Але як? запитала я в матусі. У нас не так багато грошей!Скачати 25.46 Kb.
Дата конвертації14.01.2019
Розмір25.46 Kb.

Я ще не доросла, багато про що не знаю, багато чому вчусь, особливо у моїх батьків. Моя мама працювала бухгалтером. Якось, я почула слово податки і запитала у мами, що це означає і які вони бувають ці податки. Мама відповіла, що податки бувають різні. Наприклад, податок до пенсійного фонду, податок на додану вартість, податок на землю, спадщину і ще багато інших. А сплачувати їх мусить кожен свідомий громадянин. От, наприклад, податком до пенсійного фонду, ми допомагаємо отримувати пенсію нашим бабусям та дідусям, податком до соціального фонду дорослим виплачується лікарняний, коли ми хворіємо. Поговорили ми про ці податки та й забула я про цю розмову. Та якось мама прийшла з роботи з радісною новиною:  • Ми їдемо з тобою в санаторій на море!

  • Але як? - запитала я в матусі. - У нас не так багато грошей!

  • А так, - лукаво відповіла матуся. Пам'ятаєш, ми з тобою розмовляли про податки? Так ось, я щомісячно сплачувала податки і за це нам держава допоможе оплатити цю подорож!

Ми поїхали. Чудово відпочили. Я зустріла багатьох дітей, з якими потоваришувала.Та багато діток були дуже хворі. А це так сумно. Адже діти — це радість, це життя. Деякі батьки не мають можливості оплатити дороге лікування, подорож на море, в санаторій. І я подумала: існує безліч податків, а податка для доброти немає. Адже багато людей взагалі не сплачують податки, заможні люди не допомагають бідним. Але кожен громадянин міг би сплачувати по 1-ій грн державі і ці кошти могли б піти на лікування тяжкохворих дітей. Для однієї людини це копійки, а для когось буде порятунком. Адже податок - від слова давати. Давати любов, турботу, ласку! Давайте не забувати про це..
.

Номінація:

«Літературні твори»


Вікова категорія:

І вікова категорія (9-11 років)


Автор:

Сторожук Ірина Олександрівна,

9 років, (19.09.2002 р.)


Назва роботи:

«Доброта податків»


Техніка виконання:

Літературний твір. Оповідання


Місце проживання:

Житомирська область Житомирський район

смт. Озерне, вул.Авіаційна, 55.
Біографічна довідка:

Творча, обдарована дитина. Основне хобі – читання, що стало її джерелом натхнення для написання власних літератуних творів. Цього року зайняла І місце на конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика. Має гарні успіхи у навчанні.


Навчальний заклад:

Озерненська гімназія смт. Озерне, Житомирського р-ну, Житомирської області.
Скачати 25.46 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка