Анотація досвідуСкачати 122.75 Kb.
Дата конвертації04.04.2019
Розмір122.75 Kb.

Анотація досвіду. Саме готовність до інновацій є тим стержнем, навколо якого будується система шкільної методичної роботи у Чорнобаївській ЗОШ І – ІІІ ступенів №1, адже інноваційні педагогічні технології стають типовим явищем освітянської практики, готовність до їх застосування – вимогою до усіх педагогів.

У практику роботи вчителів школи ввійшли активні форми навчання, які сприяють розвитку пізнавальної активності та творчої особистості     школярів. Тож, з огляду на сучасні процеси в освіті, колективом школи вибрана науково-методична проблема: «Від інноваційного змісту освіти до формування творчої особистості учня», яка орієнтує вчителів на творчий пошук в організації навчальної діяльності.

Інноваційними для педколективу школи визначено інформаційно-комунікаційні технології.

 

Тема досвіду.

Інноваційні форми методичної роботи.
Автор досвіду:

Івко Ніна Володимирівна, заступник директора з навчально-виховної роботи.

Адреса досвіду:

Москаленківський навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів" Чорнобаївської районної ради.

Анотація досвіду. Місія навчального закладу визначається як досягнення максимально можливого рівня розвитку особистості кожного учня шляхом проведення дослідно-експериментальної роботи на Всеукраїнському рівні з проблеми «Формування духовних і моральних цінностей особистості». Це поставило перед педагогами проблему створення атмосфери педагогічного партнерства, найсприятливіших умов для професійного зростання, творчого самовираження та самореалізації всіх педагогів.

У збірнику представлені інноваційні форми методичної роботи з педагогічними працівниками.

 

Тема досвіду.

У зоні особливої уваги.
Автор досвіду:

Строкань Ірина Миколаївна, методист.

Адреса досвіду:

Чорнобаївський районний центр дитячої та юнацької творчості.

Анотація досвіду. Покликання педагога-позашкільника полягає у пошуку і створенні умов для розвитку кожної дитини з урахуванням її можливостей. На даний час є актуальним питання створення нового для України механізму навчання дітей. Інклюзивна освіта – найбільш передова система освіти дітей з особливими потребами.

У роботі представлено досвід інклюзивного навчання дітей з обмеженими можливостями у Чорнобаївському районному центрі дитячої та юнацької творчості.

Матеріали можуть бути використані як керівниками гуртків, так і педагогічними працівниками загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

 

Тема досвіду.

Використання краєзнавчого матеріалу на уроках іноземної мови.

Автори досвіду:

Творча група вчителів англійської мови Чорнобаївського району, керівник проекту Півторацька Ольга Петрівна, учитель англійської мови.

Адреса досвіду:

Великобурімська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Чорнобаївської районної ради.

Анотація досвіду. Запропонований матеріал може бути використано на уроках англійської мови в старших класах при вивченні тем «Україна: пам'ятки культури, культурні діячі, історичне минуле», «Молодіжна культура», «Спорт», «Охорона довкілля».

Безперечно, робота з даним матеріалом сприятиме удосконаленню мовленнєвої компетенції учнів, так як він містить цікаві завдання для пізнавального та пошукового читання, аудіювання, говоріння та писемного мовлення, збагатить їхній лексичний запас.

Учителі мають можливість використати даний матеріал на інтегрованих уроках англійської мови та історії, англійської мови та української літератури чи художньої культури, а також при проведенні позакласних заходів з англійської мови.

Збірка адресована вчителям англійської мови, а також учителям історії, української літератури, художньої культури та класним керівникам, які володіють англійською мовою, всім тим, хто цікавиться історичним минулим рідного краю та причетний до формування в учнів справжніх рис громадянина України.

 

Тема досвіду.

Історичні диктанти із Всесвітньої історії для учнів 10 – 11 класу.

Автор досвіду:

Лила Лариса Вікторівна, учитель історії.

Адреса досвіду:

Москаленківський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів» Чорнобаївської районної ради.

Анотація досвіду. Збірник містить історичні диктанти із всесвітньої історії для використання у 10 – 11-х класах. Диктанти складені відповідно до чинної навчальної програми, затвердженої Міністерством освіти і науки України. Вони підібрані до кожної теми, включають питання, що потребують знання фактичного матеріалу, хронології, термінів і понять, історичних постатей. Системне використання історичних диктантів економить час на опитування учнів (від 7 до 10 хвилин), урізноманітнює форми роботи (індивідуальні та для загального кола; усні та письмові), залучає учнів до перевірки своїх знань (може бути: самоперевірка або вчителями виступають учні класу).

Збірник рекомендований учителям історії, сприятиме підвищенню зацікавленості учнів у вивченні всесвітньої історії, забезпечить активну роботу кожного учня на уроці.

 

Тема досвіду.

Підготовка     до ЗНО учнів     10-11 класів з     української мови

Автор досвіду:

Бабак Валентина     Іванівна,вчитель       української мови та     літератури

Адреса досвіду:

Малобурімська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Чорнобаївської районної ради.

Анотація досвіду:

   Автор ділиться     досвідом роботи по     підготовці до ЗНО       учнів   10-11 класів з   української мови . Володіння словом дає можливість поділитися знаннями і враженнями з людьми. відстояти свої переконання, уникнути непорозумінь.

   Завдання школи – розвивати творчі здібності учнів,     виробляти вміння творчо мислити. Цьому сприяють уроки , на яких перед учнями відчиняються двері у     чарівний світ краси.

У цьому посібнику можна знайти теоретичний матеріал з підготовки до написання твору-висловлення: структура твору, зразки творів до запропонованих тем , цитати , вислови, тези; також розроблені уроки розвитку мовлення.


 

 

 Тема досвіду.

Формування   мовленнєвої компетентності   дошкільників через     використання   символів

Автор досвіду:

Нетреба     Ніна   Іванівна ,вихователь   дитячої установи

Адреса досвіду:

Кліщинський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів» Чорнобаївської районної ради.

Анотація досвіду.  

Автор   особливу увагу приділяє мовленнєвій компетентності дошкільників, ділиться       досвідом по складанню     завдань   на розв’язання комунікативно-мовленнєвих задач у навчальному й     повсякденному спілкуванні. В основі     запропонованого матеріалу лежить один із методів теорії розв’язання винахідницьких завдань -     використання схем-символів .

 

Тема досвіду.

Тестові       завдання для контролю     знань учнів 8     класу з теми «Теплові       машини»

Автор досвіду:

Матросов       Володимир Миколайович ,вчитель фізики

Адреса досвіду:

Жовнинський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів» Чорнобаївської районної ради.

Анотація досвіду. Вчитель ділиться     досвідом роботи по запровадженню тестів     для поточного контролю     знань учнів   та тематичного оцінювання з     теми «Теплові     явища.Теплові   машини»

 

 


Тема досвіду.

Формування       екологічної культури учнів

Автор досвіду:

Упир     Лариса Михайлівна, Стеблин Таміла Павлівна

Адреса досвіду:

Великобурімська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Чорнобаївської районної ради.

Анотація досвіду. Розкриваються принципові     підходи до формування екологічної   компетентності дітей     і підлітків, проблеми становлення   особистості

 

 


Тема досвіду.

Форми     роботи з батьками

Автор досвіду:

Командіренко Валентина     Миколаївна,вчитель     початкових класів

Адреса досвіду:

Чорнобаївська загальноосвітня школа №1 І – ІІІ ступенів Чорнобаївської районної ради.

Анотація досвіду. Автор досвіду   ділиться     думками   про   роботу       з батьками які є сполучною ланкою між школою і родиною, особливо це відноситься до вчителя початкової школи, де він один виконує не тільки навчальну, але і виховну функції.

Навчання батьків доцільно починати з того моменту, коли, поступаючи в перший клас, дитина переходить визначений соціальний рубіж, і дорослі повні рішучості дати їй гідну освіту: у них з'являється багато запитань із приводу виконання домашніх завдань, і вони дуже доброзичливоМета роботи – з'ясування особливостей роботи вчителя з батьками учнів початкових класів;     надання науково – методичної допомоги вчителю та батькам у вихованні підростаючого покоління

 

Тема досвіду.

Інтегральна     технологія викладання біології     в умовах   уроків - тріад

Автор досвіду:

Загуби нога Оксана     Олексіївна ,вчитель   біології

Адреса досвіду:

Скородистицька загальноосвітня школа І – ІІ ступенів Чорнобаївської районної ради.

Анотація досвіду. Дана робота містить матеріали, які допоможуть вчителям біології ознайомитись із використанням інтегральної технології навчання на уроках біології. Як ілюстрацію, автор пропонує зразки календарного планування блоку «Спорові рослини» з методичними розробками відповідних уроків.

 

Тема досвіду.

Вихавання     гуманістичних цінностей особистості школяра     в контексті творчої спадщини О. Захаренка

Автор досвіду:

Ратушна Наталія       Миколаївна ,вчитель       української мови та літератури

Адреса досвіду:

Лукашівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа     І – ІІІ ступенів Чорнобаївської районної ради.

Анотація досвіду. Автор узагальнив   практичний аспект     застосування ідей     академіка -новатора О.А.Захаренка   в п лощині створення   гуманістично спрямованого   навчально- виховного   середовища, формування всебічно розвиненої особистост

 

 


Тема досвіду.

Створення     гуманістичного   спрямованого середовища в контексті     творчої спадщини О. Захаренка

Автор досвіду:

Лукашенко Тетяна     Борисівна ,директор та педагогічний колектив

Адреса досвіду:

Чорнобаївська загальноосвітня школа №1 І – ІІІ ступенів Чорнобаївської районної ради.

Анотація досвіду. Узагальнено    практичний аспект     застосування ідей академіка -новатора О.А.Захаренка       в п лощині створення       гуманістично     спрямованого   навчально- виховного   середовища, формування всебічно розвиненої особистості.

 

Тема досвіду.

Виховна     система в дії

Автор досвіду:

Кузько Віра     Антонівна ,директор та педагогічний колектив

Адреса досвіду:

Москаленківський   навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа     І – ІІІ ступенів Чорнобаївської районної ради.

Анотація досвіду.  Узагальнено    практичний аспект застосування ідей     академіка-новатора    О.А.Захаренка   в площині створення   гуманістично спрямованого   навчально- виховного   середовища, формування всебічно розвиненої особистост

 

Тема досвіду.

Концепція виховної     роботи загальноосвітнього навчального закладу: суть і     перспективи розвитку

Автор досвіду:

Бондар       Марія Сергіївна, методист райметодкабінету

Адреса досвіду:

Чорнобаївський     райметодкабінет

Анотація досвіду. АНОТАЦІЯ ДОСВІДУ: Практико-зорієнтований посібник «Концепція виховної системи загальноосвітнього навчального закладу: суть і перспективи розвитку», адресується заступникам директорів з виховної роботи, класним керівникам, педагогам – організаторам, усім, хто сповідує педагогіку життєтворчості, ідеї плекання творчої особистості. Значна увага приділена проблемам моделювання виховних систем закладу, класу, розкриттю специфіки створення та реалізації основних складових Концепції.

 

 


Тема досвіду.

Робота психолога в     ДНЗ
Автор досвіду:

Гуназа Алла     Миколаївна, голова психолого- медико педагогічної консультації

Адреса досвіду:

Чорнобаївський райметодкабінет

Анотація досвіду. АНОТАЦІЯ ДОСВІДУ: Значна увага з боку психологічної служби має приділятися роботі з дітьми в дошкільному навчальному закладі.

Головне для практичного психолога — це привернення батьківської уваги до розвитку дитячої особистості, розуміння своєї ролі у вихованні та навчанні дітей. Дані методичні рекомендації містять у собі теоретичний та практичний матеріал для використання в роботі практичним психологом та вихователем в дошкільному навчальному закладі .

 


 

Тема досвіду.

Організаційно- методичні засади     охорони дитинства в     загальноосвітніх     навчальних закладах

Автор досвіду:

Ландяк Алла     Олександрівна, методист     райметодкабінету

Адреса досвіду:

Чорнобаївський райметодкабінет

Анотація досвіду. Автор       роботи переконаний ,що значну роль у вирішенні долі дітей, захисті їх прав, соціальних гарантій відіграють освітні заклади, педагогічні працівники.

       З огляду на сказане, автор даної роботи ставить за свою мету: надати методичну та правову допомогу у сфері захисту прав дітей, зорієнтувати керівників, педагогічних працівників, соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів у сутності, пріоритетних формах та методах організації навчально-виховного процесу на методичних
Анотація досвіду:

Основне завдання сучасного вчителя – залучити учнів до активної та самостійної діяльності, перетворити їх у суб’єктів цієї діяльності. Зацікавленість, викликана педагогом на уроці, за певних умов може перерости в стійкий інтерес до знань.

Головне в досвіді Ровенчин К.В. – наполеглива повсякденна праця, поєднана з високим інтелектом, творчістю, гуманністю, оперативністю, розумінням психології школяра і вмінням відвідати рівню його музичної творчості.

Сутність досвіду:  • введення учнів у світ добра і краси озвучений у музичній літературі, засвоєння ними музичних знань про особливості художньо образної мови музичного мистецтва;

  • залучення учнів до життєдайного джерела людських почуттів, втілених у музиці;

  • формування універсальних (духовних, моральних, громадських, естетичних) якостей творчої особистості;

  • виховання особистісно-ціннісного ставлення до музичного мистецтва, формування музичних потреб.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка