштів для воїнів АТО.

Гуртківці гуртка «Юні охоронці природи» в осінній період назбирали різноманітних лікарських рослин, засушили їх, а також різних листочків з дерев для виробів. З вихованцями даного гуртка було проведено виховний захід на тему: «Голос рідної природи серцем слухати навчись», проведено акцію «За чисте довкілля», участь у обласному конкурсі «Зліт юних дослідників», участь у міському етапі обласної виставки-конкурсу «Замість ялинки-зимовий букет», у трьох номінаціях:-Новорічна композиція( Новорічна ялинка-І місце),-Український сувенір (Салфетка-ІІІ місце),-Дідух, різдв’яна атрибутика (Вефлеємська Зірка-І місце). З гуртківцями виконано різноманітну кількість виробів з природнього матеріалу та побутових відходів. Виготовлено стінгазету : «Процес виготовлення та випробування міні -вітрогенератора», а також виготовлено його модель. Участь у обласній виставці- конкурсі «Замість ялинки- зимовий букет». Проведено свято «День Святого Валентина». Виготовлено вироби української тематики. Проведено різні екскурсії. Участь у обласному конкурсі «Земля наш спільний дім», ( агітбригада).
За період моєї роботи керівником екологічних гуртків було проведено засідання круглого столу на тему: "Зимуючі птахи". Засідання проходило у цікавій формі. Діти займалися дослідницькою роботою, використовуючи різні форми і методи екологічної освіти. Усі учасники були поділені на 3 групи: " Палеонтологи"- гуртківці гуртка « Юні екологи» займалися дослідницькою роботою на тему: «Еволюція походження птахів», розповідь та демонстрація слайдів презентації.

" Натуралісти"- гуртківці гуртка « Юні знавці лікарських рослин ,які займалися дослідницькою роботою на тему: «Як гніздяться, де живуть, чим живляться зимові птахи», свою розповідь група демонструвала у вигляді стінгазети. " Фольклористи" - гуртківці гуртка «Основи екологічних знань» займалися дослідницькою роботою на тему: «Легенди, прислів’я, приказки,загадки про птахів». Свою розповідь група демонструвала показом фото про птахів. На засіданні були присутні: методист Недокус О. Т., заступник директора з навчально-виховної роботи ПДЮ Козак О. М. 

Мною було проведено відкрите заняття на тему: «Серету вода-джерело життя» серед гуртківців гуртка " Юні знавці лікарських рослин". Девізом заняття було: В полі природи-наша доля. Заняття було проведено  у вигляді ділової гри, де саме: гуртківці  говорили про екологічні проблеми нашого міста й області, познайомилися з професіями циклу " Людина і природа", а також проаналізували практичні дії людини по забрудненню р. Серет.

Гуртківці розказували про забруднення р. Серет, читали вірші, переглядали слайди про р. Серет, співали пісні, дивились новини які  потривожили не тільки нашу місцевість , а й всю Україну тощо. На занятті були присутні: директор ПДЮ Пироговський Р.М., заступник директора з навчально-виховної роботи  ПДЮ Козак О.

Було проведено виховний захід на тему: «Голос рідної природи серцем слухати навчись» з гуртківцями гуртка «Юні охоронці природи», де вихованці гуртка говорили  про нас – людей, які нищать природу: зривають квіти, руйнують пташині гнізда, ламають дерева, забруднюють водойми, повітря, щоб тільки задовольнити свої забаганки, збагатитися.
Під час виховного заходу гуртківці активно читали вірші, співали пісні на мотив: «Червона рута», «Розпрягайте, хлопці коней», «Несе Галя воду», на музику «Шарманки», «Ой у полі два дубки», а також виконували танець   під музику Rihanna We Found Love.
На виховному заході були присутні з Палацу дітей та юнацтва  заступник директора з навчально-виховної роботи О.М. Козак,  а також методист  Н.А. Музичка .


Виховний захід було завершено словами керівника екологічних гуртків Л.Б. Злепко: Любі діти! Мені дуже хочеться вірити, що після цього спілкування душі ваші  стали добрішими, серця теплішими і ви назавжди запам′ятаєте, що:
Земля - не рабиня, а мати,
Сонце - не вітчим наш, а рідний батько.
Ліси - наші брати, річки - сестри.
Дощі, вітри, сніги мусять бути добрими гостями.
А ми на своїй планеті - не тимчасові мешканці, а мудрі господарі.


Підвела підсумок виховного заходу методист ПДЮ- Н.А. Музичка.

Гуртківці брали активну участь в конкурсах: «Зліт Юних натуралістів Тернопільщини», «Зліт Юних дослідників», в міському та обласному етапі конкурсу «Замість ялинки-зимовий букет». Проведено з гуртківцями екологічних гуртків акцію «За чисте довкілля», «Очищення джерела». Гуртківці екологічного гуртка «Основи екологічних знань» провели круглий стіл на тему: «Осіннє листя: користь чи шкода?». Гуртківців було поділено на три групи, кожна із яких заздалегідь отримала завдання. Перша група виступила  із презентацією «Золота осінь», де описували загальні особливості. Друга група підготувала розповідь про опале листя, а також виготовили стінгазету на тему «Опале листя:користь чи шкода» для довкілля. Третя група проводила різноманітні конкурси, ігри, розгадування загадок. Всі гуртківці були задоволені прекрасно проведеним заняттям.

10.12.2014р. відбувся міський етап обласної виставки- конкурсу «Замість ялинки-зимовий букет» у приміщенні навчально-оздоровчого комплексу ПДЮ. У виставці взяли участь усі школи міста та гуртківці екологічного гуртка ПДЮ «Юні охоронці природи» Драбик Христина та Монастирська Оксана. Виставка мала 3 напрямки: «Дідух, різдв’яна атрибутика », «Український сувенір» та  «Новорічна композиція». Кожен виріб був представлений учнями шкіл. Переможцями стали: Чортківський ПДЮ І-місце у номінації «Новорічна композиція» за-Новорічну ялинку,І-місце у номінаці ї«Дідух, різдв’яна атрибутика »за Вефлеємську зірку, ІІІ-місце у номінації», «Український сувенір» за Салфетку. Гуртківці захищаючи свої роботи привітали журі з наступаючим Новим Роком, а також розказували про звичаї та традиції ставити ялинку чи дідуха на Святий вечір та Новий Рік.

15-16 грудня 2014 року в Тернопільському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проводилася обласна виставка-конкурс «Замість ялинки – зимовий букет». Свої роботи продемонстрували також гуртківці екологічного гуртка « Юні охоронці природи» Монастирська Оксана та Аврамишин Вікторія, які привітали журі з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим, а також  розказували про технічний опис кожного виробу та традиції народів які  визначаються тисячоліттями. Особливо давніми є традиції пов'язані з віруваннями народу, з його світоглядом. Із багатьох проблем нашої культури, що стоять перед нами, погляньмо на таку, здавалося б, без великого значення, загадку: що ставити нам на Свят-Вечір Різдва Христового – "Дідуха" чи "ялинку"? Всі старші люди, що родилися в Україні, пам'ятають, що нашим звичаєм було ставити на Свят-вечір "Дідуха". "Ялинку" ставили тільки в містах України, в яких переважали чужинці, що принесли звичай, чужий українському народові, ставити "ялинку", прикрашену світляними оздобами і ласощами. . Солом'яний оберіг — це дух предків, дідів, збереження традицій і пам'яті родини. Це символ доброго врожаю, миру й злагоди в родині, достатку в домі. Традиція ставити в оселі на покуті дідуха походить ще з дуже давніх часів. У дохристиянських віруваннях він був утіленням бога Коляди, символом пам'яті про предків.

Цей міжнародний звичай ставити ялинку на новий рік має дуже багату історію. Згідно з однією стародавньою легендою, ялинка стала символом Різдва за бажанням небесних сил. Коли у Віфлеємі народився Спаситель, під спів ангелів на нічному небі, як відомо, запалилася нова яскрава зірка. До немовля поспішали усі ті, хто бажав подарувати йому свою щиру радість і принести якийсь дарунок: і люди, і тварини, і навіть рослини з деревами. Останні ж дарували немовляті свої пахощі, квіти, плоди і листя.

На радісну подію поспішала з далекої півночі і Ялинка. Вона прийшла остання і не могла наважитись зайти всередину. Всі здивовано запитали її, чому вона не заходить. Ялинка відповіла, що їй дуже хочеться увійти, але їй нічого подарувати Божому Дитяті, а ще вона боїться злякати Його і вколоти своїми голками. Тоді рослини поділилися з Ялиною своїми дарами, і на її гілках стали красуватися червоні яблука, горіхи, яскраві квіти і зелені листочки. Ялинка дуже зраділа, подякувала всім і тихо підійшла до Ісуса. Немовля посміхнулося, побачивши красиву, різнокольорову і добру Ялинку. Саме тоді над її верхівкою ще яскравіше засяяла Вефлеємська зірка.

У наших традиціях є велика сила! Бережім їх. Бо коли ми збережемо їх, сатана не приступить до нас, і врата адові не одоліють нас!

03.02.2015р. гуртківці екологічного гуртка «Юні охоронці природи» зробили різноманітні вироби з природніх матеріалів української тематики. Це і прапор України з гафронового паперу, і герб України з копійок, і герб України з насіння кукурудзи, а також виріб «Українська символіка». Гуртківці з великою любов’ю та радістю виконували вироби. Задоволені успіхами своєї роботи гуртківці завершили заняття фотосесією.

Зима важка пора для птахів. В зимовий час птахи гинуть не стільки від холоду, а від того, що не вистачає їжі. Особливо важко птахам в ті часи, коли ожеледиця і сильні снігопади, коли земля, гілки дерев покриті льодом і снігом. Ось у ці скрутні часи для птахів на допомогу приходять люди. 

Гуртківці екологічного гуртка «Основи екологічних знань» 09.02.2015р. теж вирішили їм допомогти: розвісили годівнички, які зробили своїми руками з пластикових бутилок та коробок різної форми.
З якою радістю оточують горобці і синиці годівнички з крихтами, шматочками хліба,зерном пшениці, пшоном, пшеничною крупою!
Як голосно вони дякують нам за увагу, добросердя.


12.02.2015р. гуртківці екологічного гуртка "Основи екологічних знань" побували на екскурсії до Чортківського замку під Вигнанською горою. Могутня колись споруда відкрила тепер для всіх вітрів, що дмуть протягом багатьох століть. Минають роки, змінюються покоління, а він залишається німим свідком подій, хвилюючи погляди людей. Гармонійно із замком поєднується церква Покрови Пресвятої Богородиці(1905р.), до якої теж завітали гуртківці гуртка.Біля фігурки Божої Матері попили водички з цілющого джерела, ознайомилися із Хресною Дорогою, а також із Заповідями Блаженства.Прогулялись і помилувались красою фонтана, а також побували у крамниці- де купили собі образочки, хрестики, молитовнички тощо.З великою радістю від побаченого гуртківці завершили екскурсію фотосесією.

Гуртківці екологічного гуртка «Юні охоронці природи» 13.02.2015р. провели свято «День Святого Валентина», вихованці чудово провели час різними конкурсами, співали пісень, танцювали тощо. Бажаємо всім бути здатними на щиру, добру любов, і хай вона по-можливості буде взаємною у всі дні календаря. А 14 лютого-давайте поменше чубитися навколо цього дня, доцільніше пропонувати духовну та творчу альтернативу його освоєння. Чи не краще, хто віруючий, помолитися до Святого Валентина про таку любов для ближніх та для себе, і всі-давайте подаруємо комусь валентинку нашої особливої уваги,вдячності ,визнання.

26 лютого 2015 року на базі Тернопільського обласного центру  еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді  відбувся обласний конкурс «Керівник гуртків еколого-натуралістичного напряму - 2015».  В конкурсі взяли участь 9 педагогів з 7 районів області та міст Тернополя і Чорткова. Місто Чортків представляла керівник екологічних гуртків Злепко Л.Б., яка була нагороджена дипломом за високий рівень педагогічної майстерності.

05.03.2015р. гуртківці екологічного гуртка "Основи екологічних знань" з великою радістю та любов'ю зробили різноманітні подарунки своїм близьким та рідним: матусі, бабусям, подругам тощо. Гуртківці зробили откритки, різноманітні букетики, картини красками, картини з природніх матеріалів та ін. Задоволені результатом своєї роботи,із  виробами, які зробили своїми руками для найрідніших, щоб привітати їх з першим весняним чудовим святом 8 березня, гуртківці пішли додому.

20.03.2015р. відбувся виступ агітбригади "Чисті краплини"- учасники гуртка "Юні охоронці природи". Тема виступу: "Забруднення водних ресурсів". Учасники читали вірші, співали різноманітні пісні, танцювали,виконали різні сценки, а саме: "Депутати","Пропала вода", "Річка",були у ролі бабусь, які розказували про екологічні проблеми міста. Детальніше можна ознайомитись переглянувши відео виступу, яке знаходиться у розділі наше відеона сайті Чортківського палацу дітей та юнацтва «Світ захоплень».

З 01.09 по  25.10.2015року було проведено акцію «Посади калину», з метою поглиблення національно-патріотичного та екологічного виховання учнівської молоді, активізації роботи щодо примноження лісових багатств рідного краю, охорони довкілля. В ньому взяли участь гуртківці екологічних гуртків ПДЮ. Завдання, яке ставили перед собою учасники конкурсу-це насадження кущів калини для озеленення території навчального закладу, а також прилеглих територій.

Акція «Посади калину» сприяла екологічному вихованню. Ця акція також сприяла і національно-патріотичному вихованню, оскільки гуртківці були активними учасниками її, як в плані озеленення та очищення територій, так і в плані насадження національних символів-кущів калини. Озброєні лопатами та відрами з водою почали насадження. Заняття захопило дітей. Вони працювали радісно і з повною віддачею.

Тут проявилась мистецька уява, умілість рук і тепло сердець їх авторів. Хай милують око всіх працівників і гуртківців нашого навчального закладу червонощокі грона калини.

Гуртківці гуртка «Основи екологічних знань» навіть дали імена своїм деревцям і мало не кожен день провідували їх, поливали та слідкували за їх ростом і розвитком. Вони щиро впевнені, що тепло їхніх рук і щирі прагнення допоможуть вирости цим саджанцям.

Гуртківці гуртка «Юні екологи» висадили 20 кущів калини.   Усі гуртківці отримали велике задоволення, адже світ завдяки їхнім добрим рукам, став трішки кращим і зеленішим.     Переможців не було, адже працювали добре усі. А нагородою за виконану працю стануть майбутні зелені насадження, які даруватимуть людям красу і затишок.   Патріотизм проявляється не тільки у мітингах і зібраннях, а і в уважній праці для свого рідного дому-для рідної України.

19.10.2015р.з гуртківцями гуртка «Юні екологи» було проведено виховний захід, усний журнал: «Калина-народний символ України», де гуртківці читали вірші Т. Шевченка, Л. Українки, І. Франка, пригадували різноманітні прислів’я, приказки, загадки, розповідали легенди, співали пісні: «Цвіте калина», «Одна калина»,  «При долині кущ калини», «Розпрягайте, хлопцi, коней»,  « Ой у лузі червона калина» ,«Це край, де я родилась і живу» .Розповідали про цілющі та лікувальні властивості калини , а також про звичаї та традиції українського народу щодо калини.На виховному заході була присутня Н.А. Музичка-методист ПДЮ.

22.10.2015р. гуртківці екологічного гуртка «Юні охоронці природи» зробили своїми руками грона калини, і цим прикрасили наш кабінет.

Під час виготовлення виробу гуртківці  пригадували різноманітні  розповіді своїх бабусь, матерів( легенди, вірші, співали пісні) про прекрасний символ України-калину. Усі гуртківці отримали велике задоволення від проведеного заняття, адже світ завдяки їхнім добрим рукам, став трішки кращим.Завершилось заняття невеличкою фотосесією.

Завжди пам’ятайте, що не можна зневажати калину, бо в ній – душа того, хто посадив її, душа нашого народу. Калина – це наша рідна Україна. Любімо її завжди – і в горі, і в щасті – впиваймося із цілющого джерела її символів. . У конкурсі «Посади калину» зайняли І-місце серед шкіл міста.

02.11.15р. гуртківці екологічного гуртка "Основи екологічних знань",назбиравши різноманітних форм та розмірів з цікавими переливами кольорів листочків, зробили різноманітні аплікації, а саме:казкових героїв, звірят,  різноманітні пейзажі тощо.

Осіннє листя-матеріал не лише дешевий і доступний, він просто падає на голову і килимом стелиться під ноги. Не лінуйся! Підбирай і твори!

17.11.2015р. в приміщенні Палацу дітей та юнацтва відбувся конкурс серед вихованців  гуртків даного закладу.

З гуртка "Юні охоронці природи" брали участь такі конкурсанти: Гайовська Тетяна, Боднар Вікторія, Волощук Анастасія, Магега Жанна, Катинська Анастасія, Мосанюк Тетяна, Пукало Вікторія. Кожна учасниця показала свій талант  у різних номінаціях: читали вірші,  легенди,співали пісні,вишивали хрестиком. В підсумковому етапі конкурсу журі оголосило переможницю "Чарівна Україночка-2015" Катинську Анастасію. Усі учасниці щиро дякують за проведений конкурс.

Осінь приносить нам багатий урожай. В осінню пору можна набрати багато насіння, плодів для виготовлення з дітьми на заняттях цікавих оригінальних виробів. На одній із екскурсій вихованці гуртка "Основи екологічних знань" запаслися насінням ясена та клена,  різноманітних за  формою,кольором та розміром листочками, шишками тощо. Гуртківці із великим задоволенням зробили різноманітні ромашки.Тепер кожному зрозуміло, що зовсім нескладно виготовляти вироби своїми руками, а навіть цікаво. Отримати такий сюрприз буде приємно подвійно, тому що в нього вкладена частинка людської душі.

08.12.2015р. в приміщенні ПДЮ відбувся міський етап обласної виставки-конкурсу "Замість ялинки-зимовий букет". У даному конкурсі взяли участь усі школи міста та вихованці гуртка "Юні екологи" палацу дітей та юнацтва. Вихованці підготували на конкурс такі вироби:  "Підкова на щастя"- Білянська Софія (номінація-Галицькі сувеніри);  "Кошичок"- Монастирська Оксана (номінація-Галицькі сувеніри);  "Новорічний вінок" - Драбик Христина та Монастирська Оксана (номінація-Новорічна композиція); "Новорічний букет"- Монастирська Оксана( номінація-Новорічна композиція); "Стилізована ялинка" - Ковтун Андрій та Цимбалюк Марія (номінація-Новорічна композиція). Дані роботи на конкурсі представляли Драбик Христина та Монастирська Оксана, які розказували про техніку виконання кожного виробу, а також  про необхідні матеріали до виробів. На завершення гуртківці привітали членів журі з наступаючим Новим Роком. Усі представлені нами вироби зайняли І-і місця,і будуть представлені на обласному етапі  вистаки-конкурсу "Замість ялинки-зимовий букет"2015р.

16.12.2015р. в обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбувся ІІ етап виставки-конкурсу "Замість ялинки-зимовий букет".

Місто Чортків представляли вихованці гуртка "Юні екологи" Монастирська Оксана та Драбик Христина.Гуртківці розповідали про особливості, технологію та необхідні матеріали кожного виробу.

Зимові свята – найкраща, найважливіша подія року. До них готуються усі, їх всі з нетерпінням чекають. Новорічні клопоти починаються, як правило, з пошуків красуні-ялинки. Люди вже так звикли до цього атрибуту новорічного свята, що не замислюєшся над тим, скільки це коштуватиме нашій природі. В усьому світі поширена традиція прикрашати зелену красуню на новорічні свята у себе вдома. Ми «Юні екологи» палацу дітей та юнацтва вирішили не змінювати цю традицію, але задля захисту зелених лісових ялинок, пропонуємо заміну ялинок і сосен композиціями: "Новорічний вінок",  "Зимовий букет",  "Стилізована ялинка",  "Кошичок", "Підкова на щастя".10 лютого 2016 р. відбувся ІІ-ий (очний тур) обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» на базі Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

На очному турі учасники Конкурсу презентували досвід роботи «Я – педагог-дослідник»  та моделювали заняття гуртка за самостійно обраною темою. Місто Чортків представляла Злепко Ліда Богданівна-керівник екологічних гуртків Чортківського Палацу дітей та юнацтва.


Журі оцінювало актуальність досвіду, інноваційні підходи до організації навчально-виховного процесу у гуртку, системність роботи керівника гуртка, наявність навчально-методичних розробок, компетентнісний та діяльнісний підхід до навчально-виховного процесу, доцільність вибору методів, прийомів, організаційних форм роботи на занятті, творчість керівника гуртка.
Відповідно до рішення журі за результатами двох турів Конкурсу  переможницею обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» стала:
За напрямком «Керівник гуртка еколого-натуралістичного профілю»:
Номінація «Керівник екологічного гуртка»
1 місце – Злепко Л.Б., керівник гуртка Чортківського ПДЮ.

22.02.2016р. гуртківці екологічного гуртка "Основи екологічних знань" змайстрували своїми руками годівнички і повісили їх біля навчального закладу. Гуртківці поклали туди зерно пшениці, соняшника, шматочки хліба тощо.

 

Усе радіє, співає, бринить. Природа прокидається, наповнюється особливими звуками. Метушаться різні комахи, щебечуть пташки, з’явились трави і квіти — усе радіє сонцю, усе тягнеться до тепла, до життя. Ці перші квіти — весняні усмішки рідної землі — користуються величезним попитом, їх безжалісно виривають. У зв'язку з цим вже в багатьох місцевостях, де колись підсніжників було багато, вони зникли. Підсніжник потребує охорони, він занесений до Червоної книги. Згідно з однією старовинною легендою, Бог створив сніг і сказав до нього: «А забарвлення підшукай собі сам». І пішов сніг шукати собі колір. Ходив, ходив, просив усіх, але ні трава, ні одна квітка не захотіла поділитися з ним своєю красою. І лише добрий підсніжник змилувався та й сказав: «Моя одежа дуже простенька, але як тобі подобається, то бери собі. Будемо разом жити й зростати». Взяв сніг забарвлення підсніжника, став білим-білим. Але з того часу не любить він ніяких квітів, всіх морозить, лише підсніжника пестить і голубить, як рідну дитину.29 лютого 2016р. в гуртківців екологічного гуртка «Основи екологічних знань» відбулось заняття на тему: « Перша квітка весни. Підсніжник».Вихованці заздалегідь підготували різноманітні ,цікаві історії про підсніжники та їх значення, а саме: розповідали легенди, співали пісень, читали вірші про весну, відгадували загадки, грали ігри, а також згадали прислів’я та приказки про весну та підсніжник. Заняття завершилось тим, що вихованці власноруч зробили аплікації з квілінгу, які подарують своїм найріднішим- Матерям ,і привітають їх із наступаючим святом Весни-8 Березня!

 В приміщенні ПДЮ 15.03.2016р. відбувся конкурс читців, присвячений 202-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. Активну участь взяли у конкурсі вихованці гуртка "Юні охоронці природи",які читали вірші:Катинська Анастасія "Катерина" та Гайовська Тетяна "Думка". За підсумками журі Катинську Анастасію нагороджено грамотою за ІІ місце у конкурсі читців, присвяченому 202-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка, а Гайовську Тетяну нагороджено грамотою за активну участь у конкурсі читців, присвяченому 202-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.

Весна для птахів-це пора будівництва гнізд. Ми можемо допомогти їм у цьому, підготувавши місцину у своєму подвір'ї, неподалік будинку, там де птахам буде зручно розташувати гніздо. А для видів, що оселяються в дуплах дерев, як це роблять, наприклад синиці чи шпаки, можна змайструвати штучну гніздівлю. Будь-хто може допомогти птахам, це не залежить від віку, долучившись до природоохоронної діяльності, повісивши штучну гніздівлю і підгодовуючи птахів.

З метою допомогти птахам в обладнанні місць гніздування, Остапів Іван-вихованець гуртка "Юні екологи" Чортківського Палацу дітей та юнацтва, у березні змайстрував 7 різних гніздівель для пташок, а саме: для синичок, шпаків, кажанів і хатинку для стрижа, розвісив їх у районі міського пляжу міста Чорткова. Гніздівлю для ластівки він почепив із задньої сторони приміщення Палацу дітей та юнацтва, де можна буде спостерігати за українським народним символом-Ластівкою.Пам'ятай,птахи-наші друзі. Птахи-це пісня й політ! Це голоси наших лісів, полів, гір і пустель.Їхні пісні звучать на Землі цілий рік. Їхні голоси ми чуємо вдень і вночі.Тому їх потрібно охороняти й берегти. Про них потрібно піклуватися й допомагати у важку хвилину.

Не будьте байдужими, допоможіть птахам!

З метою поліпшення екологічної ситуації, гуртківці екологічних гуртків Чортківського Палацу дітей та юнацтва напередодні Дня Землі(22квітня) поприбирали біля свого навчального закладу, очистили джерело, яке знаходиться в р-ні Кадуба. Закликаємо усіх: небудьте байдужими, зробімо Україну чистою разом!

19 травня під керівництвом адміністрації Чортківського Палацу дітей та юнацтва відбувся Парад Вишиванок, у якому взяли участь гуртківці екологічних гуртків, які мали змогу показати свої різноманітні вишиванки.Закінчився Парад фотосесією, з чудовим настроєм, з усмішками на обличчі гуртківці повернулись додому.

25 травня відбулася виставка робіт у  вихованців екологічного напряму: а саме, різноманітні вироби з природніх матеріалів, побутових відходів, квілінгу, копійок тощо.

14.09.2016р. в Чортківському Палаці дітей та юнацтва відбулось свято на честь відкриття різноманітних гуртків.

Вихованці екологічних гуртків мали змогу показати свої зроблені власноруч  різноманітні роботи: це вироби із природні матеріалів, побутових відходів, квілінгу, копійок тощо. На завершення свята директор Палацу дітей та юнацтва Р. М. Пироговський привітав керівника екологічних гуртків Л.Б. Злепко і вручив Диплом за І-місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості»

21-23 вересня в Києві пройшов другий завершальний тур 3-го етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості».

Позашкільники Тернопільщини гідно представили нашу область на заході. 

Номінація "Керівник біологічного гуртка":
І місце - Шум'як Наталія Романівна, керівник гуртків Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді;
Номінація "Керівник екологічного гуртка":
ІІ місце - Злепко Ліда Богданівна, керівник гуртків Чортківського міського комунального закладу "Палац дітей та юнацтва" Чортківської міської ради;

28.09. 2016р. театральна зала Тернопільського академічного обласного драматичного театру імені Тараса Шевченка зібрала педагогічну еліту Тернопільщини. Тут, у театрі, вшановували кращих освітян області. Урочистості з нагоди Дня працівників освіти розпочалися виконанням гімну України. «Розпалювати ватру у душах» та «стати на сторожі совісті» закликав освітян отець Василь. Грамоти від обласної влади та відзнаки за перемогу у Всеукраїнських конкурсах вручили педагогам голови обласної ради Віктор Овчарук та ОДА Степан Барна. З міста Чорткова брали участь у нагородженні: вчетелька з гімназіі та Злепко Ліда Богданівна-керівник екологічних гуртків Чортківського Палацу дітей та юнацтва.

Звертаючись до освітян, очільник обласної ради сказав: «Від усього депутатського корпусу прийміть, шановні учителі, викладачі, наставники, вихователі, найщиріші вітання у переддень Вашого професійного свята. Низький уклін Вам за те, що вкладаєте душу в дітей, виховуєте їх справжніми патріотами, справжніми героями, що плекаєте молоде покоління, яке будуватиме справжню європейську демократичну державу. Ми усі вдячні вам за вашу важку, але таку шляхетну працю за те, що віддаючи сили, ви творите майбутнє української нації. Тому ваша місія вкрай важлива. Колись Уїнстон Черчіль сказав: вчителі володіють владою, про яку прем’єр-міністри можуть тільки мріяти. Від себе додам – величною владою формування сотень, тисяч людей, які вже завтра вершитимуть долю держави. Відтак вчителям належить не лише влада, вчителям належиться велетенська відповідальність за завтрашній день. Тож пам'ятайте про це. І нехай ваша праця гідно оцінюється, а після роботи на вас очікують теплі затишні оселі, любов, злагода та мир». Урочистості продовжились святковим концертом. 

У рамках Всеукраїнської акції «Птах року» 07.10.2016р. з гуртківцями екологічних гуртків було проведено круглий стіл на тему: «Повзик-птах 2016 року». Вихованці екологічного гуртка «Юні екологи» зробили стінгазету і розповідали про спосіб життя, розвиток та розмноження пташки, де живе чим живиться тощо, а також наводили досить цікаві факти про Повзика. Вихованці екологічного гуртка «Основи екологічних знань» власноручно зробили вироби до даної теми з природніх та побутових відходів. Було проведено вікторину, бліц-вікторину «Життя птахів», розгадували загадки тощо. Завершилось заняття фотосесією. З усмішками на обличчі, з новими враженнями, знаннями гуртківці пішли додому.

06.10.2016р. у вихованців екологічних гуртків відбувся круглий стіл на тему: «Золота осінь», гуртківці заздалегідь підготували цікаві розповіді про чарівну красуню «Осінь», також читали вірші, співали пісні, проводили конкурси. Завершилось заняття тим, що вихованці гуртка «Юні охоронці природи» зробили власноруч красуню осінь, а вихованці гуртка «Основи екологічних знань» -виріб на тему: Осінні дари, це гриби під золотим листям осені.

Міністерство освіти і науки України Національний еколого-натуралістичний центр віншує Диплом Л.Б. Злепко за ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів "Джерело творчості" у номінації "Керівник екологічного гуртка"

З метою пошукової, експериментальної та практичної діяльності еколого-натуралістичного спрямування, екологічного виховання дітей, формування у них шанобливого ставлення до народних традицій 02 листопада відбувся обласний зліт юних дослідників природи. Чортківський міський комунальний заклад «Палац дітей та юнацтва» представляли члени гуртка «Юні знавці природи» Монастирська Оксана та Остапів Іван (керівники Злепко Л.Б. та Гайовська Н.Я.). Діти взяли участь у конкурсі «Народні традиції рідного краю», де вони презентували свою роботу у вигляді стендового захисту та комп’ютерної презентації. Також на конкурсі була оформлена виставка хлібобулочних виробів. Діти з честю захистили свою науково-дослідницьку роботу і одержали почесне ІІ місце.
06. 12.2016р. в приміщенні Палацу дітей та юнацтва було проведено міський етап обласної виставки-конкурсу «Замість ялинки-зимовий букет». Кожна школа мала змогу продемонструвати різноманітні вироби у трьох номінаціях: Новорічна композиція «Різдвяна казка», Галицькі сувеніри та різдвяна атрибутика, «Дідух – різдвяний дух». Вихованці екологічного гуртка Палацу дітей та юнацтва «Юні екологи» підготували на конкурс такі вироби: "Зимовий букет у вазі"- Монастирська Оксана (номінація-Галицькі сувеніри); "Новорічний вінок"- Монастирська Оксана та Цимбалюк Марія (номінація-Новорічна композиція); "Новорічно-різдвяна лісова казка" – Монастирська Оксана та Цимбалюк Марія(номінація-Новорічна композиція); " Омела взимку"- Монастирська Оксана та Цимбалюк Марія( номінація-Новорічна композиція); " Новорічний світильник" – Монастирська Оксана та Цимбалюк Марія (номінація-Галицькі сувеніри). " Серветка на багатство"- Монастирська Оксана та Цимбалюк Марія (номінація-Галицькі сувеніри); "Новорічна фантазія у кошику"- Монастирська Оксана та Цимбалюк Марія (номінація-Галицькі сувеніри), «Дідух»-Монастирська Оксана та Цимбалюк Марія (номінація-Дідух-різдвяний дух). Дані роботи на конкурсі представляла Монастирська Оксана, яка розповідала про техніку виконання кожного виробу, а також про необхідні матеріали до виробів. На завершення вихованка гуртка привітала членів журі з наступаючим Новим Роком. За підсумками журі ми отримали почесне І-місце у номінації Новорічна композиція «Новорічно-різдвяна казка», І-місце у номінації Галицькі сувеніри «Новорічний світильник», та ІІ місце у номінації Дідух-різдвяний дух «Дідух», і ІІ місце у номінації Новорічна композиція «Новорічний вінок». Ці роботи будуть представлені на обласному етапі виставки-конкурсу "Замість ялинки-зимовий букет"15.12.2016р.в Тернопільському еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді                                         

14-15 грудня 2016 року на базі Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбулась виставка-конкурс «Замість ялинки –зимовий букет».

Впродовж чверть століття тематична виставка сприяє формування в учнівської молоді екологічної культури та шанобливого ставлення до природних багатств, а також сприяє відродженню та збереженню традицій і звичаїв українського народу.

Роботи були представлені у трьох номінаціях:

- Новорічна композиція «Різдвяна казка»;

- Галицькі сувеніри та різдвяна атрибутика;

- «Дідух – різдвяний дух».

Місто Чортків представляли вихованці екологічного гуртка «Юні екологи» Монастирська Оксана та Цимбалюк Марія Чортківського Палацу дітей та юнацтва. Гуртківці розповідали про особливості, технологію та необхідні матеріали кожного виробу.

За підсумками журі переможцями стали:

Номінація «Галицькі сувеніри та різдвяна атрибутика»ІІІ місце. Монастирська Оксана, Цимбалюк Марія, вихованці гуртка «Юні екологи» Чортківського міського комунального закладу Палац дітей та юнацтва Чортківської міської ради, (керівник Злепко Л.Б.) робота «Новорічний світильник».

Інтерес розвиває активність мислення, яке виявляється в запитаннях до вчителя, в читанні цікавих книжок тощо. Інтерес - це мотив навчання, дієвий засіб підвищення якості рівня знань.

У педагогічній практиці є багато засобів прищеплювання інтересу до предмета. Зацікавленість - найелементарніший з них. Він може захопити учнів, коли для цього є певна ситуація, умови. Предметом зацікавленості можуть бути різні ігри. Але слід пам’ятати, що гра як самоціль на заняттях гуртка принесе тільки шкоду. Учні швидко звикають до легких вправ і пізніше ставляться до них байдуже. Треба розглядати з гуртківцями серйозні теоретичні питання, а в кінці заняття можна розв’язати кросворд, вікторину, тощо. Це допоможе гуртківцям відпочити і водночас активізувати мислення.

Інший засіб виховання інтересу – допитливість. В гуртківців виникає багато запитань, які вони з легкістю можуть обговорити з керівником гуртка.

Вищим етапом виховання інтересу є пізнання. Гуртківець намагається пізнати щось нове, невідоме, розв’язати певне завдання.

На сьогоднішній день екологія розглядається не тільки як наука про природне середовище чи місце життя, а як наука про суспільний перехід до вивчення різних сторін взаємодії природи і суспільства.

Послідовність вивчення взаємодії суспільства і природи включає п’ять етапів:

 • на першому – формуються мотиви необхідності і бажання до пізнання явищ природи і людини;

 • на другому – формуються екологічні проблеми як наслідок реальних протиріч між людиною і живою природою;

 • на третьому етапі досягається розуміння історичних причин виникнення сучасних екологічних проблем, розглядаються шляхи їх вирішення в умовах країни та на основі міжнародного співробітництва;

 • на четвертому – розкриваються наукові основи взаємодії людини і суспільства з екологічними системами на базі ідей охорони природи;

 • на п’ятому етапі – здійснюється практичний підхід до справи, вноситься реальний вклад у справу охорони природи, оволодівають правила поведінки в природі.

Компетентне ставлення особистості до життя – означає потребу у самопізнанні, саморозумінні, самореалізації в різних видах творчої діяльності; володіння науковими знаннями про сутність «Я», принципам і методам життєздійснення ; усвідомлення свого життєвого шляху особистісного розвитку; проблемне бачення свого життя; усвідомлене й адекватне оцінювання результатів своєї життєдіяльності ; відповідальне ставлення до свого життя, здоров’я; філософське, етичне осмислення свого життя.

Вивчення нового матеріалу з теми найчастіше розпочинаю з лекції із застосуванням опорних схем, пропоную нову термінологію, яку учні повинні засвоїти під час вивчення даної теми, а також пропоную проблемні питання, які учні повинні вирішувати у ході вивчення. Проблемні питання дають змогу активізувати діяльність учнів, що виявляють недостатньо глибокі знання, оскільки при обговоренні ситуативних задач вони також з задоволенням прагнуть допомогти у вирішенні проблемних завдань своїм одногрупникам.

Перед проведенням підсумкового заняття з теми практикую попереджувальні заняття , що дають змогу гуртківцям корегувати пробіли у знаннях з даної теми. Для цього учнів поділяю на групи по 4-5 дітей , завданням кожної групи є знайти пробіли у знаннях іншої групи і виправити їх. Переважно це заняття проходить у вигляді двобою між двома групами , оскільки у своїх опонентів вони дуже старанно шукають прогалини у знаннях, які прагнуть якнайшвидше виправити.

На заняттях гуртків прагну формувати справжню компетентну особистість, що могла б конкурувати з будь-ким.

Основні завдання програми полягають у формуванні таких компетентностей:

1. Пізнавальна компетентність: уміння відчувати оточуючий світ, знайомитися та вивчати об’єкти живої і неживої природи, ставити питання, формувати особистісне сприйняття дослідженого матеріалу, уміння досліджувати навколишнє природне середовище, відшукувати причини явищ, мати свою думку.

2. Практична компетентність: уміння фіксувати своє розуміння проблеми, поставити мету і організувати її досягнення, оволодіння навичками пошуково-дослідницької діяльності, вміння описувати краєзнавчі об’єкти, оформляти польовий зошит та щоденник досліджень за обраною темою, здатність здобувати, аналізувати і перетворювати інформацію, оперувати науковими знаннями та фактичним матеріалом, орієнтуватися на місцевості за допомогою карти та компасу, проходити маршрути за легендою, встановлювати намет, розпалювати вогнище в різних погодних умовах, готувати страви в похідних умовах на вогнищі, долати природні перешкоди, дотримуватися основних правил техніки безпеки у туристських подорожах та змаганнях, діяти в екстремальних умовах, дотримуватися здорового способу життя і культури поведінки у навколишньому природному середовищі і в побуті.

3. Творча компетентність: набуття досвіду власної творчої діяльності, розвиток просторового і логічного мислення, здатності проявляти творчу ініціативу, формування стійкого інтересу до пошуково-дослідницької діяльності, системного мислення, вміння бачити зв'язок природничих наук з іншими предметами шкільного курсу, виховання потреби у творчій самореалізації та духовному самовдосконаленні, вміння складати описи маршрутів походів вихідного дня і багатоденних експедицій, брати участь в екскурсіях, експедиціях, акціях, конференціях, пошуковій та дослідницькій роботі.

4. Соціальна компетентність: здатність до співробітництва, соціальна активність, розуміння взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами та громадянською відповідальністю, виховання культури спілкування, свідомого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих, збереження та примноження природної спадщини, культури, звичаїв, традицій українського народу, повага до людей, утвердження загальнолюдських цінностей, формування позитивних якостей емоційновольової сфери (самостійність,

колективізм, наполегливість, працелюбство, ініціативність, відповідальність та інші), виховання доброзичливості, вміння працювати в колективі.

У змісті програм враховані вимоги Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, відомості, що поглиблюють і доповнюють зміст навчальних предметів з біології, географії, краєзнавства тощо.

Важливу роль відводжу формуванню у гуртківців мовної культури, засвоєнню екологічної термінології, практичних навичок роботи з природнім матеріалом та побутовими відходами, свідомого ставлення до власного здоров’я.

Я вважаю, що в основі формування компетентної особистості лежить ідея виховання особистості, яка не лише має необхідні знання, професіоналізм, високі моральні якості, а й уміє діяти адекватно у відповідних ситуаціях, застосовувати знання й брати на себе відповідальність за певну діяльність.

Гуртківці екологічних гуртків приділяють неабияку увагу практичним роботам, виготовляючи різноманітні вироби з природного матеріалу та побутових відходів. Зроблені ними вироби, показують багату фантазію, винахідливість, уяву. Тому, я перш за все підтримую і розвиваю потребу гуртківців у творчості і набутті ними практичних навиків.

Як приємно, коли в результаті творчої роботи народжується мініатюра. Працюючи з природнім матеріалом , відчуваєш велику радість, яка охоплює всю душу. Хочеться дітей та дорослих прилучити до творення цієї краси, настроїти на добро, викликати бажання проявити свої творчі здібності, які є у кожного.

Дивлячись на сувеніри, виготовлені з природного матеріалу та побутових відходів, стає теплішим погляд, з’являється усмішка, адже ці вироби нагадують, який чудовий навколишній світ, яке швидкоплинне життя, запрошують озирнутись навколо і побачити вічне і прекрасне.

У процесі роботи з природним матеріалом у гуртківців формуються навики аналізу, планування тощо. Крім цього, робота над найпростішими інструментами: ножицями, ножем, голкою, клеєм тощо.

Робота з природним матеріалом та побутовими відходами містить в собі великі можливості зближення дитини з рідною природою, виховання дбайливого , уважного ставлення до неї і формування перших трудових навиків. Під впливом створення власних виробів і композицій на заняттях розвивається уява гуртківців.

Кожне заняття будую так, щоб зберегти зацікавленість дітей протягом всіх зустрічей з ними. Досягти цього можливо в умовах доброзичливості та поваги до особистості дитини, віри в її творчі можливості. Головна мета – щоб учень хотів відвідувати заняття гуртка, яке повинно бути логічно, чітко, методично правильно побудоване, містити нові, неординарні ідеї і знахідки. Діти допомагають одне одному, дають поради щодо виконання певних завдань, працюють у групах, вчаться вірити у власні сили. Свої вироби гуртківці демонструють на різних виставках. У конкурсі «Замість ялинки-зимовий букет» зайняли третє місце серед робіт району.

Екологізація виховного процесу не можлива без проведення виховної роботи з учнями, в основу якої повинна бути покладена екологічна ідеологія українського суспільства з такими принципами:

- відмова особистості від пропозиції стороннього спостерігача;

- відмова від визнання пріоритету сили;

- відмова від конфронтації з природою, гігантоманії;

- бережливе ставлення до навколишнього світу;

- забезпечення знань про красу навколишнього світу. 

Людина – не єдина вершина еволюції, але тільки вона здатна керувати екологічною сферою всієї планети.

В процесі виробництва щороку в світі в ріки, озера, моря вики - дається в середньому до 6,5 кубокілометрів забрудненої води, а це десятки мільйонів тонн шкідливих речовин. Викиди в атмосферу становлять на рік понад 200 мільйонів тонн окису вуглецю, близько 46 млн. тонн двоокису сірки та 53 млн. тонн окису азоту. Це дуже  небезпечні отруйні речовини. Охорона навколишнього середовища –  це не регіональне, а національне і навіть більше того – інтернаціональне, всесвітнє завдання.

Природа! З дитячих років учні звикають до навколишнього   матеріального світу, люблять бувати в лісі, полі, дивитись на квіти,   дерева. Вони радіють спілкуванню з природою, милуються її красою. Природоохоронна освіта учнів здійснюється під час проведення  екскурсій у природу в різні пори року.

У подальшому, ставлю перед собою ряд завдань:

-Показати важливість навчання в даному гуртку;

-Зацікавити гуртківців;

- Сформувати бажання навчатись;

- Досягти того, щоб гуртківці йшли на заняття гуртка з хорошим настроєм, а виходили задоволені результатом своєї роботи.
Детальніше можна ознайомитися з матеріалами на сайті Чортківського палацу дітей та юнацтва - Світ захоплень, розділ: Екологічні гуртки.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка