Аналіз виховної роботи Верхньодніпровської сзш №2Скачати 77.27 Kb.
Дата конвертації29.12.2017
Розмір77.27 Kb.
ТипДовідка


Довідка про стан виховної роботи

в Ільковицькому НВК «ЗШ І-ІІІст. – дитячий садок» у 2012-2013 н.р.
У 2012-2013 навчальному році виховна діяльність була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», державних національних програм та шкільної проблеми «Активне використання ІКТ у навчально-виховному процесі».

Виходячи із можливостей НВК виховний процес був спрямований на виконання наступних завдань:

- Формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, правової свідомості.

- Створення сприятливих умов для співробітництва вчителів, учнів та їх батьків, як необхідної умови запобігання відхилень у поведінці учнів.

- Створення умов для розвитку інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня.

- Формування позитивних загальнолюдських цінностей.

Зазначені завдання були спрямовані на виконання основної мети виховної роботи у НВК , а саме – виховувати учня активним свідомим громадянином незалежної держави, формувати здатність до адаптації у суспільному житті.

Для реалізації цих завдань у НВК діє виховна програма (2012-2017н.р), складено витяг з виховної програми (2012-2013 н.р), був розроблений план виховної роботи навчального закладу(посеместрово) та окремі плани педагога-організатора, соціального педагога, практичного психолога, а також розроблено заходи і програми, які охоплюють всі напрями виховання: патріотичне, правове, превентивне.

Весь навчальний рік у шкільному плані розбито на окремі місячники: валеологічного, морального, громадянського, патріотичного, естетичного, правового, національного, екологічного, трудового виховання, що дає змогу конкретизувати види і форми виховної діяльності з учнями, більш цілеспрямовано організовувати роботу з ними. З метою системного підходу та вдосконалення виховного процесу в минулому навчальному році було розроблено та запроваджено єдину форму планів виховної роботи класних керівників.

Також на початку навчального року було створено банк даних дітей, які потребують соціального захисту, опіки, складено соціальні паспорти класів, школи, вивчено стан охоплення учнів у гуртках, секціях у позаурочний час, проведено роботу по залученню учнів до них. Протягом року була проведена значна робота з учнями, які мають девіантну поведінку. З ними проводилась психолого-педагогічна корекційна робота. Ефективність даної роботи підтверджує факт відсутності дітей, що перебувають на внутрішкільному обліку та обліку у кримінальній міліції.

У НВК діють гуртки «Юні медики»-15учнів;

«Різьба по дереву»- 15учнів;

«Юний журналіст»- 15учнів;

«Моделювання іграшок сувенірів»-15 учнів;

«Спортивний»-15 учнів;

«Вокальний»-15 учнів;

«Захисник Вітчизни»-34 учнів.

Протягом навчального року учні НВК брали участь у окружних , районних та обласних заходах:

Войтко Наталія Сергіївна


  • «І слово , і пісня, матусю, моя», обласний, ІІІ місце

- Конкурс фотографій на природничу тематику, районний, ІІ місце

Штикало Марія Степанівна  • Конкурс фотографій на природничу тематику, районний, ІІ місце

1.Конкурс ім.П.Яцика з укр.мови:Войтко Н.(10кл.)-Імісце

2.Конкурс ім. Т.Шевченка- Войтко Н.(10кл.)-Імісце

3.Конкурс плакатів «Мова-твого життя основа»: Войтко Н.(10кл.)-ІІІмісце,

Горбачук В.(7кл.)-ІІІмісце.

4.Конкурс «Моя Батьківщина-Україна»- Войтко Н.(10кл.)-ІІмісце

-у районних туристичних змаганнях ;

- у районному конкурсі «Твої таланти, Україно!»;

- у районному конкурсі на кращого знавця літературних творів;

- у акції «Милосердя» до дня інвалідів;

- в окружних та районних спортивних змаганнях та спартакіадах з легкої атлетики, футболу, баскетболу, спортивної аеробіки;

- у акціях по благоустрою території школи, пам’ятників.

Учні щорічно беруть участь у всеукраїнських конкурсах «Лелека», «Левеня», «Колосок», «Кенгуру», «Бобер» і займають призові місця.

У НВК були проведені традиційні загально шкільні виховні заходи: свято «Першого дзвоника», святкові концерти «З любов’ю до вчителя» та «Ваша Величносте, Жінко!», вечори для старшокласників «Осінній бал», «Посвята у старшокласники», «Новорічний вогник», «Весь вечір тільки про любов», «Випускників до себе рідна школа кличе», виховні заходи «Минуле стукає у наші серця» (пам’яті жертв Голодомору), «Біль моя – Афганістан», новорічні ранки та КВК, конкурс «Твої таланти, Україно!», свято «Останнього дзвоника», випускний вечір.

З метою профорієнтації учнівської молоді в НВК проводились зустрічі з працівниками територіального центру зайнятості. Нинішнього року для учнів 10-11 класів був проведений психологічний тренінг « Зроби свій вибір», на який було запрошено представників підприємств . Учні змогли дізнатися про основні професії, які потрібні нашому регіону. Спеціалістами центру зайнятості в школі встановлено профорієнтаційнтй термінал «Живи і працюй в Україні», за допомогою якого учні в ігровій формі знайомляться з професіями,їх потребою для регіонів країни.


У напрямку родинно- сімейного виховання робота спрямована на пошук максимальної взаємодії між батьками та вчителями. На години спілкування запрошуються батьки, де вони розповідають про свої професії, захоплення .
Екологічне виховання проводиться під час уроків біології та в позакласній роботі.. Ця робота велась під керівництвом вчителя Матвійко Надії Михайлівни. Учні школи приймають активну участь в міських та обласних екологічних заходах. Діти постійно беруть участь в упорядкуванні шкільної території. Стали традиційними виставки «Квітковий вернісаж»», свято осені «Ходить гарбуз по городу», виставки квітів «Доземно вчителю вклонюсь».Кращі роботи учнів були представлені на виставки та свята.
Велика увага приділяється пропаганді здорового способу життя. Були проведені конкурси газет, інформаційних дайджестів «Ми за здоровий спосіб життя!», «Стоп курінню», участь учнів в Дні фізкультурника. Стали традиційними анкетування учнів 6-7 класів «Що я знаю про ВІЛ/СНІД» до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом. Для учнів 8-, 11- був проведений тренінг « Ми обираємо життя», в ході якого діти показали свої знання з даної теми та дізналися нову інформацію.
Стало доброю традицією в школі на день Вчителя проводити День учнівського самоврядування. Нинішнього року випускники також мали змогу виступити в ролі адміністрації школи, вчителів- предметників. Враження від проведеного заходу були надзвичайні як з боку старшокласників, так і самих педагогів.

Напередодні Нового року для учнів 1-7 класів були проведені Новорічні ранки, які підготували класні керівники Для учнів 8-11 класів було проведено Новорічний вечір, який також готувала педагог-організатор та класні керівники.


Стало традиційним проведення свята Дня св..Миколая для учнів початкової ланки, у цьому році це свято підготували учні 5 класу зі своїми класним керівникам Федин Оксаною Романівною,значну допомогу надала їм педагог-організатор Баштик І.С. та вчитель музики Кійко Б.В.

Становлення гармонійно розвиненої особистості неможливе без фізичного виховання. Тому цій роботі приділяється значна увага. В школі проводяться змагання і турніри з міні-футболу, волейболу, баскетболу, тенісу. Особливо вдалими були турніри з волейболу. Коригує цю роботу Логін Володимир Михайлович.


На належному рівні працює педагог-організатор Баштик І.С. , яка надає допомогу класним керівникам та учням школи у проведенні виховних заходів.

У НВК діє учнівська рада. Протягом року було проведено планові засідання учнівської ради, учкому, засідання секторів. Педагог-організатор постійно надає допомогу учнівському самоврядуванню у проведенні засідань учнівської ради, у розробці свят та вечорів, проведенні тематичних лінійок, випусках шкільних та окружної газет.

Належну роботу проводить бібліотекар Бицька Леся Петрівна у вихованні учнів школи бережливого ставлення до книги, постійно проводить тематичні виховні заходи та виставки.

Аналізуючи стан виховної роботи в НВК слід відмітити і виконавчо- дисциплінарну діяльність класних керівників. Завжди сумлінно ставляться до своїх обов’язків Федин О.Р., Штикало І.С, Басалик М.Г, Томашівська М.Б., Гарасимчук Л.В, Джусь Л.В, Логін В.М. та класні керівники початкової ланки.

Одним з напрямків виховної роботи в НВК є оздоровлення дітей влітку, організація їх дозвілля та відпочинку. Задля цього було проведено роз’яснювальну роботу серед батьків учнів. Як наслідок учні пільгових категорій оздоровилися у пришкільному таборі «Світанок» (1-11кл). Вчителі, які працювали в таборі, змогли організувати змістовний відпочинок для дітей, проводячи для них різноманітні екскурсії, виховні заходи, змагання, конкурси, походи до лісу.

З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по школі учнів старших класів та вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:  • класним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів під час черг-вання по школі, не перекладати свою відповідальність на інших вчителів;

  • класним керівникам 1-4 класів та вчителям-предметникам відповідально ставитись до обов’язків «Чергового вчителя» згідно «Графіку чергування вчителів по школі»;

  • класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у школі, виховувати повагу до чергового учня та вчителя.

Виходячи з вищесказаного можна зазначити, що виховна діяльність у НВК поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам. І це нормальний процес, бо, як відомо, світ не стоїть на місці, він постійно змінюється, змінюючи нас і наше ставлення до нього.

У цьому навчальному році, продовжуючи роботу над реалізацією вище зазначених завдань і мети виховної роботи рекомендую:  1. Педагогу-організатору активізувати роботу шкільного учнівського самоврядування, відродити шефську роботу старших класів над молодшими.

  2. Практичному психологу проводити діагностику ціннісних орієнтацій та рівня вихованості учнів і доводити її результати до відома класних керівників, що полегшить їм планування виховної роботи у класі.

  3. Класним керівникам 1-11 класів .:

- творчо підходити до планування своєї роботи, працювати над підвищенням свого методичного рівня, активніше вивчати теоретичні питання стосовно проблем сучасного виховання та застосовувати їх на практиці;

- працювати над створенням умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів;

- підвищувати рівень вихованості, громадської активності учнів;

- виявляти та застосовувати найбільш результативні форми і методи виховання, а також критерії оцінки обраних напрямків роботи в межах класної виховної моделі;

- при плануванні на цей навчальний рік використовувати основні позиції проекту Національної програми виховання учнів, матеріали якої можна використовувати для створення власної виховної системи класу;

- ретельніше вивчати умови проживання учнів класу і своєчасно інформувати про проблеми в сім’ях адміністрацію;

- звертати увагу на пропуски уроків учнями без поважних причин і порушення дисципліни, своєчасно доводити відповідну інформацію до дирекції школи;

- продовжувати здійснювати індивідуальний підхід до учнів, відповідально ставитися до вивчення умов життя учнів;

- активізувати та удосконалювати роботу з батьками, систематично проводити тематичні батьківські збори (згідно тематики педагогічного всеобучу батьків), залучати батьків до позакласної роботи школи;

- ретельніше готуватися до проведення годин спілкування, чітко ставити їх виховну мету і прикладати достатньо зусиль щодо її досягнення.Довідку підготувала заступник директора з НВР Гужельнік М.В.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка