830 років від написання «Слово о полку Ігоревім»Скачати 32.78 Kb.
Дата конвертації30.12.2017
Розмір32.78 Kb.

830 років від написання

«Слово о полку Ігоревім» (1185)

«Слово о полку Ігоревім» — це пісня слави, вірності і патріотизму наших предків, це прославляння нашої історії.

Оригінал твору відкрив граф Олексій Мусін-Пушкін, відкупивши його в архімандрита Спасо-Ярославського монастиря Йоіля 1791 р., і видав друком у Петербурзі 1800 р., при співпраці знавців палеографії М. Малиновського і М. Бантиша-Каменського.

Твір захоплює нас своїм патріотичним змістом, але чи не найбільша його цінність у його безсмертному художньому багатстві, що органічно сплітається з описом подій і героїв. Адже про красиві вчинки не можна писати сухо.

І як добре, що цей прекрасний твір попри всі перешкоди: війни, стихійні лиха, пожежі — таки дійшов до нас. Дійшов і говорить до нашої душі, до нашої особистості, показуючи, хто ми, яких батьків діти. 145 років повісті – казці

«Аліса в країні див»

Л.Керролла

Аліса в Країні чудес» або «Пригоди Аліси в Країні чудес» (англ. Alice‘s Adventures in Wonderland) — новела, написана англійським професором математики Чарлзом Лютвіджем Доджсоном (він же Льюїс Керрол); опублікована 26 листопада 1865.

Чудовий світ Льюїса Керролла майже сто п'ятдесят років зачаровує і дорослих, і дітей. Книги про Алісу читають у всьому світі. І тим більше дивний їх творець, серйозний математик і педант з одного боку і фантазер, кращий друг дітей - з іншого.

Книги Керролла - це казка, переплетена з реальністю, це світ вигадки і гротеску. Подорож Аліси - це шлях, по якому вільно ковзає фантазія людини, вільної від тягот «дорослого» життя, тому персонажі, що зустрічаються на шляху, і пригоди, пережиті Алісою, так близькі дітям. Створений в секундному пориві всесвіт Аліси потряс весь світ. Напевно, жоден художній твір на світі не має стільки читачів, наслідувачів і ненависників, як твори Льюїса Керролла. Відправляючи Алісу вниз по кролячій норі, автор навіть не припускав, куди приведе маленьку героїню його фантазія, і вже тим більше не знав, як відгукнеться його казка в серцях мільйонів людей.

230 років від дня виходу книги Р.Е.Распе

«Пригоди барона Мюнхгаузена» (1785)

Рудольф Еріх Распе — німецький бібліотекар,письменник та науковець, відомий переважно через свою книгу «Неймовірні пригоди барона Мюнхаузена».

Невідомо, чи він сам записав свої розповіді, чи хтось інший, але у 1781 році деякі з них вперше були надруковані. Вони і лягли в основу цієї книжки. У 1785 році німецький письменник Е. Распе опрацював оповідання барона Мюнхаузена і видав їх.

Згодом до них додали фантастичні оповідання інших письменників про барона Мюнхаузена, але автором книжки вважають Е. Распе. В цьому творі яскраво відбились характерні риси німецьких баронів і поміщиків: некультурність, самовпевненість, зазнайство. Тепер іменем Мюнхаузена називають людей брехливих, хвальковитих, що люблять приписувати собі невластиві їм якості.

В основу книги покладено оповідання барона Мюнхаузена, який дійсно жив у XVIII столітті в Німеччині. Він був військовим, якийсь час служив в Росії і воював з турками. Повернувшись в свій маєток в Німеччині, Мюнхаузен незабаром став відомий як дотепний оповідач, вигадувач неймовірних пригод.

180 років повісті М.В.Гоголя «Тарас Бульба» (1835)

«Тарас Бульба» – повість письменника Миколи Васильовича Гоголя з циклу повістей «Миргород». Центральними дійовими особами твору є запорозькі козаки, а місцем дії — Україна першої половини 17 століття. Головний герой — козацький полковник Тарас БульбаЗ-поміж джерел, якими користувався Микола Гоголь, працюючи над твором «Тарас Бульба», найважливішим, за визнанням самого автора, була українська народна пісня; її він називав «дзвінким дивовижним літописом», що допоміг правдиво і водночас художньо відтворити живу історію українського народу. Письменник поставив собі за мету так зобразити минуле, щоб і народ, і події здавалися «неодмінно Сивими», немов «були перед очима», щоб «подвиги поставали яскраво, у тому самому вигляді, що й за тих часів».

«Тарас Бульба» є історичною повістю, в якій Гоголь художньо узагальнив події, що насправді відбувалися на українських землях за часів існування Запорізької Січі. На прикладах головного героя твору Тараса Бульби та інших персонажів автору вдалося переконливо показати незламність українських козаків у боротьбі за свободу рідного народу.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка